Punkt przełomu

Okładka książki Punkt przełomu
Matthew Stover Wydawnictwo: Amber Seria: Gwiezdne Wojny fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Gwiezdne Wojny
Shatterpoint
Amber
2012-01-01
2012-01-01
Aleksandra Jagiełowicz

więcej Więcej

Całkiem niezła pozycja. Jest akcja, rozwiń iecieciekawej postaci, prowadzona w mroczniejszym stylu.
W pewnym momencie trochę się pogubiłem i miałem wrażenie, że chwilami była chaotyczna. I na Boga, Matthew, czemu mi to zrobiłeś i napisałeś, że miecz może się po prostu wyłączyć z braku energii! :)

Finalnie, pozycja zdecydowanie na plus.

Mimo kilku niewybaczalnych „błędów” takich jak ładowanie baterii miecza świetlnego a co za tym idzie możliwość jego rozładowania. To opowieść, która mnie pochłonęła. Bardzo mroczna i pierwotna, krwawa jak dżungla, w której się dzieje większość akcji. Bliżej poznajemy Mace Windu i powody, dla których jest tak potężny i kontrowersyjny.

Ostatni raz czytałem "Punkt przełomu"... pewnie z 15 lat temu, ale bardzo mi się podobał. Sam autor kiedyś gdzieś przyznał, że chciał zrobić "Czas apokalipsy z Jedi", więc teoretycznie mnóstwo rzeczy mogło pójść źle. Ale nie poszło!

Książka to opowieść o mistrzu Jedi wracającym na rodzinną planetę w poszukiwaniu swojej uczennicy, która być może oszalała, a być może...

Przez większą część niewiele się dzieje, przez co bardzo ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę. Dopiero końcówka mnie zainteresowała na tyle, że ciężko się było oderwać. Według mnie było za dużo opisów, a za mało akcji. Do tego rozmyślania mistrza Windu - zdecydowanie za dużo ich i niewiele wynosiły do historii. Książka jest dość długa i spokojnie można było ją skrócić...

Moja druga po "Cieniach Imperium" powieść ze świata Gwiezdnych Wojen; i chociaż obie bardzo mi się podobały, to ta jednak wydaje się być dużo dojrzalsza i głębsza w sensie przemyśleń. Myślę, że nie przesadzę nazywając ją parafrazą słynnego "Jądra Ciemności". Podróż Mace'a Windu w głąb dżungli to tak naprawdę jego podróż w głąb siebie i mrok wojny.
Psychika Mace'a została...

Szczerze zaskoczyły mnie pozytywne opinie o tej książce, oczywiście na początku było bardzo ciekawie i zapowiadało się naprawdę dobrze. Plusem jest też główny bohater, dobrze znany każdemu fanowi tego uniwersum mimo, że bardzo mało jest o nim, zarówno w filmach jak i książkach czy komiksach. Więc byłem podekscytowany, że jakoś jego postać zostanie rozwinięta.

Pomysł na...

Idealna książka pozwalająca na zgłębienie postaci Mace Windu

Bardzo dobra książka, nie tylko dlatego ze jest napisana w uniwersum które bardzo lubią, a głównym bohaterem jest mój ulubiony Jedi. To co mnie urzekło to to holodzienniki Mace`a, rozważania i jego komentarza czynią z niego mistrza jedi i człowieka. Bardzo podoba mi się ze Mace wątpi w swoje siły, nie jest pewny czy podoła, a jednak idzie naprzód. Skuteczny, pomysłowy i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka świetnie opowiadająca o Mistrzowi Jedi- Mace Windu.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Polecam przeczytać, nawet jeżeli, ktoś nie jest zainteresowany SW. Punkt przełomu to jakby filozofia Mace Windu. Książka, która daje dużo do myślenia. Jeżeli nie lubicie filozoficznych rozważań to nie czytajcie. Mace Windu jawi się tutaj jako Jedi Bruce Lee, a dodatkowo jako Martin Sheen w "Czasie Apokalipsy" - to nie jest film dla wszystkich, podobnie jak ta książka.

• Fantastyka
  • Gwiezdne Wojny