Wyspa na końcu świata

Okładka książki Wyspa na końcu świata Kiran Millwood Hargrave
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2020
Okładka książki Wyspa na końcu świata
Kiran Millwood Hargrave
2020-05-06
2020-05-06
Maria Jaszczurowska
Inne

Okładka książki Sezon duchów. Osiem upiornych opowieści na długie zimowe noce Bridget Collins, Kiran Millwood Hargrave, Imogen Hermes Gowar, Andrew Michael Hurley, Jess Kidd, Elizabeth Macneal, Natasha Pulley, Laura Purcell
Sezon duchów. ... Bridget Collins, Ki...
Okładka książki Julia i rekin Kiran Millwood Hargrave, Tom de Freston
Julia i rekin Kiran Millwood Harg...

Wyróżniona opinia i

Wyspa na końcu świata

przeczytanych książek 1198 napisanych opinii 530

Ogromnie wartościowa książka- nie tylko dla dzieci 💖💖💖.
Porusza bardzo ważne tematy takie jak: miłość matczyna, śmierć, choroba, przyjaźń oraz to, że gdy czegoś naprawdę chcemy, jesteśmy w stanie tego dokonać 🎀🌷.
Kocham główną bohaterkę i myślę, że gdyby ktoś mnie zapytał o polecenie jakiejś mądrej książki dla młodszych czytelników, powiedziałabym, że zdecydowanie „Wyspa na końcu świata” 💞.

Ogromnie wartościowa książka- nie tylko dla dzieci 💖💖💖.

Nie ma rzeczy na tym świecie, które byłyby tylko czarne albo białe... Właściwie nasze życie mieni się kolorami niczym barwne skrzydła motyla, i jest tak samo kruche. Z tym przemyśleniem skończyłam czytać tą trudną, a jednocześnie dziwnie lekką opowieść o losie Ami z wyspy Culion - wyspy trędowatych.

"Wyspa na końcu świata" to fenomenalna i pouczająca historia. To wartościowa książka dla młodzieży, która porusza trudne tematy. Uczy szacunku dla odmienności. Czytajcie, zapewne zostanie z Wami już na całe życie.

Widziałabym ją w kanonie lektur. Jestem ciekawa jaki będzie jej odbiór na naszym styczniowym spotkaniu DKK dla dzieci ☺️

"Wyspa na końcu świata" to fenomenalna i pouczająca historia. To...

Świetna książka o tolerancji, akceptacji, tęsknocie i miłości. Główna bohaterka zostaje oddzielona od matki że względu na jej chorobę. W nowym miejscu znajduje przyjaciół i razem próbują uciec i wrócić na dawną wyspę. Ale czy nie będzie już za późno? Naprawdę piękna opowieść, książka ładnie wydana, a między stronami latają kolorowe, delikatne motyle... Naprawdę polecam!!! Czytałam też inne książki tej autorki, ale ta zdecydowanie najlepsza!!!

Lekka, przyjemna i przede wszystkim wartościowa lektura, nie tylko dla młodszych czytelników. Ogromny plus za to, że autorka swą historię oparła na prawdziwych zdarzeniach. Fikcja idealnie przeplata się z faktami. Myślę, że zarówno dorosły, jak i młody czytelnik doceni piękne opisy przyrody i refleksyjne myśli bohaterki. Czasem naprawdę niewiele trzeba by zachwycić się książką, a ten tytuł jest tego idealnym przykładem. Niby prosta historia, a ile wzbudza emocji i przemyśleń. Polecam.

Książka dla młodych czytelników, łatwa w czytaniu, ciekawa historia, która toczy się w dobrym tempie. O miłości, tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Gdyby autorka bardziej rozwinęła tą historię to byłaby to lektura też dla dojrzalszych czytelników. Koniec zbyt krótki, zbyt ogólnikowy.

Sytuację były tak naciągane,nie chciało się nawet czytać tylko omijać strony.

Sytuację były tak naciągane,nie chciało się nawet czytać tylko omijać strony.

To kolejna książka polecona mi przez nastoletnią córkę. Chociaż miałam dość młodzieżówek, to ta sprawiła mi ogromną radość. Początkowo podobała mi się bardzo, bo była inna niż te, które ostatnio czytałam. Od razu dostała punkty za oryginalność. To bardzo ważne, bo ile można czytać książek granych na tę samą nutę... I tak czytałam, czytałam, ucieszona, że już jest dobrze i to mi wystarczyło. A im dalej, tym lepiej było. Książka okazała ważną pozycją literacką, do tego piękną i bardzo poruszającą, czyli nie jakieś tam sobie czytadło, tylko kawałek naprawdę dobrej literatury. Ileż tam przeżywania, miłości, pokory, i to, co lubię najbardziej. Kolejny raz pokazanie, że to, co jest nam dane nas nie ominie. To, że jeśli coś nam się przytrafia, to nie bez powodu i to, że wszystko co się przydarzyło możemy wykorzystać dla siebie. To książka dająca moc, nadzieję, wsparcie. To książka o tym, że nie można się poddawać. I dla młodzieży, co szczególnie jest warte uwagi. To też książka pełna wrażliwości i ulotności jak motyl. Poza tym dzieje się na Filipinach, więc nie jest nudno. To książka wyjątkowa. Polecam!

Czyste piękno <3 Opowieść przede wszystkim o miłości i akceptacji, chociaż dużo tu przyjaźni i wytrwałości. Aż nie mogę się doczekać kolejnych książek tej autorki. Mam nadzieję, że zachwycą i wzruszą mnie tak jak Wyspa na końcu świata!

Wzruszająca powieść o magii i tolerancji , myślę że na spokojnie 9-10+

Wzruszająca powieść o magii i tolerancji , myślę że na spokojnie 9-10+

Piękna i ciekawa książka opowiadająca o losach Ami, której tata nie żyje, a mama jest chora na trąd. Dziewczynka musi trafić do sierocińca by nie zarazić się chorobą. Pozna tam Marię i Kidlata, wraz z nimi spróbuje odnaleźć swoją mamę.
Polecam.

Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kiran Millwood Hargrave Wyspa na końcu świata Zobacz więcej