Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Dziewczynka z atramentu i gwiazd

Kiran Millwood Hargrave Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura dziecięca
The Girl of Ink and Stars
literatura dziecięca

Oficjalne recenzje i

Przygody córki kartografa

Link do recenzji

Idealna książka młodzieżowa - pełna przygód i legend; opowiadająca o odwadze, przyjaźni i troskach rodzinnych.
Nazwy własne to perełki fabularne ;)
Jedyny minus to mało rozwinięty wątek tworzenia "specjalnych" map.

Ciekawy pomysł na fabułę, niestety wykonanie jest, no cóż, kiepskie - całkowicie zmarnowany potencjał. Jedyną zaletą jest klimat, ale marnie poprowadzone i rozwiązane wątki, za szybka akcja, która wygląda jak napisana "po łebkach", a także sposób skonstruowania bohaterów, który nie zaangażował mnie emocjonalnie w ich losy sprawiły, że tę pozycję uznaję za mocno przeciętną,...

Taka sobie w sumie. Fajna bajka dla dzieci, ale okropnie niedopracowana, większość wydarzeń dzieje się tylko po to, żeby być i nic więcej. Czytałam lepsze książki z literatury dziecięcej.

W przerwach pomiędzy czytanymi ostatnio pełnymi napięcia thrillerami często sięgam po literaturę zawierającą elementy baśniowe. "Dziewczynka z atramentu i gwiazd", swoim gatunkiem zaliczana do literatury przygodowej i dedykowana młodzieży, z pewnością zainteresuje również dorosłego czytelnika. Napisana przepięknym stylem, inspirowana mitologią jednej z siedmiu Wysp...

Oryginalna historia, dobrze się czyta, a jednak nie ma "tego czegoś", mam wrażenie że panuje tam zbyt duży chaos, zbyt wiele jest zwrotów akcji. Nie potrafiłam też emocjonalnie związać się z żadnym z bohaterów.

Ocena 10 bo ksiazka jest rewelacyjna i praktycznie nic mnie w niej nie rozdraznialo i nie przeszkadzało. W innych cudownych ksiazkach jakie czytalam zawsze znalazl sie dosc istotny element ktory by mi sie np. nie spodobal albo zirytował, a ta ksiazka jest po prostu idealna.

"DZIEWCZYNKA Z ATRAMENTU I GWIAZD" KIRAN MILLWOOD HARGRAVE

Niezwykła perełka, cudowny debiut literacki z 2016 roku młodej i bardzo utalentowanej dziewczyny.

Przeczytałam niedawno powieść autorki pt. "Wyspa na końcu świata" i byłam tak oczarowana stylem, językiem i klimatem, że musiałam koniecznie wrócić do debiutu.
Już wiem, że absolutnie było warto.

Jest to cudowna...

Książka bardzo mi się podobała, była poruszająca i ciekawa.

Są takie książki dla dzieci i młodzieży, które przyciągają, czyta się je z zapartym tchem, które rozczulają i niosą przesłanie. „Dziewczynka z atramentu i gwiazd” miała zadatki na bycie taką właśnie książką. Niestety, zadatki to za mało, potrzeba jeszcze trochę kunsztu, żeby to, co siedzi w głowie autora, przeobraziło się w coś, co polubi czytelnik, coś, co wciągnie w wir...

Niesamowicie wciągająca opowieść o dziewczynce i wiosce.
Polecam

• 2019