Wspomnienia Gracza Giełdowego

Okładka książki Wspomnienia Gracza Giełdowego Edwin Lefèvre
Okładka książki Wspomnienia Gracza Giełdowego
Edwin Lefèvre Wydawnictwo: Linia biznes, finanse
biznes, finanse
Reminiscences of a stock operator
Linia
2011-12-01
2000-01-01
978-83-63000-20-2
Marcin Mrowiec
giełda spekulacja

Co tu dużo gadać, wspaniała książka. Wydawałoby się, że nudne opowieści jakiegoś maklera, ale nic bardziej mylnego. Podstawowa lektura dla osób, które zaczęły lub chcą zacząć swoją przygodę z giełdą. Nie wiem czy ta książka mogłaby aż tak zachwycić laika, osobę która z giełdą nie ma nic wspólnego, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że na pewno by się nie nudziła czytając ją.

Niesamowita historia początków kapitalizmu i rynków finansowych w US i na świecie. W połowie XIX my walczyliśmy w powstaniach a w Ameryce hulały giełdy , buckety shopy i spekulanci robili majątki na shortsqeezach.

Świetna ksiązka dla spekulantów i nie tylko! Jestem długoterminowcem, więc chyba nie byłem w grupie docelowej, ale urzekła mnie szczerość autora i podawanie konkretnych sytuacji, na których oparł się w rozważaniach.

Książka autobiograficzna tradera, mającego dar pióra, pokazująca miny na jakie można było się się wpakować 100 lat temu, a jak mi doświadczenie pokazało nie straciła na aktualności. Szkoda że nie wpadła mi wcześniej w ręce. Przytaczając autora moje czesne za naukę może byłoby mniejsze. Moim zdaniem obowiązkowa pozycja dla każdego inwestora i spekulanta.

📚💼 Wspomnienia Gracza Giełdowego - Tajemnica legendy rynków! 💼📚

🔍 Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zakulisowymi działaniami jednego z najbardziej znanych spekulantów wszech czasów? Oto fascynująca fabularyzowana biografia Jesse Livermoore'a - geniusza, który działał na rynkach akcji i towarów na początku XX wieku. Jego historia to nie tylko zbiór sukcesów, ale także zasad i powiedzonek, które weszły do języka wielu traderów.

💹 Nowe wydanie tej inspirującej książki wzbogacone jest o komentarze wyjaśniające wydarzenia i postaci historyczne. To niezwykłe źródło wiedzy, które stanowi jedną z podstaw dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z giełdą lub chcą zgłębić odwieczne zasady panujące na rynku.

📚 Czy wiesz, że wszystko, co dzieje się na rynku, miało już miejsce wcześniej? Poznając zakulisowe działania sprzed 100 lat, nadal możemy wynieść z nich niezwykle wiele. Mechanizmy psychologiczne pozostają niezmienne, a poznając historię Jesse Livermoore'a, odkryjesz skarbnicę mądrości, która ma swoje odzwierciedlenie we współczesnym tradingu.

🔮 Jednakże, jak w każdej tajemnicy, nie wszystko, co znajdziesz w książce, ma obecnie zastosowanie. Technologia poszła do przodu, niektóre zagrań są już niemożliwe do wykonania, ale właśnie to sprawia, że ta książka jest niezwykle cenna. Nowe wydanie "Wspomnień Gracza Giełdowego" dostarcza przypisów stanowiących prawie drugie tyle zawartości, co jeszcze bardziej rozbudowuje naszą wiedzę na temat strategii i tajemnic rynku.

🚀 Czas rozpocząć fascynującą podróż w głąb historii rynków. "Wspomnienia Gracza Giełdowego" to opowieść, która pozostawi w Tobie tajemniczą iskrę ciekawości i motywację do zgłębiania wiedzy o finansowych tajemnicach. Przygotuj się na inspirujący zanurzenie w świecie legendarnego Jesse Livermoore'a! 💫💼

#WspomnieniaGraczaGiełdowego #TajemnicaRynków #BiografiaSpekulanta #TajemniczeStrategie #WiedzaFinansowa #InspirującaPodróż #RynkoweOdkrycia #TraderzyZPasją #RozwijajWiedzę #JesseLivermoore #KsiążkaDlaInwestorów

📚💼 Wspomnienia Gracza Giełdowego - Tajemnica legendy rynków! 💼📚

Polecam każdemu interesującemu się spekulacją

Polecam każdemu interesującemu się spekulacją

Mega książka. chciałbym mieć takie wyczucie rynku jak bohater tej ksiażki. Juz wiem dlaczego dla wielu jest on GURU!!!

Kształtowanie się systemu rynków kapitałowych opisane w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Całość oparta o biografię tworzącą niejako fabułę dla, w gruncie rzeczy, książki historyczno-naukowej. Spora ilość treści pobocznych, ciekawostek i wyjaśnień, dodatkowo uprzyjemnia lekturę. Jeśli tematyka rynków kapitałowych Cię interesuje, zdecydowanie warto przeczytać.

Żałuję, że przeczytałem ją dopiero teraz. Wrócę do tej pozycji wielokrotnie. Piszę to z perspektywy spekulanta giełdowego. Osobom niezwiązanym z rynkiem niekoniecznie przypadnie do gustu.

Ciekawa z historycznego punktu widzenia

Ciekawa z historycznego punktu widzenia