Wspomnienia Gracza Giełdowego

2011-12-01
978-83-63000-20-2
Marcin Mrowiec
giełda spekulacja

Książka bardzo fajna. Opisane są w niej doświadczenia i spotrzeżenia Jesse Livermoore'a nt. giełdy papierów wartościowych i giełdy towarowej pod koniec XIX i na początku XX. Ukazane są mechanizmy, które miały miejsce i de facto dalej mają miejsce. Jedyny minus jak dla mnie to seksistowskie wstawki głównego bohatera, ale trzeba wziąć poprawkę na cały kontekst i w jakich...

Ameryka została zbudowana na krzywdzie ludzi. Od 1492r. anglosasi krzywdzili, zabijali i upadlali: Indian, Afrykańskich niewolników (na skalę nieznaną nawet w starożytnym Egipcie), Francuzów, Meksykanów, Hiszpanów, siebie nawzajem a później wiele innych nacji przy okazji podbijania świata. W trakcie tej okrutnej historii (Patrz Ludowa historia Stanów Zjednoczonych Howarda...

Jest to jedna z tych książek, które tematem giełdy, inwestycji i szeroko pojętego świata "Wall Street" po prostu fascynują. Ta pozycja jest jak dobry film, wciąga, zaskakuje, trudno od niej odejść i ciągle się do niej wraca. Ponadczasowe lekcje w niej zawarte podane w przystępnej formie są idealnym "początkiem" dla osób zaczynających swą przygodę z tematyką tradingu i...

Pozycja obowiązkowa dla każdego gracza giełdowego :) Zrozumienie jak działa rynek i jak funkcjonują gracze przeciwko którym tak naprawdę gramy.

Bardzo fajna książka dla tych co interesują się inwestowaniem na giełdzie. Historia tradera, która pokazuje, że z rynkiem nie da się wygrać :) Wiele życiowych rad. Polecam każdemu. Jeśli nie inwestujesz to nie zabieraj się za czytanie, bo to nie dla ciebie.

Świetna książka o spekulacji, bogata w mnóstwo smaczków historycznych. Bardzo dobrze pokazuje mentalną stronę inwestowania i zarządzania ryzykiem. Pozycja nr. 1 dla każdego początkującego spekulanta. Ci którzy zajmują się spekulacją od dawna, na pewno przeczytali ją niejednokrotnie.

Niesamowita i ponadczasowa książka. Długo czekała na przeczytanie ale już po kilku pierwszych stronach wiedziałem, że szybko ją wchłonę. Większość książki czyta się jednym tchem a przypisy nadają fajny rys historyczny.

Esencja spekulacji.

to bardzo dobra ksiazka, czytalem ja wiele razy jeszcze zanim pojawilo sie to konkretne wydanie.

Klasyka, każdy spekulant musi przeczytać

Jeśli chcesz się zając giełdą, obowiązkowo należy ją przeczytać.
Sporo mówi o spekulacji i psychologii tłumu.
Ważne, aby przeczytać aktualne odnowione wydanie. Ma sporo ciekawych wstawek odnośnie konkurentów Livermoora.

• Giełda
  • Chcę w prezencie