Wspomnienia Gracza Giełdowego

Edwin Lefèvre biznes, finanse 436 str.
Reminiscences of a stock operator

Linia
biznes, finanse
giełda spekulacja

Kup książkę

Bardzo fajna książka dla tych co interesują się inwestowaniem na giełdzie. Historia tradera, która pokazuje, że z rynkiem nie da się wygrać :) Wiele życiowych rad. Polecam każdemu. Jeśli nie inwestujesz to nie zabieraj się za czytanie, bo to nie dla ciebie.

Świetna książka o spekulacji, bogata w mnóstwo smaczków historycznych. Bardzo dobrze pokazuje mentalną stronę inwestowania i zarządzania ryzykiem. Pozycja nr. 1 dla każdego początkującego spekulanta. Ci którzy zajmują się spekulacją od dawna, na pewno przeczytali ją niejednokrotnie.

Niesamowita i ponadczasowa książka. Długo czekała na przeczytanie ale już po kilku pierwszych stronach wiedziałem, że szybko ją wchłonę. Większość książki czyta się jednym tchem a przypisy nadają fajny rys historyczny.

Esencja spekulacji.

to bardzo dobra ksiazka, czytalem ja wiele razy jeszcze zanim pojawilo sie to konkretne wydanie.

Klasyka, każdy spekulant musi przeczytać

Jeśli chcesz się zając giełdą, obowiązkowo należy ją przeczytać.
Sporo mówi o spekulacji i psychologii tłumu.
Ważne, aby przeczytać aktualne odnowione wydanie. Ma sporo ciekawych wstawek odnośnie konkurentów Livermoora.

Najlepsza książka o giełdzie i rynkach finansowych. Lepsza od wszystkich analiz technicznych, inteligentnego inwestora itp. Mamy pokazane manipulacje, psychologię czy pychę, które od ponad stu lat nadal występują na rynkach finansowych.

Chcesz się zająć inwestycjami w akcje, forex, krypto ? przeczytaj tę książkę, a resztę śmiało możesz sobie podarować. Jedyna książka, do...

Pierwsze pozycje w różnych dziedzinach są często najlepsze, bo pokazują pewną tematykę w sposób świeży i stosunkowo ogólny. Kolejne książki bywają pisane w stylu "co tu jeszcze napisać na ten temat".

W tym wypadku są to wspomnienia pokazujące, że 100 lat temu również istniało "inteligentne" życie i że rzeczy nie zmieniają się tak szybko jak czasem uważamy. Książka w wielu...

Super historia spekulanta, dodaje otuchy że można od bankruta przejść do milionera i to kilkakrotnie. Sporo ciekawych i historycznych spostrzeżeń na temat giełdy ale również zachowania jej uczestników.

Wybitna. Dosadna. Wartosciowa. Majstersztyk. Zajmuje u mnie honorowe miejsce i chętnie do niej wracam.

• Giełda
  • Chcę w prezencie