Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane

biznes, finanse
Helion, Onepress
2014-01-01
2008-01-01
giełda GPW inwestowanie finanse analiza techniczna analiza fundamentalna pieniądze

Podstawy rynku oraz terminy używane na warszawskim parkiecie wytłumaczone w sposób przystępny dla laika.

Książka w bardzo prosty i przyjemny sposób przedstawia w jaki sposób zacząć z giełdą.

Prosto zwięźle, zrozumiale i na temat. Polecam!

Prosto zwięźle, zrozumiale i na temat. Polecam!

Ciekawa pozycja

Ciekawa pozycja

Bardzo ciekawa i przydatna książka. Polecam

Bardzo ciekawa i przydatna książka. Polecam

Konkretna wiedza, przekazana w zwięzły i przystępny sposób.

Konkretna wiedza, przekazana w zwięzły i przystępny sposób.

Ciekawy podręcznik, który mogę polecić dla osób rozpoczynających przygodę z inwestowaniem na giełdzie, ale jednak raczej posiadającej jakiekolwiek pojęcie / doświadczenie.

Czemu? Autor używa wielu skrótów myślowych, które dla niego nie wymagają potrzeby tłumaczenia, ale dla kogoś kto przed wzięciem książki do ręki nie miał styczności z giełdą zdecydowanie by się przydały.

Myślę, że samemu autorowi również na dobre wyszłoby częstsze rozszyfrowywanie skrótów, bo zdarzało się, że pisał np. o "indeksach WIG". O ile widząc skrót WIG mogłoby się to wydawać zupełnie poprawną formą, o tyle wiedząc, że mowa jest o indeksach Warszawskiego Indeksu Giełdowego brzmi jak tzw. masło maślane.

Mimo wszystko zachęcam do przeczytania, bo w książce znajdziemy lekki zarys historyczny działalności giełdy, przykłady analiz dotyczących kupna-sprzedaży, czy na przykład wytłumaczenia prostym językiem czym są właściwie obligacje - a zawsze miałem problem, żeby to w pełni zrozumieć.

Wymaga znajomości podstawowych praw ekonomicznych, nie polecam dla osób które chcą zacząć przygodę z inwestowaniem od totalnego zera, lecz sama książka jest wartościowa i dobrze objaśnia schematy które zachodzą na giełdzie, liczyłem jeszcze na jeden dział z psychologią inwestowania ale niestety nie było tego w książce, ale pomimo to w tej książce nie ma miejsca na lanie wody wszędzie jest ważna treść.

Książka zawiera niecałe 250 stron lecz jest bardzo treściwa.
Opisuje podstawy instrumentów finansowych, typów zleceń, rodzajów ryzyka, portfela inwestycyjnego, analizy technicznej i fundamentalnej oraz wielu zagadnień potrzebnych początkującym inwestorom.
Solidna porcja wiedzy, podana w przystępny i wydaje się, że obiektywny sposób.
Byłbym skłonny dać tej pozycji nawet ocenę 8/10 gdyby nie spora ilość czasami bardzo dziwnych błędów, tym bardziej, że to już III wydanie.

Książka zawiera niecałe 250 stron lecz jest bardzo treściwa.
Solidna porcja wiedzy, podana w przystępny i wydaje się, że obiektywny sposób.
Byłbym skłonny dać tej pozycji nawet...

Gdybym rozpoczął swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie od tej książki, mógłbym poczuć się odrobinę zniechęcony. Bynajmniej nie ze względu na treść, a wręcz przeciwnie. To całkiem przyzwoite źródło wiedzy. Rzecz w tym, że podstawy inwestowania w wykonaniu Adama Zaremby, to książka dla początkujących, ale z pewnością nie dla całkowicie ,,zielonych". Trzeba mieć pewną, podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, aby zrozumieć zagadnienia dotyczące giełdy, tymczasem odniosłem wrażenie, ze autor pewne podstawowe wiadomości dotyczące gospodarki potraktował dość ogólnikowo, chwilami wręcz skrótowo. Autor zakłada, że czytelnik pewne zagadnienia już po prostu zna. Na tym tle wyróżnia się książka autorstwa Tobiasza Malińskiego z serii ,,dla bystrzaków" i to właśnie ją poleciłbym na początek. Zawiera ogrom podstawowej wiedzy i napisana jest językiem przyjaznym dla czytelnika. Książkę pana Zaremby natomiast polecam jako ugruntowanie i rozwiniecie dotychczasowej wiedzy. Przede wszystkim w porównaniu do pozycji Malińskiego, książka Adama Zaremby bardziej szczegółowo omawia zarówno analizę fundamentalną i techniczną. Na duży plus - wiedza z zakresu metod wyceny spółki i papierów wartościowych, wskaźników, średnich wraz przykładowym zastosowaniem. Moim zdaniem właśnie to przesądza o jej wysokiej wartości merytorycznej dla przyszłego inwestora. Polecam na dobry początek, ale nie jako jedyną, a jedna z kilku książek o tej tematyce.

Dodaj cytat z książki Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane