Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie III zaktualizowane

Adam Zaremba Wydawnictwo: Helion, Onepress biznes, finanse
2014-01-01
2008-01-01
Helion, Onepress
giełda GPW inwestowanie finanse analiza techniczna analiza fundamentalna pieniądze
biznes, finanse
2014-01-01

Ciekawy podręcznik, który mogę polecić dla osób rozpoczynających przygodę z inwestowaniem na giełdzie, ale jednak raczej posiadającej jakiekolwiek pojęcie / doświadczenie.

Czemu? Autor używa wielu skrótów myślowych, które dla niego nie wymagają potrzeby tłumaczenia, ale dla kogoś kto przed wzięciem książki do ręki nie miał styczności z giełdą zdecydowanie by się...

Wymaga znajomości podstawowych praw ekonomicznych, nie polecam dla osób które chcą zacząć przygodę z inwestowaniem od totalnego zera, lecz sama książka jest wartościowa i dobrze objaśnia schematy które zachodzą na giełdzie, liczyłem jeszcze na jeden dział z psychologią inwestowania ale niestety nie było tego w książce, ale pomimo to w tej książce nie ma miejsca na lanie...

Książka zawiera niecałe 250 stron lecz jest bardzo treściwa.
Opisuje podstawy instrumentów finansowych, typów zleceń, rodzajów ryzyka, portfela inwestycyjnego, analizy technicznej i fundamentalnej oraz wielu zagadnień potrzebnych początkującym inwestorom.
Solidna porcja wiedzy, podana w przystępny i wydaje się, że obiektywny sposób.
Byłbym skłonny dać tej pozycji nawet...

Gdybym rozpoczął swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie od tej książki, mógłbym poczuć się odrobinę zniechęcony. Bynajmniej nie ze względu na treść, a wręcz przeciwnie. To całkiem przyzwoite źródło wiedzy. Rzecz w tym, że podstawy inwestowania w wykonaniu Adama Zaremby, to książka dla początkujących, ale z pewnością nie dla całkowicie ,,zielonych". Trzeba mieć pewną,...

Bardzo mi się podobała. Fajnie autor tłumacza podstawowe zagadnienia. Dobrze jest też ułożona kolejność rozdziałów. Ogólnie polecam dla każdego kto zaczyna.

Całkiem dobrze opisane podstawy funkcjonowania giełdy i gry na niej. Dodatkowo wyjaśnione przystępnym językiem. Polecam.

Elementarz inwestora. Stosując się do rad można wiele wyciągnąć a na pewno wiedzę by nie tracić a zarabiać. Dla początkujących ale i średnio zaawansowanych inwestorów.

Książka zawiera wyczerpujący zbiór informacji na temat podstaw inwestowania na giełdzie. Wszystko przedstawione jest w zadowalający, przystępny sposób. Może posłużyć jako podręcznik początkującego inwestora na rynku GPW.

W prosty i przystępny sposób opisuje podstawy inwestowania. Jak wybrać dom maklerski, jak analizować wykresy, co oznaczają, jakich opłat się spodziewać, jak czytać zeznania finansowe. Oczywiście kilka prostych wskaźników, na które warto zwracać uwagę. Mnie osobiście zachęciła do spróbowania.

Bardzo dobra książka wprowadzająca do podstaw inwestowania na giełdzie. Opisuje takie zagadnienia jak: zasada działania giełdy, czym są indeksy, różne instrumenty finansowe oraz podaje masę ważnych informacji dla kompletnych nowicjuszy: wartość pieniądza w czasie czy opłaty związane z inwestycjami. Na uwagę zasługuje także rozdział o analizie fundamentalnej, trochę gorzej...

• Inwestowanie
  • Biznes