Quelle n'est pas ma joie

Jens Christian Grøndahl Wydawnictwo: Gallimard literatura piękna
francuski
9782072689499
Alain Gnaedig
literatura zagraniczna

Ogromnie mnie wzruszyła ta skromna powieść niezwykle znanego - przynajmniej we francuskim obszarze językowym, jeśli oceniać po liczbie tłumaczeń - duńskiego autora. Pisane z perspektywy 70-letniej podwójnej wdowy wyznanie, skierowane do dawno zmarłej przyjaciółki Anny, stanowi podsumowanie życia Ellinor, rozliczenie z jej miłością i kompleksami, a także z zawodem miłosnym...

więcej mniej

Dodaj cytat z książki Quelle n'est pas ma joie