Maîtres et esclaves

literatura piękna
francuski
9782072797248
Chiny komunizm obyczajowa bunt sztuka

Powieść jest osadzona w komunistycznych Chinach. Choć z pozoru głównym wątkiem jest historia życia malarza Tiana Keweia, o wiele bardziej istotne zdają się być narodziny, apogeum i upadek maoizmu. Obserwujemy mechanizm działania totalitarnego reżimu, który powoli, ale konsekwentnie wciąga w swoje sidła młodego artystę .Wszystkiemu w powieści towarzyszy również sztuka w...

• 2018
  • Literatura francuska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Maîtres et esclaves