Zabobon

Marginesy
morderstwo śledztwo pisarz
literatura piękna
morderstwo śledztwo pisarz

Obrazy obserwowanej rzeczywistości. Obrazy przeszłości. Retrospekcje. Detale. Zabawa słowem i formą. Charakterystyczny styl, długie zdania, oryginalny sposób narracji.
Trochę spłycę ale jest od wiszenia nad muszlą klozetową do Jana Pawła II. Autor też się bardzo lubuje w mitologii jak mniemam. O czym tak w ogóle to książka? Czy ja wiem... O poszukiwaniu twórczej weny? O...

Na półkach: , , , ,

Wygrałam tę książkę w konkursie, ale z przykrością stwierdzam, że nie przypadła mi do gustu i nawet nie skończyłam czytać - po prostu mnie znudziła, więc dałam sobie spokój.
Jak dla mnie - zbyt chaotycznie i nijako. Nie moja bajka.

"ZABOBON" AHSAN RIDHA HASSAN

Powieść z gatunku literatura piękna polskiego autora o irackich korzeniach.

Przyznam, że książka jest jakże inna od tych, które przeczytałam do tej pory.
Oryginalna forma, nieszablonowa fabuła, ładny język, ciekawy styl.
Bardzo specyficzny klimat, w który nie potrafiłam wskoczyć niestety.

Nasz główny bohater to Bartek Elbląg.
Młody...

„Zabobon” trafił do mnie w momencie, w którym właśnie zaczęliśmy żyć w nowej rzeczywistości. Pewnie za jakiś czas ktoś nazwie nas pokoleniem COVID -19, tymczasem z dnia na dzień uczymy się żyć tu i teraz, nie oglądając się na boki. Wybieramy bardziej świadomie, powoli decydując się na rzeczy, na które faktycznie mamy ochotę.
Powieść pojawiła się na rynku 15 lutego, jednak...

Fascynująco męcząca.... Ciekwa narracja, świetne operowanie słowem.. Niby o czymś, o pisaniu książki, o związkach, o angażowaniu.. niby o niczym. O szamotaniu się dorosłego faceta na styku świata chłopca i mężczyzny. O papierosach i seksie.. Chyba długo nie sięgnę na półkę tego autora.

Bohater Bartek Elbląg, pisarz, opisuje proces powstawania powieści. Towarzyszy temu ciągła gonitwa myśli, wspomnienia, wyobrażenia. Cokolwiek robi, gdziekolwiek jest jego umysł robi swoje, analizuje, interpretuje, goni. Trudno się to czytało i nie zawsze było ciekawe.
W pewnym momencie miałam wrażenie, że "Zabobon" został napisany przez Bartka Elbląga i musiałam spojrzeć...

Moim zdaniem najtrafniej należałoby określić Zabobon Ahshana Ridhy Hassana jako książkę oryginalną.
Osią opowieści jest historia młodego pisarza – Bartka Elbląga. Poznajemy go w momencie, kiedy zmiany: wyprowadza się z Krakowa, żegnając kolegę i prowadzone dotychczas życie. Zmienia miejsce zamieszkania, zostanie ojcem, a jednocześnie kończy pisanie nowej książki. To co...

Długo się przymierzałam do napisania kilku słów opinii o powieści „Zabobon”, której autorem jest Hassan Ahsan Ridha. Tytuł, okładka jak i kilka słów zapowiedzi wskazuje, że to opowieść niepokorna i niejednoznaczna.

Osią powieści powinna być historia Bartka Elbląga, pisarza który kończy swoją trzecią książkę. Trudno wysupłać ten wątek z nadmiaru wtrąceń, niedomówień i...

20702

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA
Na wstępie bardzo dziękuję wydawnictwu "Marginesy" za przekazanie egzemplarza tej książki.

Dla mnie ta książka jest beznadziejna. Największą przyjemność odczułam wtedy, kiedy zauważyłam, że to koniec, a trudno było przez nią przebrnąć. Okropnie się ją czyta i moim zdaniem nie jest warta poświęconego czasu.
Jestem wdzięczna wydawnictwu za ten...

Są różne gusta, ale mnie się nie podobała. Znowu się złapałem na promocyjne 4,90 zł. Jakieś wspomnienia bez ładu i składu. W dodatku wulgarne, a tego nie lubię. Dokończyłem tylko przez lokalny patriotyzm, Brzeziny Śląskie są za miedzą :-)

Dyskusje

• 2020