Zostań recenzentem książki „Zabobon” Ahsana R. Hassana

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.02.2020

Zostań jedną z pięćdziesięciu osób spośród użytkowników portalu lubimyczytać.pl, które będą miały szansę poznać i zrecenzować powieść „Zabobon” Ahsana R. Hassana – polskiego pisarza o irackich korzeniach.

Zostań recenzentem książki „Zabobon” Ahsana R. Hassana

Ta powieść niczym spirala wciąga nas w świat knajpianego, krakowskiego intelektualisty, który miota się między niedojrzałością a odpowiedzialnością. Jeśli jesteś spragniony świeżości w polskiej literaturze, „Zabobon” doskonale spełni Twoje oczekiwania.

Każdy ma wspomnienia. Każdy swoje. A pamięć kusi, by nie być jej wiernym.

Bartek kończy właśnie książkę inspirowaną niedawną zbrodnią. Ma morderstwo: w Brzezinach Śląskich młodociany Cygan zabił w afekcie swoją rodzinę, po czym zwariował i został zamknięty w zakładzie. Bartkowi czegoś jednak brakuje w tej opowieści. Coś się nie zgadza.

Po przypadkowym spotkaniu z dawnym przyjacielem dopadają go wspomnienia o byłej dziewczynie, prawdziwej heroinie. Pod ich wpływem ponownie drąży sprawę morderstwa. Mętny trop prowadzi do niepokojących interpretacji. Tu zaczyna się prawdziwa podróż bohatera. Od tej pory żyje jednocześnie we dnie i w nocy, w świecie realnym i irracjonalnym.

Równocześnie Bartek mierzy się z własnymi demonami z przeszłości. Pragnie się zakorzenić, zamieszkać ze swoją ciężarną partnerką, porzucić kawalerskie życie, zbudować przyszłość. Ale nie potrafi.

„Zabobon” to powieść o kluczeniu w labiryntach pamięci, o kłamstwie, w którym każdy ma swój udział, i o niebezpieczeństwie stojącym za rolą twórcy. Mocna, oryginalna, nieprzewidywalna.

W sidła książki wpadłem. Zwarty, dobry język, Kraków, z którego nie da się uciec, miasto, w którym łatwo się zasiedzieć, zaśniedzieć. Opowiadanie, tworzenie mitu, pamięć, co na manowce wodzi, literackie przetrawianie Krakowa. Lubię gdy się dobrze czyta. – Łukasz Wojtusik, TOK FM

Powiem krótko, ale treściwie. Jeśli szukacie dobrej powieści, która zmusi Was do myślenia, a nie będzie tylko kolejną przeczytaną książką, to sięgnijcie po „Zabobon” Ahsana Hassana. Na swój prywatny użytek porównałem ją językowo do „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej, „Krivoklata" Jacka Dehnela… – Adam Szaja, Smakksiazki.pl

Ahsan Ridha Hassan (ur. 1988) – pisarz młodego pokolenia. Polak o irackich korzeniach. Podwójne pochodzenie pozwala mu na osiągnięcie większego dystansu wobec rzeczywistości. On wie, że sprawy mogą wyglądać dwojako. Zabawa z narracją, eksperymenty z formą, głęboka świadomość języka – to niektóre z cech jego pisarstwa. Zadebiutował w 2014 roku zbiorem opowiadań „Wieża”, a w 2017 roku wydał powieść „Trupojad i dziewczyna”. Publikował także w wielu serwisach kulturalnych. Stypendysta The Lord Provost’s International Residency w Edynburgu oraz absolwent Kursu Kreatywnego Pisania Kraków Miasto Literatury UNESCO, który ukończył z wyróżnieniem. Mieszka w Krakowie.

Jak zostać recenzentem książki?

Wydawnictwo Marginesy przygotowało dla użytkowników serwisu lubimyczytać.pl 50 egzemplarzy „Zabobonu”. Co należy zrobić?

Wystarczy przesłać link do dowolnej recenzji, którą umieściliście w serwisie lubimyczytać.pl, na adres: promocja@marginesy.com.pl (w tytule maila wpisując: Recenzja). Macie czas do 29 lutego.

Z nadesłanych zgłoszeń Wydawnictwo Marginesy wybierze pięćdziesiąt osób. Wybrani recenzenci zostaną poinformowani w środę, 4 marca. Książki zostaną wysłane po przesłaniu danych adresowych przez laureatów. Będziemy wdzięczni za umieszczenie opinii o książce w serwisie.

Życzymy szczęścia i liczymy na wasze wsparcie!

Książkę od 5 lutego można kupić w księgarniach online.

Artykuł sponsorowany


komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Ghostwriter 27.02.2020 21:41
Czytelnik

Jestem na liście wybrańców.
👍
Czekam na przesyłkę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agnieszka Żelazna 23.02.2020 18:02
Czytelniczka

Wysłałam zgłoszenie,ale mam świadomość,że chętnych będzie wielu

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 21.02.2020 14:49
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Czytelnik

Czy recenzować mogą tylko i wyłącznie osoby posiadające konta bookstagram na Instagramie, blogi?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 24.02.2020 11:16
Administrator

Należy podać link do swojej opinii w lubimyczytać.pl, tylko tutaj konieczne jest posiadanie konta

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się