ROZWIŃ ZWIŃ

Agora
2019-11-27
2019-11-27

więcej Więcej

Krzysztof Gureczny w odróznieniu do osłąwionego Masy czy Słowikowej na razie pizostaje na wolności, nigdy jeszcze nie usłyszał wyroku, nie dał się z czymś złapać. Dlatego lekceważąco wyraża sie o rewelacjach "Masy" i taśmowo produkowanych przez niego ksiązkach. W końcu jak może on ferować wyroki o stanie polskiej mafii, skoro od kilkunastu lat siedzi i stracił -chyba-...

Bohater książki w bandziorskim świecie spędził 4 dekady. W sposób ciekawy opowiada o polskiej mafii ,policji i ustrojach , które mijały w Polsce. On "" bandzior " lubiący adrenalinę , wciąż pozostaje nieuchwytny. Dla mnie , po przeczytaniu książki w postaci wywiadu z nim , jawi sie jako człowiek bardzo inteligentny , nie lubiący rozgłosu ale wciąż chyba liczący się w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wybitnie marna książka, na podstawie której powstał o dziwo...dobry film. Książki nie polecam, za to ekranizację obejrzeć warto.

Niesamowite, że ktoś z tak słabo napisanej książki był w stanie stworzyć dobry scenariusz, bo mnie ta książka odrzucała z każdą kolejną przeczytaną stroną i gdyby nie chęć porównania historii z filmem, to skończyłbym czytać po pierwszym rozdziale.

Ocena nie dlatego, że Pan Krzyszyof coś źle zrobił. Wręcz przeciwnie, bo starał się poprawić nieco historię, ale to nie pomogło.
Film dla mnie 10/10. Idealny pod każdym względem, ale przede wszystkim twardy, stanowczy, ale skormny.
W książce to jakieś przeciwieństwo. Najpierw jest o tym, że Ci pseudo gangsterzy się przechwalają, żeby sam mógł się bez przerwy przechwalać....

Na początku roku zobaczyłam film Jak zostałem gangsterem, pod wrażeniem którego jestem po dziś dzień. Dla mnie ten film mieści się w pierwszej trójce moich ulubionych filmów. Z ciekawości zajrzałam do książki, by przekonać się, jak ciekawa jest to historia, że trafiła na ekran.
Krzysztof Gureczny przeprowadza wywiad z gangsterem, który opowiada o swojej zawodowej...

Ciekawa książka.Tylko czy to prawda czy fikcja,czasami sam sie juz w tym gubiłem.Ale odpowiedź znajdziesz jak przeczytasz książkę

Jeżeli chodzi o pozycje „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to najpierw obejrzałam film, później przeczytałam książkę. Film bardzo dłużył się, momentami był nudny wręcz... Natomiast książka była w porządku. Bez jakiegoś wow. Taka zwykła historia. Niczym szczególnym nie urzeka. Sięgając pozycje myślałam, że dostanę dawki emocji, dowiem się czegoś ciekawego z...

Chciałem obejrzeć film, ale po przeczytaniu książki rezygnuję.

Zdecydowanie coś poszło tutaj nie tak i nie chodzi mi nawet o fakt, że kompletnie nie rozumiem po co wydaje się tego typu książki. .
Zabierając się za ten tytuł byłam przekonana, że albo trzymam w ręku kompendium wiedzy przyszłego gangstera lub ( i tutaj moja nadzieja była większa), że może to jednak coś w stylu "młody człowieku nie idź moim śladem". .
Na blurbie reżyser...

Książka wydaje mi sie być dobra, oczywiście jest mało szczegółów opisanych w tej książce, ale to normalne zjawisko w tym świecie. Osobiście mnie bardzo zaciekawiła książka, główny bohater wydaje się być bardzo inteligentnym człowiekiem. Polecam!

• 2020
  • 2021