Unravel the Dusk

Okładka książki Unravel the Dusk
Elizabeth Lim Wydawnictwo: Alfred A. Knopf Books for Young Readers Cykl: Krew Gwiazd (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Krew Gwiazd (tom 2)
Alfred A. Knopf Books for Young Readers
2020-07-07
Data 1. wydania:
2020-07-07
angielski
młodzieżowe chiny zakazana milość fantastyka miłość young adult

więcej Więcej

"Unravel the Dusk" bardzo różni się od "Spin the Dawn". Tak bardzo, że czuję pewnego rodzaju dysonans. Tom pierwszy był lekki i przyjemny, w porównaniu do tomu drugiego, który był ciężki i przygnębiający. "Spin the Dawn" skupiało się głównie na romansie i przygodzie, "Unravel the Dusk" to książka o zwalczaniu swoich demonów (dosłownie) i walce o pokój w kraju.
Charakter...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Konflikt wydawał mi się zbyt długo przeciągany, brakowało mi jakiś ciekawych wydarzeń po drodze. Niestety słabsza od pierwszej części,

Pierwsza część tej serii zrobiła na mnie całkiem niezłe wrażenie, mimo pewnej szablonowości i przewidywalności - miło czytało się o przygodach Mai i drodze, jaką musiała pokonać, by uszyć legendarne suknie bogini Amany.
Druga książka jest bardziej skupiona na konflikcie zbrojnym i konsekwencjach, jakie Maia musi ponieść w wyniku tego, co wydarzyło się w pierwszym tomie -...

Bardzo podobnie do pierwszej części: początek wyśmienity i już człowiek myśli, że osiem gwiazdek, tyle że szybciutko poziom opada wraz z przewracaniem kolejnych kartek. Tym razem opadł znacznie szybciej; zamiast 1/3 w napięciu trzymało mnie 15, no, może 20% powieści. Następnie wszystko stało się niesamowicie monotonne i nudne. Brak napięcia czy werwy. Zdarzenia następują po...

• Chcę kupić
  • Pierwszy tom czeka na czytanie
  • Kupić
  • Chcę w prezencie