Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić

Okładka książki Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić
Maria Apoleika Wydawnictwo: Znak poradniki

Pieskie życie

Link do recenzji

626 9 44

Kristo - krótko.
Niszowa artystka Maria Apoleika zaczęła rysować żarty związane wpierw ze swoim własnym psem, potem z innymi psami, rozkręcając się coraz bardziej. Wielki sukces rysowanych w necie Psich Sucharków zaskoczył autorkę, ale wykorzystała go dobrze, przygotowując wydanie książkowe. Dodaną wartości do zabawnych i wzruszających rysunków są porady utrzymane w poważniejszym tonie na temat opieki, wychowania i zdrowia psów. Oba te elementy nie przeszkadzają sobie wzajemnie a dzięki poradnikowym tekstom książka nie jest tylko jednorazową, wesołą lekturą.

Kristo - krótko.

Bardzo dobra na poprawę humoru, dla wszystkich psiarczyków :D

Bardzo dobra na poprawę humoru, dla wszystkich psiarczyków :D

Książkę tę powinna przeczytać każda osoba, pragnąca posiadać pieska (lub inne zwierzę). W bardzo przystępny sposób pozwala "wejść" w psi umysł.

(spoiler) W książce przedstawiono, w moim odczuciu, pomocną i zwięzłą instrukcję postępowania w przypadku zgubienia pieska/ znalezienia zagubionego, obcego pieska. Jako posiadaczce 2 piesków ze schroniska pierwsza sytuacja, na szczęście, nigdy mi się nie przytrafiła. Za to druga sytuacja zdarzyła mi się co najmniej kilkukrotnie. Za każdym razem improwizowałam, a dodatkowo pomagali mi jacyś dobrzy ludzie. Uważam jednak, że wiedza o postępowaniu w przypadku zagubionego pieska powinna być jak najszerzej propagowana, nawet wśród osób, które nie mają i nie zamierzają posiadać czworonożnych przyjaciół. Uważam, że wszystkich ludzi należy edukować, by nie bali się działać, gdyż: "Jedyną rzeczą potrzebną złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi".

Daję dziesiątkę, bo żadna książka nie doprowadziła mnie do płaczu ze śmiechu tyle razy. I pomyśleć, że zanim miałam psa, nie rozumiałam, co ludzie w ogóle widzą w Psich Sucharkach.

Dla mnie RE-WE-LA-CJA. "Psie sucharki..." określone są mianem poradnika. Nie liczcie jednak, że po przeczytaniu tej pozycji będzie wiedzieć, jak nauczyć psa dawać łapkę czy chodzić na luźnej smyczy. Autorka pokazuje, jak żyć pod jednym dachem z czworonożnym przyjacielem. Zwraca uwagę, że należy docenić każdą spędzoną z nim chwilę i otwiera oczy na pewne - wydawałoby się - oczywistości, o których wszyscy wiemy. To wszystko okraszone jest zabawnymi i trafnymi obrazkami.

Wydaje mi się, że każdy kto ma w domu psiaka wie, co to są "Psie Sucharki" i nie trzeba będzie ich szczególnie zachęcać do przeczytania tej pozycji. Moim zdaniem ta książka może być również niezwykle cenna dla osób "psiosceptycznych".

Jeżeli tylko zechcą ją przeczytać, to może zrozumieją podejście właścicieli psów do pewnych spraw - np. czemu pozwalamy naszym psiakom spać z nami w łóżku, czemu chcemy z nimi spędzać jak najwięcej wspólnych chwil i przede wszystkim czemu traktujemy psiaki jako pełnoprawnych członków rodziny.

Na prezent, na chandrę, na rozładowanie napiętych sytuacji, na przerwę herbaciano-kawową, albo do pączka (dziś Tłusty Czwartek), świetnie się ogląda, rewelacyjne na odstresowanie.

Chyba każdy właściciel i miłośnik psów zna Psie Sucharki. Ja jestem fanką już od kilku lat i od początku wiedziałam, że książkę też przeczytam. Czy okazała się równie dobra, jak treści przedstawiane w internecie?

'Psy muszą wychodzić na spacery, nie tylko robić kupę i siku, lecz także nieco pobiegać, nawet gdy pada śnieg z deszczem. Codziennie. Przez lata.'

Książka określona jest jako poradnik, jednak moim zdaniem bardzo przystępny i humorystyczny. Mamy podział na tematyczne rozdziały, jednak jest w nich więcej ilustracji niż samej zbitej i ciągłej treści. Jest ona oczywiście w punkt, ale czytając nie mamy wrażenia, że za moment głowa nam eksploduje ze względu na to, że wiedzy jest tak strasznie dużo. No i oczywiście wiadomo, że wzrokowcy (jak ja) zapamiętają więcej właśnie dzięki ilustracjom.

Humorystyczne podejście do każdego tematu jest strzałem w dziesiątkę. Jako właścicielka dwóch psów jestem w stanie przyznać, że każda ilustracja idealnie oddaje charakter przynajmniej jednego z nich. Polecam właśnie takim osobom, które na co dzień mają styczność z psami. Reszta po prostu może nie zrozumieć specyfiki humoru i mądrości, która płynie z każdej ilustracji.

Książka...

Na śmiesznie o pieskach :)

Na śmiesznie o pieskach :)

Nie zgadzam się, że jest to książka tylko dla osób, które nie miały (nie mają) psa. To pozycja dla kochających te stworzenia. Doskonała. Cóż z tego, że czyta się szybko? Szybko i przyjemnie. Cóż z tego, że rysunki to nie dzieła sztuki? Doskonale uzupełniają treść, zabawną, pouczającą. Uważam, że każdy kto myśli, by sprowadzić psa do domu (i traktować jak członka rodziny) powinien ją przeczytać. Może mniej byłoby wówczas porzuconych niechcianych prezentów. Nie jest to poradnik, podręcznik. Mimo wszystko bawiąc uczy. Teraz widzę, jakie błędy popełniam ze swoimi psiakami. Brawa dla autorki za pomysł i wyobraźnię.

No co tu dużo mówić - genialna! Rozweselacz i osładzacz. Połączenie inteligentnego humoru i bardzo prostych, wręcz dziecięcych rysunków sprawdza się fantastycznie. Każdy psiarz odnajdzie w niej swojego pupila, opisane scenki chyba typowe dla większości czworonogów.
To nie jest książka edukacjna i jako takiej jej nie traktuję i nie oceniam. Wartości merytorycznej nie ma za wiele.

To jest książka napisana, a właściwie narysowana dla rozrywki i w swojej kategorii jest absolutnie rewelacyjna.

Maria Apoleika Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić Zobacz więcej