Perska zmysłowość

Okładka książki Perska zmysłowość Laila Shukri
Okładka książki Perska zmysłowość
Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Perska miłość (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Perska miłość (tom 5)
Prószyński i S-ka
2019-05-28
2019-05-28
Literatura polska

Nie ma nic poza prawdziwą miłością

Mam wrażenie, że autorka powiela pewien schemat – pół książki zalana informacjami i statystykami, sucha i nużąca relacja z jakieś ekskluzywnej podróży, gdzie nagle pojawia się jakiś mężczyzna i kolejne pół książki zajmuje tandetna love story. Pomiędzy tym wszystkim wpleciona zostaje sucha wyliczanka marek bądź co bohater widzi.
Może za dużo książek przeczytałam... Ale opis przyrody, który ogranicza się do "Joanna widziała zaskakujące turkusowe morze, błękitne niebo, żółtą plażę, zielone kwiatki" (czasem wtrącone zostaje więcej epitetów, żeby było bardziej poetycko),nadaje się na wypracowanie w przedszkolu, a nie publikację. Nie zapominajmy o tym cholernym campari z sokiem pomarańczowym...
Akcja przyspiesza na ostatnich stu stronach, gdzie faktycznie człowiek nie może się oderwać od książki.
Gdyby nie to, że mama pożyczyła mi wszystkie jej książki to bym nie czytała dalej tej serii.

Może za dużo książek przeczytałam... Ale opis...

To już kolejne spotkanie z twórczością autorki.

🕌 "Perska zmysłowość" jest to piąty tom, chociaż pierwszy za bardzo nie przypadł mi do gustu, dałam jej szanse. Bałam się, że się nie odnajdę, ogromny przeskok między częściami. Dałam radę, w mgnieniu oka się odnalazłam. Polecam czytać po kolei tomami, wtedy więcej można wyciągnąć z historii. Ja nadobie zaległości z poprzednich części.

🕌 Piąty tom bardziej do mnie przemawia. Wątki tym razem łączyły się spójnie ze sobą.

🕌 Mamy inną główną bohaterkę, która zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Dojrzała, walcząca o siebie i swoje szczęście, nie ślepo omamiona miłością.

🕌 Wciągnęła mnie i zaintrygowała, byłam ciekawa, co wydarzy się dalej.

🕌 Cały czas czytałam w napięciu.

🕌 Choć nie jest to mój ulubiony gatunek, to miło spędziłam z nią czas.

W tej części Joanna, podejrzewając męża, o kolejną zdradę, postanawia odpocząć od problemów. To właśnie tam odnajdzie spokój i nową miłość. Czy kobieta da upust swoim emocją i porwie ją namiętność do innego? Czy w domu mąż odkryje jej zdradę i ukaże sowicie?

Jeśli lubicie tematykę bliskiego wschodu, zachęcam do sięgnięcia po tę sagę, jest to lektura idealna na lato!

To już kolejne spotkanie z twórczością autorki.

W książce jest dużo opisów, czasami zastanawiałam się kiedy będzie kontynuacja wątku. Ale książka ciekawa, ciekawe opisy kultury, miejsc .

I znowu to samo. Jedna bohaterka, dwóch chętnych do jej serca. I ponownie rozterki typowo nastoletnie. Nie, to zdecydowanie nie mój typ książki, liczyłam na coś zupełnie innego. Jest warta przeczytania chyba jedynie ze względu na atrakcje wyspy i jej opis. Natomiast poziom z książki na książkę niestety maleje.

To już jedenasta książka Lajli Shukri , warto czytać po kolei , babska tematyka i literatura faktu , każda kolejna niezmiernie wciąga . I jak w każdej ze wszystkich książek autorki spora dawka informacji o arabskim świecie spełniania zachcianek bogatych mężczyzn . Miejscem akcji jest cudowna wyspa Bali , polecam .

czytałam poprzednie pozycje tej autorki I jeszcze nigdy się tak nie rozczarowałam. momentami jak 50 twarzy Greya. Mam wątpliwości czy to autentyczna historia, bo bardziej romansidło przypomina. może Perska kobiecość okaże się lepsza.

W trakcie czytania kolejnej książki z serii "Perska...." Laili Shukri zaczęłam doceniać jej wiedzę i opisy miejsc, w których przebywają jej bohaterki. Zabierając się do tej serii nalyży przeczytać najpierw Perską miłość, Perską zazdrość, Perską namiętność, Perską zmysłowość i pozostaje jeszczr Perska kobiecość. Daję 6 pkt chociaż wahałam się. Nie jestem oczarowana za bardzo, ale w sumie książka dostarcza bogatej wiedzy i otwiera oczy na sprawy o których nie miało się wiedzy lub miało się bardzo nikłą wiedzę.

wyspy Bali, Jawa, Sumatra, ciekawe informacje o tamtejszej kulturze, sile tradycji, poczucia harmonii, a jednak i seksturystyce, są i nocne motyle, kowboje.
Powyższe wplecione w fabułę opisującą dalsze, burzliwe losy Aśki.

Powyższe wplecione w fabułę opisującą dalsze, burzliwe losy Aśki.

To piąta część książek z cyklu "Perska miłość" opowiadająca o losach byłej stewardesy Joanny, jej kuwejckiego męża, ich najbliższej rodziny oraz przyjaciół.
Tym razem akcja powieści toczy się na malowniczej rajskiej wyspie Bali. Oprócz wątku związanego z dramatycznymi przeżyciami, uczuciowymi zawirowaniami głównych bohaterów czytelnik odnajdzie sporo ciekawostek ze świata arabskiego oraz kultury i życia na niezwykle atrakcyjnych turystycznie wyspach indonezyjskiego archipelagu.
Sporo w książce ciekawostek i informacji o historii, zabytkach, tradycji i wierzeniach tego niezwykłego zakątku świata. Nie brakuje również wspomnień, których świadkami był cały świat jak fala tsunami na wyspie Jawa w 2018 roku. Przerażający żywioł spowodował śmierć i okaleczenia bardzo wielu osób. Jeden z bohaterów powieści znalazł się w centrum tych wydarzeń.
Całość czyta się z zainteresowaniem, lektura idealna na letnie upalne dni.

Joanna podejrzewa po raz kolejny męża o zdradę, pod wpływem chwili i namowy przyjaciółki podejmuje decyzję o wyjeździe na Bali, gdzie przeżywa miłość życia.
Strasznie nudna, niespójna, rozwlekła. W pewnym momencie czytałam po jednym zdaniu na stronę i się nie zgubiłam, więc... Niespójna w swej treści przez wtrącenia o prostytutkach i więzionych księżniczkach. Chyba że ta książka jest celowo taka nudna, żeby przemycić te informacje.