Demony czasu pokoju

Okładka książki Demony czasu pokoju
Adam Przechrzta Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Demony (Adam Przechrzta) (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Demony (Adam Przechrzta) (tom 3)
Fabryka Słów
2019-11-22
2015-03-20

Więcej polityki niż fantastyki.Książka mimo,to przyjemna.Podobała mi się .Można zobaczyć życie po wojnnie w ZSRR.Mimo komunizmu,ludność ZSRR nie do końca odeszła od wiary.

Znów komandir Razumowski rozwiązuje zagadkę dla Genseka Stalina. Znów staje na krawędzi życia i śmierci, jeden niewłaściwy ruch i wyląduje w łagrze.. Tymczasem po ułaskawieniu jeńców wojennych do Moskwy przybywa coraz więcej błatnych, którzy walczą o wpływy w półświatku. Poliakow walczy z rosnącą przestępczością i przydałby mu się Razumowski..
Polecam

Razumowski przechodzi do milicji. Tam jednak nie odpocznie, bo oprócz nawału pracy związanej ze zwiekszoną powojenną przestępczością ma kolejne zadanie od genkoma. Beria i Abakumow śledzą każdy jego ruch i nie na rękę im to dochodzenie. Musi im się narazić, ale wyjścia nie ma, bo w przypadku fiaska misji w najlepszym układzie czekają go łagry, co jest mało prawdopodobne,...

Trochę ta książka poleżała u mnie na półce. Niezasłużenie. Wiedziałam, czego się spodziewać, ponieważ przeczytałam poprzednie tomy. I nie zawiodłam się. Autor nadaj prezentuje bogatą wiedzą historyczną, którą wplata w pasjonującą akcję, która porywa czytelnika nie wiadomo kiedy. Nim się obejrzałam byłam już w połowie tomu i z żalem przyglądałam się ubywającym stronom,...

Ta książka, to nagroda dla tych, którzy przemęczyli tomy 2.1 i 2.2 ;) Wartka akcja, Razumowski więcej działa niż myśli (w Breslau jego dialogi wewnętrzne się ciągnęły...), zagrożenie rzeczywiście czuć, nie trzeba ciągle o nim przypominać, jak w kolejnym tomie ominiemy opisy nut perfum (ile można?!), to może nawet dam 8 :D

Jak na trzeci tom nadal jest bardzo dobrze, akcja wartka, ale autor zaczyna popadać w lekki schematyzm, szczególnie z tym deadlinem od Stalina. Odnoszę wrażenie, że ten chwyt stosuje w każdym tomie, co na dłuższą metę będzie nużące.

Książka jak wszystkie książki Przechrzty rewelacyjna. Świetnie się czyta i żal, że tak szybko.

Przechrzta dla mnie jest osobiście bardzo pozytywnym odkryciem, chociaż wychowałem się już 35-40 lat temu na Lemie, Strugackich, Asimowie itd. Każda pozycja cyklu o 'doskonałych' jest ciekawa, wciągająca i czyta się jednym tchem. Pozytywne to, że każda książka, nie tylko z tego cyklu trzyma poziom i zaskakuje pomysłami. Obok Jacka Piekary i (niestety) nie wszystkich pozycji...

Autor świetnie wpłata niesamowicie wciągająca historię rosyjskiego superbohatera czasu wojny w kontekst historyczny najważniejszych postaci sowieckiej wierchuszki. Rozgrywki policzone władzy stanowią tło strasznych i wzruszających akcji wojskowego wywiadu.

“Demony czasu pokoju” to kolejna świetna książka Adama Przechrzty z cyklu o Razumowskim - jest w niej wszystko to, co charakterystyczne dla serii, a także trochę nowości. Rywalizacja z Berią? Jest. Niewykonalne misje? Są. Wszechobecne poczucie zagrożenia pod czujnym okiem wujka Stalina? A jakże. Nawet na miłość - tą bardziej i mniej wzniosłą znajdzie się miejsce. Jedno jest...

• Fantastyka
  • Audiobooki