Iluzja

Mieczysław Gorzka Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Cienie przeszłości (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Bukowy Las
Cienie przeszłości (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2019-11-13

Miałam problem z oceną pierwszej części. Teraz jeszcze bardziej nie wiem, co napisać. Naprawdę doceniam oryginalne pomysły autora. Wirtuozem pióra może nie jest, ale umie sklecić sensowne zdania i fabułę. Tylko to, co się w niej dzieje trochę mnie przerasta. Tyle różnych perypetii autor do niej wcisnął, że jest odrealniona, a tego zdecydowanie nie lubię. Opis pracy...

Kolejna świetna książka pana Gorzki. Podtrzymuję. To moje odkrycie roku jeśli chodzi o autora kryminałów. Tym razem Zakrzewski mierzy się z seryjnym mordercą oraz zagadką odnalezionych zmumifikowanych zwłok z przeszłości.

Coś niesamowitego. Po minimalnym rozczarowaniu zakończeniem "Martwego sadu", "Iluzja" mną pozytywnie wstrząsnęła. Książka czyta się sama, a cała historia wbija w fotel! Ile razy w trakcie czytania może się wydawać, że wiesz już wszystko, no ile? Świetna pozycja!!

Rewelacja! W 1/4 książki wydawało mi się, że wiem KTO, i prawie się potwierdziło, tyle że to był mylny trop. W połowie już się wszystko wyjaśniło tak na pierwszy rzut oka. Po czym później się okazało, że jednak nie do końca. A kiedy sprawa byla już zamknięta została jeszcze wisienka na torcie... muszę przyznać, że jeszcze lepsza od pierwszej części i nie ukrywam, że zaraz...

Druga część "Cieni przeszłości " równie dobra dla mnie jak część pierwsza - "Martwy sad". Może trochę irytujące zbiegi okoliczności.

Kawał czytadła. Wciąga od pierwszych chwil po ostatnie. Dobre portrety, opisy, akcja i ciekawi bohaterowie. Niech się Krajewski czy Mróz uczą, jak pisać.
Chętnie sięgnę po inne książki tego autora.

Polecam.

Powalająca

Świetnie czyta się drugi tom opowieści o komisarzu Zakrzewskim, ale jednak oceniam tę pozycję o dwie gwiazdki niżej niż 'Martwy sad'.

Fabuła powieści kręci się wokół tajemniczych zmumifikowanych zwłok oraz zagadkowych, makabrycznych morderstw.
O co tu chodzi ? Czy to jakaś zemsta sprzed lat ? Wyczyny jakiegoś zdegenerowanego psychopaty ?
Zakrzewski zaczyna prowadzić...

Bardzo dobry, pełen wielu wątków kryminał. Może sporo zbiegów okoliczności ale główny bohater rekompensuje. Polecam i zabieram się za trzecia część.

Dyskusje

• 2020