Uczynkiem i zaniedbaniem

Okładka książki Uczynkiem i zaniedbaniem Mariusz Kanios
Okładka książki Uczynkiem i zaniedbaniem
Mariusz Kanios Wydawnictwo: Wydawnictwo Piąte Marzenie Cykl: Komisarz Zuzanna Nowacka (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Zuzanna Nowacka (tom 1)
Uczynkiem i zaniedbaniem
Wydawnictwo Piąte Marzenie
2021-01-26
2021-01-26
morderca seryjny morderca zabójca psychopata Zuzanna Nowacka kryminał zbrodnia

Początek był nawet obiecujący, ale z każdym rozdziałem robiło się coraz gorzej. Postaci płytkie, niektóre opisy infantylne a fabuła nie wciąga. Choć muszę przyznać, że dostrzegam pewien potencjał, lecz Autor musi jeszcze popracować trochę nad warsztatem. Podsumowując, książka nie zachwyca, ale czytałam też dużo gorsze.

Bardzo dobry kryminał. Zaskakujący finał dla sprawy " mnie krzywdzono teraz się mszczę". Będę czytać także inne książki tego autora:)

30/52/2024

30/52/2024

Bardzo ciekawa, poruszająca historia. Dobrze rozpisani główni bohaterowie, każdy z nich zostaje w pamięci. Wątek trudny, ale ważny. Niestety nie pozostawia złudzeń co do skuteczności systemu w poszukiwaniu i karaniu pedofili... Ale daje do myślenia, skłania do refleksji. Jedno zastrzeżenie (UWAGA! SPOJLER!): molestowany chłopak, który sam u siebie po latach odkrywa skłonności pedofilskie to raczej niebezpieczny zabieg. Może sprawić, że w opinii czytelników każda ofiara przestępców seksualnych jest naznaczona tym, że prędzej czy później sama stanie się sprawcą podobnych czynów :(

Bardzo dobra książka, płynne tempo prowadzonej akcji, zaskakujące zakończenie.

Bardzo dobra książka, płynne tempo prowadzonej akcji, zaskakujące zakończenie.

Świetny kryminał! To moja pierwsza książka autora, z pewnością sięgnę po kolejne z serii.
Świetnie zbudowana akcja, krótkie rozdziały, bez zbędnych opisów i dodatkowych wątków pobocznych. Wszystko dzieje się szybko, fabuła wciąga już od pierwszego rozdziału, więc mamy od razu powolne przedstawianie bohaterów i jednocześnie prowadzony główny wątek powieści.
Tematem jest pedofilią, krzywda i zemsta, ale szkoda zdradzać tak dobrze dobraną fabułę. :) Zaskoczeniem jest niebanalne zakończenie.
Jedynym minusem jest dość wulgarny język, ale pasuje do całości.
Polecam :)

Tematem jest...

Z położonego niedaleko Tarnobrzega Domu Dziecka w Durdach, znika siedmioletni Szymon. Ostatnio był widziany trzy dni temu na śniadaniu o 8:30. Tymczasem do księdza Piotra z parafii Podwyższenia Krzyża w Sandomierzu przychodzi do spowiedzi mężczyzna, który wyznaje przy konfesjonale, że właśnie morduje człowieka…
To zaskakująca, trzymająca w napięciu a przy tym poruszająca historia ze względu na ujęte w niej zagadnienia etyczne, obyczajowe i społeczne. Spośród kilku nakreślonych wątków wyłania się dylemat moralny w osobie księdza Piotra, który zmusi zmierzyć się z zakazem ujawniania spowiedzi. Powstaje pytanie czy zawsze jest to uzasadnione, zwłaszcza jeżeli chodzi o życie człowieka? Dla religijnych dogmatów nie jest to takie oczywiste. Młody ksiądz będzie musiał podjąć decyzje, które wywrócą jego poukładany świat do góry nogami i znacząco wpłyną na jego dalsze losy…polecam,to bardzo dobry kryminał,zaskakuje też zakończenie...

To zaskakująca, trzymająca w napięciu a przy tym poruszająca...

Świetny kryminał. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, a akcja na tyle prawdopodobna, że mogłaby wydarzyć się w prawdziwym życiu.
Autor przykuwa uwagę od pierwszego zdania. Już początek powieści hipnotyzuje i sprawia, że czytelnik wie, iż dobrze wybrał i będzie zadowolony z lektury.

Mały Szymek znika z domu dziecka i trwają jego poszukiwania. Do młodego księdza przychodzi wyspowiadać się dziwny człowiek, który twierdzi, że właśnie w tej chwili jest w trakcie mordowania bliźniego. Ksiądz jest przekonany, że mężczyzna stoi za porwaniem Szymka, ale tajemnica spowiedzi krępuje go i zabrania działać. A zniknięcie chłopca to tylko czubek góry lodowej.

Książka jest bardzo dobra. Od razu biorę się za drugą część. Powieści wysłuchałam w formie audiobooka, który czytał Filip Kosior.

Fabuła powieści opiera się na najgorszej możliwej zbrodni- zbrodni przeciwko dziecku....

Jak do tej pory najlepsza książka pana Mariusza .

Jak do tej pory najlepsza książka pana Mariusza .

polecam (ale tylko czytelnikom o mocnych nerwach),zachowania bohaterów są logiczne co sprawia, że ma się wrażenie możliwości wystąpienia podobnego scenariusza w rzeczywistości. Zakończenie świetne nie dało się tego zrobić lepiej

• Audiobooki