Kup teraz - 19 ofert w cenie od 6.99 zł do 31.99 zł

Wydawnictwo Literackie
literatura polska
literatura piękna
literatura polska

Cudowne ponowne spotkanie z Romą Ligocką.Od "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku" poprzez kaliski dziedziniec ratuszowy do dziś. Książkę pięknie wydaną,bogato ilustrowaną urzekającymi zdjęciami autorki pochłonęłam delektując się subtelnym,trafiającym do mojej duszy językiem. Treść pozostanie we mnie.Książka ze mną,póki życia wystarczy. Kocham zachody słońca i wschody.

Dobrze spędzony czas, choć lektura krótka i czuję niedosyt. Styl autorki działa kojąco.

Bardzo cenię i lubię pisarzy, którzy już nic nie muszą.

Nie muszą udowadniać, że są wielcy, bo są i zawsze byli.

Nie muszą zabiegać o wiernych czytelników, bo ich mają. Nawet jeśli nie są to tłumy (słowa "tłum" nigdy nie lubiłam i nie lubię, bo źle mi się kojarzy).

Nie muszą biegać od telewizyjnej stacji do stacji, by pierdzielić głupoty o tym, co napisali.

Po prostu...

Na półkach: , , , , , ,

Proza Romy Ligockiej towarzyszy czytelnikom już od dwóch dekad. Poczynając od autobiograficznej opowieści o losach dziewczynki w czerwonym płaszczyku, poprzez sporo innych publikacji, aż po najnowszą również zaczerpniętą z własnego życiorysu historię, o której chcę Wam dziś napisać kilka słów.

„Jeden dobry dzień” jest kolejną ogromnie poruszającą opowieścią, w której...

Roma Ligocka opisuje w "Jednym dobrym dniu" między innymi dwunastomiesięczne pożegnanie z bliską osobą umierającą na nowotwór, pogrzeb i okres żałoby.
Ale także podejmuje temat bólu i lęku, o których pisze m.in.: "Ból, to otchłań, która próbuje cię wciągnąć.", "...lęk jest sumą złych doświadczeń.", "Ból najłatwiej wraca we wspomnieniu.".
Poza tym pokazuje jak niewiele...

To jednak nie jest moja literatura, albo może przeczytałam tę książkę wtedy, kiedy nie powinnam jej czytać. Było, piękne, wzruszające i osobiste, ale jednak nie dałam się porwać, nie mogłam się przejąć losem ani przyjaciela, ani samej autorki. Właściwie, to nie wiem dlaczego.
Może kiedyś, w innym czasie, w innym stanie ducha...

Intymna, magiczna, czuła.
Bardzo, bardzo piękna niełatwa opowieść o istnieniu.

Książki Romy Ligockiej czytałam lata temu i pamiętam, że bardzo mi się podobały. Ta krótka opowieść z życia - towarzyszenia przyjacielowi choremu na raka w ostatnich miesiącach życia bardzo mnie poruszyła. Nie mogłam powstrzymać łez praktycznie cały czas. Jest to dla mnie tekst bardzo osobisty, wiele myśli odebrałam jak swoje własne. Chciałabym móc wracać do tej książki.

Nie ma takich słów, którymi da się przekazać uczucia towarzyszące czytelnikowi podczas lektury... każdy musi przekonać się o tym osobiście.. 📚Jest niepowtarzalna to napewno.
Napisana w przepięknym stylu, kapitalnym językiem. Już po kilku słowach czuć wyjątkowość, szczerość, i całą gamę emocji.
Jakiś czas temu czytałam książkę tej autorki i byłam równie zachwycona jak...

Dlaczego tylko 5 gwiazdek.? Autorka opisuje uczucia żegnając swojego przyjaciela chorującego na raka.
Swego czasu ja też mając w domu umierającą osobę, pomagałam jej przejść te ostatnie kroki życia, w międzyczasie sama dowiedziałam się że mam raka. Z umierającą osobą spędziłam wiele dni i nocy, były również rozmowy o śmierci, dużo rozmów. Rozmawiałam o śmierci być może i...

Dyskusje

• 2020