Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny

Okładka książki Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny Maria Borelius
Okładka książki Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny
2019-09-18
2019-09-18
9788366071940
Katarzyna Dudzik

Świetny reportaż zdrowotny, bo chyba tak można nazwać tę książkę. Autorka testuje na sobie sposoby na zdrowe i długie życie, np. podróżując do Indii na kurację ajurwedyjską. Jak detektyw odkrywa przed nami nowe wątki w sprawie, podąża za tropami, dociera do badaczy i innych osób, które mogą pomóc jej zbliżyć się do odpowiedzi.
Książka zawiera przy tym konkretne kroki, produkty i przepisy, które pomogą nam się poczuć lepiej. Jak dla mnie tych ostatnich mogło by być więcej.

Książka zawiera przy tym konkretne kroki,...

Kupił mi mąż w prezencie i zazwyczaj trafia, ale jak ja podczas czytania walczyłam z tą kobietą w tej książce, która dla mnie była chaotyczna. Chaosu nie znoszę. Skorzystałam tylko z niektórych przepisów. Dotrwałam do końca, ponieważ chciałam wiedzieć, czy w końcu zapanowała nad tym chaosem. Według mnie nie. Zaznaczyłam tylko fragmenciki porad i przepisów. I tyle.

Książka dla tych, którzy interesują się różnymi teoriami na temat zdrowia. Wartość merytoryczna nt. zdrowego odżywiania mniej niż średnia. Autorka opisuje różnego rodzaju diety i metody poprawy zdrowia, przy czym robi w dość drażniąco amerykański (czytaj: podszyty sensacją, "odkrywczością") sposób. Opisuje swoją historię dochodzenia do zdrowego stylu życia - czy to jest interesujące? Według mnie, raczej nie.

W książce "Silna i szczęśliwa" Pani Maria na własnym przykładzie postanowiła podzielić się z czytelnikami radami na antyzapalny styl życia. Kobieta przekroczyła pięćdziesiątkę i poczuła, że czegoś zaczyna jej brakować, a jej codzienność staje się ciężka i mozolna. Postanowiła nie poddawać się i wziąć się w garść, a co za tym idzie, na nowo czerpać słońce każdego dnia.

W pozycji tej znajdziemy 5 rad, które przyczynią się do antyzaplnego stanu życia. Między innymi dowiemy się, jak komponować posiłki, aby zrezygnować ze składników, które nam szkodzą i spożywać te, które mają wiele wartości dla naszego organizmu. Poza posiłkami otrzymujemy rady odnośnie wypoczynku i aktywności fizycznej, która wskazana jest w każdym wieku. Całość została przyozdobiona zdjęciami, które oddają uroki natury i zachęcają do przeniesienia się na jej łono.

ciąg dalszy: https://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/10/silna-i-szczesliwa-rewolucyjny-program.html

W...

„Silna i szczęśliwa” jest jedną z tych książek, które poszukują stylu życia, który pomoże nam w obecnych czasach zachować zdrowie. Maria Borelius, szwedzka dziennikarka naukowa, postanowiła zagłębić się w tematyce, która także dumnie nazwała „Antyzapalnym stylem życia”. Na czym w ogóle on polega? Wraz z poradami samej autorki zrozumiemy, że stara się ona przeciwdziałać chorobie już w samym zalążku, którym nie raz jest stan zapalny w ciele, który nie tylko osłabia nasz organizm, ale zwiastuje nie raz nadchodzące dolegliwości. Jak więc przeciwdziałać takiej rzeczy? Co zrobić, aby się uchronić przed tym wszystkim? Maria Borelius umieściła w swojej książce kilka porad, które nam pozwolą uzyskać ten stan, poprawić nie tylko dzięki temu naszą sprawność fizyczną, ale także zmęczenie, brak humoru, który także jest jednym ze skutków stanów zapalnych. Jak sama ja patrze na tę książkę? Wiadomo, że takich pozycji, jak można żyć jest wiele, niekiedy jednak trzeba patrzeć na to z przymrużeniem oka, nie zmieniać diametralnie swojego życia. Stąd też, gdy ktoś już sięgnie po tę książke warto zatosować zmiany powoli, nie brać wszystkiego od razu na swoje barki. Jak zawsze w takim przypadku warto samemu sięgnąć po taką pozycję i zobaczyć jak będzie działać!

W życiu każdego z nas, nie tylko kobiet, przychodzi taki moment, że mamy wszystkiego dość. Ogarnia nas zmęczenie i apatia. A co za tym idzie popadamy w depresję, apatię i nic nam się nie chce. Co zrobić? Położyć się i czekać na... ? Nigdy w życiu!
🌹🌱
Autorka, chyba jak każda z nas, w pewnym wieku poczuła się chora i zmęczona. Rozpoczęła poszukiwania.
Książka jest owocem jej długoletnich poszukiwań wyjścia z takiej sytuacji, poszukiwań równowagi i opracowania programu pięciu kroków. Każda z nas jest inna dlatego książka nie jest gotową receptą, to jedynie wskazówki jak znaleźć własną ścieżkę.
🌱🌹
Powiecie, że to nie dla Was? A jak czujecie się po świętach, imieninach? Brzuch rozpoczyna rewolucję, żołądek wywraca koziołki, a czasem przy wejściu po schodach przypominacie stuletnie staruszki. W domu pusto, bo dzieci już na swoim. Cicho i nie ma się kim opiekować. Puste gniazdo. Wybuchy gorąca? Tłumaczenia, że to menopauza... depresja... syndrom pustego gniazda... Możliwe...ale czy tak musi być? A może coś zmienić?
🌹🌱
Autorce się udało. Zajęło jej to cztery lata. Książka nie jest obowiązkiem. Nie ma tak, że każdy musi. Ale dlaczego nie można poznać tej historii i uszczknąć z niej czegoś dla siebie? Może znajdziemy coś, co pozwoli nam choćby odrobinę zmienić w sobie by poprawić jakość własnego samopoczucia i życia. To nie recepta powtarzam to jedynie wskazówka.
🌱🌹
Książka w Szwecji stała się bestsellerem. Czy sprawdzi się u nas? Nie wiem.
Pięknie wydana. Opatrzona pięknymi, życiowymi cytatami i zdjęciami. Na końcu znajdziecie kilka ciekawych przepisów i wskazówek dotyczących tego, czego należy unikać i czym można coś zastąpić.
Czy się zastosuję? Nie wiem...ale na pewno skorzystam z pewnych wskazówek.

Książka jest owocem...

Jesień to pora pijackiego, czerwonego nosa i zużytych chusteczek, walających się po kieszeniach. I ten ściskający głowę ból o poranku, który nie pozwala otworzyć Ci oczu. Jak sobie z tym poradzić? Nad tym samym zastanawiała się Maria Borelius, która powiedziała "DOŚĆ" zmęczeniu i apatii, i zaczęła czteroletnie poszukiwania lepszej strony życia. Opierając się na przełomowych badaniach prowadzonych w ośrodkach na całym świecie (bibliografia do tej książki ma aż 10 stron),poprzez wgląd do ajurwedy, Maria opracowała plan udoskonalania swojego ciała i umysłu, składający się z pięciu kroków, który podnosi jakość życia. Jeśli potrzebujesz inspiracji do działania, ta książka jest dla Ciebie. A może już coś zmieniasz w swoim życiu i potrzebujesz kogoś, kto Cię zrozumie i pomoże przetrwać? "Silna i szczęśliwa" może być jak pies przewodnik w świecie pełnym pułapek. Dobrze jest mieć ją pod ręką. Bardzo osobista książka, która stała się szwedzkim bestsellerem, pięknie wydana przez Insignis Media.

IG @angelkubrick

Mnóstwo naprawdę dobrych rad, które warto wprowadzić w życie. I ciekawie się czyta o barwnym życiu i podróżach autorki. Może to być jedna z tzw. książek zmieniających życie. Warto!

Nie porywa....

Nie porywa....

Książkę pożyczyłam od mamy. Jest to poradnik raczej dla osób po 50 jednakże jest tam wiele porad dotyczących diety, ćwiczeń, czasem trudnych dni, apatii.
Książka motywuje, optymistycznie nastraja.

Książka motywuje, optymistycznie nastraja.

• Przeczytane w 2020
  • Dieta i rozwój
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Kupic

Dodaj cytat z książki Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny