Błędne Wrzosowisko

Standardowo miło, lekko, przyjemnie i na 1 popołudnie ;). Ciekawe w tym tomie jest to, że przeplatają się tu dwie historie związane ze sobą czasem rzeczywistym. Humorystycznie, czasem strasznie. Choć akurat ta część nie wzbudziła we mnie jakiegoś olbrzymiego przerażenia ;).

Ambitna dziennikarka Jessica Bannister się po nierozwiązane zagadki i zapomniane tajemnice.
Nie boi się trudnych tematów,bo jako jedyna jest w stanie dojść do prawdy. Pomoga jej w tym szósty zmysł,dzięki któremu widzi to,co dla innych pozostaje niewidzialne.....
Tom 15
Stary zamek nieopadal mglistego wrzosowiska-w takim miejsci leży sanatorium Sue Shanttner,specjalistki od poprawiania urody. Koboety i mężczyzni tłumnie odwiedzają tę, która daje ludziom drugą młodość. Jaki jest sekret jej sukcesu? Jaką rolę odgrywają w tym młode kobiety, które niespodziewanie znikają w zamku? Zaintrygowaną tą zagadką Jessica Bannister przybywa do sanatorium pod fałszywym nazwiskiem. Okazuje się, że wszystkie tropy prowadzą na pobliskie błędne wrzosowisko.
Z każdemy tom Historie się robią ciekawe. Z miłą chęcią zaglądam do tych krótkich historyjek.
Książka posiada dużą czcionkę. I każdy rozdział jest odzielonny pięknymi obrazkami.
W każdym z tomów historię zostają wyjaśnione do końca książki.
Książka jest króciutka i bardzo wciągająca.

Tom 15

Szczerze to tak naprawdę to za bardzo nie mam co dodawać już co do tej książeczki. I wszystko napisałem przy okazji wcześniejszych opowiadań czy też przygód naszej dziennikarki. Nadal jest to niestety zbyt krótka książeczka przez co wszystko wydaje się bardzo szybko podążać zwłąszcza poprzez przypominanie czytelnikom kim jest Jessica, gdzie pracuje, jakie ma zdolności i tym podobne. Na szczęście w tej części już pomalutku przełamuje się i nie wyklucza aż tak bardzo tego iż posiada ona jakieś zdolności. W tej części nasza bohaterka obrażona na swojego szefa zostaje wysłana zbadać zniknięcie kuracjuszki w pewnym sanatorium. Zamiast innej sprawy, zupełnie jakby nie widziała niebezpieczeństwa związanego z właśnie tamtym reportażem. Oczywiście jak zwykle dla serii pojawia się tajemniczy on który jej towarzyszy. Opowiadanie nadal jest dobrym relaksatorem i sposobem na przerwę pomiędzy jedną książką a drugą czy oderwanie się od jakichś myśli i czynności ale tutaj pojawia się chyba po raz pierwszy jakieś poważniejsze wspomnienie wcześniejszego opowiadania. Jego znajomość nie jest obowiązkowa ponieważ sama bohaterkapodsumowuje tamtą przygodę.

Zapraszam również na mego bloga:

Bardzo lubię książki z tej serii. Bardzo szybko się je czyta, praktycznie jednym tchem, są też duże zwroty akcji i trzymające w napięciu do ostatniej strony.

• Kryminał
  • Gdów