Martwe Tchnienie

Okładka książki Martwe Tchnienie Janet Farell
Okładka książki Martwe Tchnienie
Janet Farell Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem (tom 13) fantasy, science fiction
Przygody Jessiki Bannister. Historie z dreszczykiem (tom 13)
Der kalte Hauch des Todes
Edipresse
2019-08-08
2019-08-08
Anna Just
Przygody Jessiki Bannister Historia z dreszczykiem Martwe Tchnienie

W przedziale kolejowym znaleziono ciało szlachcica sir Gilberta Gorama. Według lekarzy było ono zamrożone na śmierć, mimo że w pociągu panowały normalne temperatury. Jessica Bannister udaje się do Glenmore, rodzinnej miejscowości sir Gilberta, by rozwiązać tę zagadkę. Okazuje się, że nad rodem Goramów od 150 lat ciąży jakaś klątwa, ponieważ wszyscy zginęli w niewytłumaczalny sposób. Im bardziej Jessica wnika w tajemnicę rodziny, tym bardziej czuje na sobie zimny oddech śmierci...
Bardzo ciekawa książka. Trzymająca w napięciu od pierwszych stron. Każdy rozdział rodzielają pięknę rysunki. Duża chcionka która ułatwia czytanie. Każda książka przeczyta się jednego dnia bo jest tak wciągnająca się człowiek nie może od niej oderwać aż nie pozna do końca historii.

Intryga - duży plus. Sama główna bohaterka - zaczyna mocno minusować. Powoli coraz bardziej irytuje mnie ilość potencjalnych bohaterów Jessiki. No na litość... Pani autorka chyba powoli zaczyna rozkręcać się z fabułą - mamy bardziej mroczną historię związaną z okolicznościami śmierci matki głównej bohaterki - zobaczymy, w którą stronę ta historia pójdzie.

W tym tomie poza klasyczną już tajemniczą zagadką, mamy do czynienia z wątkiem z przeszłości głównej bohaterki. Trochę żałuję iż został on wspomniany tylko dwa lub trzy razy w trakcie całego opowiadania ale prawdopodobnie zostanie on albo tylko przywołany w innymi albo całe opowiadanie zostanie mu poświęcone. Szczerze to za bardzo nie mam co pisać o tej części ponieważ wszystko co napisałem wcześniej można odnieść rónież tutaj. W skrócie idealna pozycja na jeden wieczór aby się odprężyć i oczyścić umysł.

Zapraszam również na mego bloga:

Bardzo lubię książki z tej serii. Bardzo szybko się je czyta, praktycznie jednym tchem, są też duże zwroty akcji i trzymające w napięciu do ostatniej strony.

• Kryminał
  • Przygoda