rozwińzwiń

Siedem sióstr

Okładka książki Siedem sióstr Lucinda Riley
Okładka książki Siedem sióstr
Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki The Hidden Girl Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 0,0
The Hidden Girl Lucinda Riley, Harr...
Okładka książki Atlas. Historia Pa Salta Lucinda Riley, Harry Whittaker
Ocena 8,2
Atlas. Histori... Lucinda Riley, Harr...

Mogą Cię zainteresować

Opowiešć o siostrach ktòre wychowane są na przepięknej wyspie. Każda z nich jest inna szešć siòstr każda inna ta historia jest szczegòlna i opowiada nam o jednej z niej. Czy odnajdzie prawdę. Miłość ma różne drogi. Napewno sięgne po następnym Tom z tej serji.

Początek. Tak się zaczyna a potem już tylko fascynacja. Paryż, Rio de Janeiro. Fascynacja miłością w tle powstającego słynnego monumentu Chrystusa

Książkę tę pomimo, że ma ponad 600 stron czyta się bardzo szybko. Jest to niezwykle wciągająca historia sióstr. Gorąco polecam

Wspaniała saga o niesamowitych siostrach adoptowanych przez Pa Salta. Każda z nich z inną przeszłością a jednak tam mocno ze sobą związane.

Przyznam, że mam lekki problem z ocenienie tej książki... Ale może po kolei.
Jak już kilka komentujących osób pisało, byłam pewna, że książka opowiada historię fantasy. Być może to kwestia okładki i oryginalnych imion bohaterów. Zderzenie mojego wyobrażenia z postępującą akcją spowodowało, że nie mogłam się jakoś w tym odnaleźć.
Tak naprawdę to książka obyczajowa z elementami romansu. Dwie równolegle prowadzone opowieści nawet mnie zainteresowały i myślę, że sięgnę kiedyś po kolejne części bo wiele elementów nie zostało do końca wyjaśnionych i intrygują.
ALE. W tym wszystkim brakowało mi zupełnie tego czegoś. Jakiegoś klimatu. Bohaterowie wydali mi się płytcy. Wszystko było takie... Ładne. Taka obyczajowa bajka... Wiele opisów sytuacji lekko mnie przez to irytowało, miałam wrażenie, że zachowania bohaterów są momentami infantylne, nierealne. Książka dodatkowo jest bardzo długa, a że dosyć szybko domyśliłam się jak niektóre wątki się potoczą to trochę mi się dłużyła.
Plus za ogólnie ciekawy pomysł na fabułę i osadzenie akcji w ciekawym miejscu i czasie. Pewnie kiedyś sięgnę po następny tom, ale na pewno nie od razu.

Przyznam, że mam lekki problem z ocenienie tej książki... Ale może po kolei.
Tak naprawdę to książka obyczajowa z...

Zaczęło nie fajnie, nawet się trochę wciągnęłam w tę historię, ale później jak bohaterka wyjechała do Brazylii to zrobiło się z tego tanie romansidło. Opowieść ze współczesnego punktu widzenia była jeszcze do przełknięcia, ale jej prababka Izabela nie dość, że była wkurzająca i odrealniona to sama jej historia tak wtórna, przewidywalna, że dla mnie nudna i do tego bez zakończenia. Dlaczego to jest tak popularne??

Światowa pozycja top of top. Moja ocena odnosi się do stylu pisania, szczegółowość co do miejsc i dopełniania faktów. Co do samej historii nic szczególnego. Świetny pomysł i realizacja ale mnie osobiście zabrakło na początku charakterystyki ojca zastępczego (jak? Kiedy? i dlaczego?). Może jak kiedyś przeczytam inne części odnajdę odpowiedzi ale póki co to na razie pasuje kontynuację.

Taka trochę jak dobra bajka, świetnie się czyta, w dodatku pojawia się wątek rzeźby Christo - a zatem przyjemne z pożytecznym, bo można poznać jej historię.
Jednak nie sięgam jeszcze po pozostałe części - choć w przyszłości może wrócę.

Jednak nie sięgam jeszcze po pozostałe części - choć w przyszłości może wrócę.

Cykl "Siedem sióstr" to chyba jedyne książki Lucindy Riley, jakich nie czytałam.
Sporo znajomych polecało, więc sięgnęłam wreszcie po pierwszy tom. I czytało mi się świetnie, bo muszę przyznać, że akcja bardzo wciąga.
Najciekawsze wydały mi się wydarzenia sprzed lat, chociaż bieżąca akcja też interesuje.
Ciekawa jestem, czy kolejne części będą trzymać ten sam poziom...

Ciekawa jestem, czy kolejne części będą trzymać ten sam...

Super książka. Nie mogłam się oderwać od czytania.

Super książka. Nie mogłam się oderwać od czytania.

8 153
    7 194