Siedem sióstr

Lucinda Riley Wydawnictwo: Albatros Cykl: Siedem sióstr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Seven Sisters
Siedem sióstr (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Marzena Rączkowska, Maria Pstrągowska
rodzina siostry adopcja tajemnica pochodzenie Brazylia Rio de Janeiro

O serii "Siedem sióstr" dowiedziałam się już dawno temu,ale ostatecznie do przeczytania przekonała mnie znajoma,która posiada wszystkie tomy.
Cieszę się,że mogę przeczytać wszystkie części jedną po drugiej nie czekając w kolejce w bibliotece,bo pierwsza z serii bardzo przypadła mi do gustu.
Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie-wraz z Mają,pierwszą z sióstr wybieramy...

Takie trochę sentymentalne i przewidywalne czytadło, ale wciąga i pewnie sięgnę jeszcze po następne części.

Wymęczyła mnie strasznie, bywa.
Dalsze losy bohaterek kolejnych tomów raczej poznam z opowiadania koleżanki.

Telenowela brazylijska

Uwielbiam, gdy w książkę są wciągnięte wątki historyczne. Kiedy o postaci nie stanowi tylko, co zjadła na śniadanie, ale jest poruszana przeszłość jej rodziny. To wiele tłumaczy . Pomysł z adopcją 7corek trochę chory , bo to Historia Isabeli urzekła mnie najbardziej. Ale fakt, że to jej prawnuczka ją odkrywa jest jednak poruszający.

Infantylne, ale da się przeczytać. Nie jestem pewna czy sięgnę po kolejną siostrę.

Powieść z ogromnym potencjałem, historia o odnalezieniu swojego pochodzenia, miłości oraz rodzinie. Wielkim minusem okazały się niestety spłycone dialogi a także opisy uczuć i emocji, jak w powieści dla nastolatek. Książka warta przeczytania dla samego wątku powstania pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio.

Siedem sióstr to książka fikcyjna z realnymi postaciami historycznymi, jestem w pozytywnym socjusz ile polskich ludzi zasłużyło się w sztuce a tak mało się o nich mówi lub wogóle, sięgam po drugi tom i już wiem ze się jie zawiodę. Mocno przemyślana z świetna fabuła

,,Nigdy nie pozwól, aby twoim losem rządził strach."
Maja strachliwa i zlękniona kobieta, ale czy zawsze tak będzie? Kim byli jej przodkowie. Co nieznana kobieta wniesie to jej życia?
Moja nowo ulubiona saga. Zakochałam się i nie mogę się doczekać kolejnych tomów.

To wymagająca pozycja, ale warta uwagi i zaniechania pośpiechu. Porywa i warto się nią delektować.

Dyskusje

4 912