W samym sercu morza

literatura obyczajowa, romans
9788324071920
Anna Gralak

Piękna opowieść !

Bardzo ciekawa książka, chociaż dużo tutaj było dramatycznych momentów, zwłaszcza ten z psem :/ Ale podobała mi się ;)

Jest to kolejna niezwykle wciągająca książka Jojo Moyes. Nie jestem w stanie napisać czemu ale każda powieść jej autorstwa ma w sobie to coś. Dzięki temu z ogromną przyjemnością sięgam po następne książki autorki. Spodobało mi się wprowadzenie wielowątkowości i wielu perspektyw, z których została opisana podróż okrętem. Duży plus należy się również za zakończenie.

Zawsze długo się przybieram do książek autorki, chyba ze względu na objętość, ale jak już zacznę to zazwyczaj przepadam. Tym razem również tak było. Świetna historia, chętnie bym obejrzał ekranizacje książki

Z ciężkim bólem muszę przyznać, że ta powieść mnie nie wciągnęła, a szkoda bo na pewno nie można jej odmówić potencjału, szczególnie na początku bardzo mnie zaintrygowała jednak później zabrakło "tego czegoś". Na pochwałę na pewno zasługuje to, że autorka zainspirowała się prawdziwymi losami swojej babci, poruszyła trudne tematy dotyczące trudności w jakich znalazły się...

Okladka troche nie na miejscu w porownaniu do tego co w ksiazce- to taka mala uwaga. Sama ksiazka bardzo fajna. Zreszta ja lubie wszystkie ksiazki Jojo, jedne lepsze drugie troche mniej ale wszystkie dobrze sie czyta.

"jedynie ludzie, którzy znają wszystkie odpowiedzi, to ci, którzy nigdy nie stanęli w obliczu pytań"
Jest to historia o różnych życiowych problemach umieszczona w mikroprzestrzeni płynącego kolosa. Dobre zakończenia są zawsze w cenie. Polecam

Sympatyczna bajka, jak zwykle u Jojo. Taka klasyczna kniga ku pokrzepieniu serc niewieścich. Trochę (jak i poprzednio) przeszkodził mi natłok sensacyjnych zdarzeń pod koniec lektury, ale ogólnie ok. Mrukliwy marynarz z gorącym sercem jest zawsze w cenie.

Jak ja lubię takie książki, z bardzo ciekawą fabułą, poruszającą wiele problemów i co najważniejsze z happy endem. Autorka zainspirowała się historią swojej babci, więc tym bardziej książka jest autentyczna. Historia rejsu okrętem wojennym, w którym biorą udział Australijki, udające się do swoich mężów Anglików. Dzięki tej książce dowiedziałam się o tym elemencie historii,...

Ciekawa książka, ale nieco chaotyczna przez ilość bohaterów i historii, które zostały w niej poruszone.
Były momenty, że trudno mi było przebrnąć przez tę historię i tkwiłam w miejscu.
Nie porwała mnie jakoś specjalnie, ale też nie była nudna. Przynajmniej dowiedziałam się, że w ogóle takie transporty miały miejsce bo do tej pory nie miałam o tym pojęcia.

• 2021
  • 2020