Wszystko, czego pragnę w te święta

Okładka książki Wszystko, czego pragnę w te święta Anna Langner
Okładka książki Wszystko, czego pragnę w te święta
Anna Langner Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Kobiece
2019-11-27
2019-11-27

Święta przyprószone amfą

Rekomendacji do książki krąży dużo na IG czy WhatsAppie, okładka przyciąga wzrok, powieść świąteczna więc sięgnęłam. Jednak nie jest to powieść dla mnie. Dla niegrzecznych dziewczynek napisali, inaczej to sobie wyobrażałam ale cóż każdy lubi co innego. Przesłuchałam i nie powaliła mnie ale jak ktoś lubi "śliskie cipki" i "drżące penisy" to jest książka dla niego.

Oryginalna, bożonarodzeniowa opowieść z romansem w tle. Można odnieść wrażenie, że przez tą książkę się płynie. Jest napisana lekkim, swobodnym piórem. Historia Ewy i Brunona jest intrygująca od samego początku i zapewne dlatego przedłuża się jej czytanie o kolejne rozdziały, by odkryć, co będzie dalej! To moje pierwsze zetknięcie z autorstwem Pani Anny Langner i na pewno nie ostatnie! Zakochałam się w pierwszej pozycji i aż strach pomyśleć, jak świetne muszą być kolejne książki :)

„Wszystko czego pragnę w te święta” to moje drugie świąteczne spotkanie z twórczością Anny Langner. Bardzo cenię sobie pióro autorki. W lekkich i przyjemnych opowieściach potrafi w wyjątkowo płynny sposób poruszyć bardzo ważne i czasami ciężkie problemy społeczne. Potrafi sprawić, że czytając książkę identyfikujemy się z bohaterami.
Tym razem poznajemy Ewę, która na czas świąt chce oderwać się od swojej katorżniczej pracy w korporacji, od niezdrowych nawyków i praktycznie pustego, pozbawionego duszy mieszkania i przenieść się do ciepłego i pachnącego rodzinnego domu. Plan bohaterki jest naprawdę bardzo prosty, tylko odpoczynek i regeneracja. Jednak w domu rodzinnym czeka na nią nie tylko brat bliźniak, ale także jego przyjaciel. Bruno, który okazuje się Ewy mały przekleństwem.
Chłopak, który jest niesamowicie atrakcyjnym, pewnym siebie i nieokiełznanym mężczyzną, totalnie miesza w planach Ewy, ale też w jej głowie. Dziewczyna czuje się totalnie zagubiona, ponieważ przyjazd do rodzinnego Jastrowa miał być jej baterią na cały rok, a Bruno niszczy jej plan dzień po dniu. Chłopak sprawia, że dziewczyna odnajduje w sobie pożądanie i z czasem prawdziwe uczucie.
Cała sytuacja z Brunem zaczyna pokazywać zupełnie inną Ewę. Ewę, która pozwala sobie na bycie tym kim jest naprawdę, pozawala sobie na beztroskę i szaleństwo. Sama odkrywa siebie i to jaka jest naprawdę, a co było przez cały ten czas ukryte pod płaszczem perfekcjonizmu, pod którym chowa się tak naprawdę wiele z nas. Dużo osób, nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że cierpi na perfekcjonizm, który stopniowo zabija w nich prawdziwe duchy, prawdziwe emocje, które czają się pod tym płaszczem i czekają na swój moment. Autorka w bardzo przewrotny sposób ukazuje proces odnajdywania siebie, jaki przechodzi Ewa. Wszystko ukazując na tle historii, która potrafiła mnie rozśmieszyć, ale też porządnie rozgrzać. Historii, która pokazała prawdziwą magię świąt.
Powieść „Wszystko czego pragnę w te święta” to ciepła i poruszająca opowieść o drugich szansach dla samych siebie, o dostrzeżeniu prawdziwego uczucia i porzuceniu strachu przed nim. Cudownie zimowa i śnieżna historia, która idealnie otuli Was klimatem świąt i rodzinnego domu, pełnego zapachów i ciepła z kominka.

Tym razem poznajemy Ewę, która na czas...

Ewę poznajemy w pracy, zrobiła karierę, ale jest sama i nie jest szczęśliwa. Postanawia na święta jechać do rodziców, jednak dużo wcześniej.
Do rodziców wybiera się również jej brat bliźniak, nie było by w tym nic dziwnego, ale zabiera ze sobą kolegę...
Między Bruno a Ewą zaczyna iskrzyć i to nie sympatią, przynajmniej na początku. To miała być ucieczka na wieś, by wszystko sobie przemyśleć, poukładać, w sielskim klimacie. Zimowy krajobraz a wszystko wydaje się, że psuje pojawienie się jednej osoby. Sytuacja jest rozwojowa, choć Ewa mu nie ufa, zwłaszcza, że odkrywa wiele złych rzeczy o Brunie.
Choć to co wyjdzie o nim na jaw jest dość dziwne i takie mało groźne, no i Adam, brat bliźniak, ma coś za uszami, ale to wszystko jakoś tak dzieje się obok i nie groźnie. Przynajmniej takie są moje odczucia. Taka trochę dziwna wstawka, zwłaszcza jak ich koledzy zgłaszają się do Ewy, jakieś to dziwne było, tak jak postać Dominika haha

Dla mnie to lekka historia i historią miłosną w tle. Choć książkę normalnie przeczytałabym szybko, tu zeszło mi długo, nie mogłam się skupić przez ból.
Trochę mnie momentami Ewa irytowała i chcę i nie chcę ;) nie mogła się zdecydować, rozum co innego, ciało co innego.
To nie moja pierwsza książka autorki, ale chyba najmniej mi się podobała. Miało być nawiązanie, jak wcześniej Wam wspomniałam, do Alicji, no i było, w listach i strasznie mnie ciekawi jak to się wszystko potoczyło, zaczynam kolejny tytuł.

Świetna świąteczna historia, przyjemna i intrygująca.

Świetna świąteczna historia, przyjemna i intrygująca.

"Wszystko czego pragnę w te święta" Anna Langner

Ewa to trzydziestoletnia kobieta, która odnosi same sukcesy na polu zawodowym, jej pracoholizm niestety rzutuje na życie prywatne. Tuż przed świętami wyrusza do domu rodzinnego z solidnym postanowieniem, by przemyśleć czego tak właściwie pragnie od życia. Na miejscu poza rodzicami i bratem bliźniakiem wita ją przystojny nieznajomy - Bruno. Mężczyzna okazuje się równie irytujący, co pociągający. Skrywa jednak mroczny sekret, a Ewa musi się zastanowić, czy ta znajomość jest dla niej wybawieniem, czy przekleństwem.

Kolejna świąteczna książka od Anny Langner, którą czytałam w tym roku, okazała się niestety nieco mniej udana od poprzedniej pt. Grudzień drugich szans. Widać, że "Wszystko czego pragnę w te święta" jest jedną z pierwszych książek napisanych przez tę autorkę. Przy aktualnych pozycjach widać, jak ogromny postęp zrobiła Anna Langner.

Jeśli chodzi o "Wszystko czego pragnę w te święta" to bohaterowie byli irytujący - zwłaszcza Ewa... Świąteczny klimat był słabo wyczuwalny... Jednak w tej książce było coś, co sprawiało, że czytałam dalej, byłam ciekawa, jak potoczą się losy bohaterów i jak zostaną rozwikłane wszystkie tajemnice. Autorka ma bardzo lekkie pióro, co zdecydowanie ułatwia czytanie.

Nie była to może najlepsza książka tej autorki, jaką miałam okazję czytać, ale jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego, lekkiego, może lekko absurdalnego, to śmiało możecie sięgnąć po tę pozycję.

"Wszystko czego pragnę w te święta" Anna Langner

Ewa, niewolnica korporacyjnego wyścigu szczurów, wraca do domu rodzinnego na święta z mocnym postanowieniem dokonania zmian w swoim życiu. Kto mógł się spodziewać, że to nie rodzice pomogą jej na życiowym zakręcie? Adam, brat Ewy, zaprosił na święta przyjaciela. Bruno, nieziemsko przystojny, inteligenty i arogancki bardzo szybko roznieca w Ewie ogień. Czy związek osób z tak skrajnego środowiska ma szansę się rozwinąć? Które z nich poświęci swoje dawne życie aby dać szansę rozkwitającemu uczuciu?

Kolejne spotkanie z tą autorka, które mogę powiedzieć, że było udane ale raczej nie powrócę do tej książki. Ogólnie akcja była ciekawa i wciągająca a bohaterowie mieli swoje emocje przez co nie byli płascy i czytało się tę książkę dobrze ale… no właśnie ale wątek kryminalny między Bruno i Adamem jest jakiś dziwny i naciągany. Nie czuć było w ogóle tej grozy i strachu, bardziej mnie to bawiło. Zwłaszcza jak koledzy Bruna odezwali się do Ewy podczas randki, było to mega dziwne. Sam zamysł na książkę może i był ciekawy ale główna bohaterka była trochę irytująca, niby zapracowana w korpo ale później jakby o tym zapomina i udaje beztroską paniusię. Szczerze mówiąc to jest już moje piątek spotkanie z autorką i kolejne którego nie ocenię wyżej niż 6/10. Ogólnie ciekawa książka, lekka i przyjemna, trochę naciągana. Taka na jeden wieczór.

„Wszystko czego pragnę w te święta” autorstwa Anny Langner.

Tytuł wzbudzający klimat, kojarzący się z przygotowaniami do świąt… Trochę prawdy w nim jest, ale zdecydowanie jest to gorętsza książka niż sam tytuł by na to wskazywał!
Ewa, główna bohaterka, wraca na święta w rodzinne strony aby odpocząć od codzienności życia w mieście. W domu jednak oprócz rodziców i brata bliźniaka spotyka także jego przyjaciela, Bruna, który wywraca świat Ewy do góry nogami! Te święta już nie będą takie same jak dotychczas!

Pozycja zdecydowanie warta przeczytania, najlepiej w zimowy wieczór, z kubkiem ciepłej czekolady lub herbaty!

„Wszystko czego pragnę w te święta” autorstwa Anny Langner.

"Wszystko czego pragnę w te święta" to bardziej zimowa niż świąteczna powieść. W dodatku to nie tylko zwykły romans. Historia bohaterów była tak wciągająca, że zastanawiałam się jak dalej potoczą się ich losy oraz jakie tajemnice skrywa Bruno. Anna Langner świetnie poprowadziła niektóre sceny pod względem humorystycznym. Śmiałam się sama do siebie 😅😂 Oczywiście nie zabrakło tutaj pikantnych scen 🔥
Jeśli chcecie przeczytać książkę napisana lekkim piórem, w zimowym klimacie to polecam.

• Świąteczne