rozwińzwiń

Drugie lądowanie

Okładka książki Drugie lądowanie praca zbiorowa
Okładka książki Drugie lądowanie
praca zbiorowa Wydawnictwo: Stalker Books Cykl: Antologie krótkich opowiadań SF (tom 1) Seria: Klasycy Amerykańskiej SF fantasy, science fiction
406 str. 6 godz. 46 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Antologie krótkich opowiadań SF (tom 1)
Seria:
Klasycy Amerykańskiej SF
Wydawnictwo:
Stalker Books
Data wydania:
2019-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2019-07-01
Liczba stron:
406
Czas czytania
6 godz. 46 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366280250
Tłumacz:
Ireneusz Dybczyński
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
19 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
198
199

Na półkach: ,

1. Robert A. Heinlein "Heil!" - po niezbędnym przeszczepie przysadki mózgowej wódz-dyktator budzi się w ciele więźnia z obozu koncentracyjnego... - 8pkt.
2. Ray Bradbury "Flecista" - muzyka szalonego flecisty z Wenus budzi i prowadzi pierwotnych mieszkańców Marsa do powstania przeciwko zachłannym ludzkim kolonistom... - 7pkt.
3. Harry Harrison "Dzień marynarki" - armia USA odkrywa dornifikator umożliwiający jednostkom naziemnym pokonywać wodę i występuje do senatu z zadaniem likwidacji marynarki... 6,5pkt.
4. Edward Hoch "ZOO" - doroczna wizyta statku Międzyplanetarnego ZOO profesora Hugo i jego "dziwolągów" w Chicago budzi olbrzymie zainteresowanie... - 8pkt.
5. Frederik Pohl "Monstrum" - Dandish, kapitan i jedyny członek załogi międzygwiezdnego statku wiozącego zamrożonych kolonistów z Ziemi na odległą planetę, wybudza ze snu młoda kobietę... 7,5pkt.
6. Keith Laumer "W kolejce" - Hestler, jak wielu innych, godzinami, dniami, latami stoi w kolejce do tajemniczego okienka... - 6pkt.
7. Morio Kita "Zbytek" - starzec w ruderze to prezes-fundator statku kosmicznego, na którym spełnia swoje dziwact plwa że sztuczną grawitacją i smażeniem ryb na czele... - 7pkt.
8. Cyril M. Kornbluth "Dziewicza asteroida" - po śmierci ojca miliardera Bynny dziedziczy cały majątek, nie umie się jednak dostosować do zasad bogaczy... - 7pkt.
9. R. A. Lafferty "Siedem dni strachu" - dziewięcioletni Clarence buduje siedmiodniowy znikacz i w mieście zaczynają znikać rzeczy... - 7pkt.
10. Tuli Kupferberg "Tęsknota" - marzenie bomby atomowej... - 6pkt.
11. Henry Slesar "Po..." - po dniu A, czyli wojnie atomowej, liczba ludności znacznie spadła i przed różnymi zawodami powstały nowe wyzwania... - 7pkt.
12. Robert Sheckley "Bitwa" - napisany z przekąsem i zaskakującym zakończeniem opis Ostatniej Bitwy ludzi z diabłem, czyli Armagedonu, w której ludzie do walki wystawili zastępy robotów i zdalnie kierowanych maszyn - 9pkt.
13. Bob Shaw "Deflacja 2001" - wzrosty cen i strajki kolejnych grup zawodowych doprowadzają do absurdów... - 7,5pkt.
14. Dean McLaughlin "Kryterium" - rozważania na temat sensu wyprawy na Gwiazdę Bernarda... - 6pkt.
15. Langdon Jones "Krótka wizyta" - eksperyment chwilowego przeniesienia wspomnień człowieka do mózgu szympansa udaje się... - 6,5pkt.
16. Cyril M. Kornbluth "Wszechwiedzący Joe" - jak zwykle w czwartek Joe wstał lewą nogą irytując wszystkich wokół - 7pkt.
17. Shin'ichi Hoshi "Upominek" - obcy z gwiazdy Flor po wylądowaniu na Ziemi w czasach małp, pozostawili upominek dla przyszłych istot rozumnych - 7,5pkt.
18. Harry Harrison "Stragan z zabawkami" - zabawka Atomowy Kosmolot wzbudza zainteresowanie wojskowych i naukowców... - 7pkt.
19. Randall Garrett "Zapalnik" - statek kosmiczny z misją zbadania układu gwiazdy Alfa Centauri A w chwili wyjścia z prędkości nadświetlnej wywołuje wybuch super nowej... - 9pkt.
20. Thomas M. Disch "Siła Stwórcza" - sprawozdania kosmitów/robotów na temat życia na ziemi i poszukiwań stwórcy, za którego uznają ludzi... - 8,5pkt.
21. Victor Contoski "Gambit Von Gooma" - nietypowe, niemiły, nieludzki układ w szachach... - 5pkt.
22. Kir Bułyczow "Nie drażnić czarownika" - czarownik rzuca urok na Korneliusza Udałowa... - 7pkt.
23. Fredric Brown "Kopuła" - doktor Braden od 30 lat tkwi samotnie pod kopułą siłową odgradzającą go od świata zewnętrznego, skażonego, jak sądzi, po wojnie atomowej... - 10pkt.
24. Władlen Bachnow "Człowiek, który był geniuszem" - luxan to tabletka, po zażyciu której przez 5 minut stajemy się geniuszem... - 6,5pkt.
25. Dymitr Bilenkin "Dlaczego?" - dlaczego mrugają niektóre gwiazdy? - 7pkt
26. Rick Norwood "Omnia triste" - ostatnie z 3 życzeń, jakie Rudolf może wypowiedzieć do geniusza... - 6,5pkt.
27. Bob Shaw ""Najszczęśliwszy dzień twojego życia" - rozdarta plmatka 3 synów oddaje właśnie najmłodszego 8latka na ceremonię wszczepienia do mózgu wiedzy którą zdobyłby tradycyjnie przez kolejne 10 lat... - 8pkt.
28. Floyd Wallace "Drugie lądowanie" - opowiadanie tytułowe - dwaj kosmici, wzięci przez ludzi za aniołów, usiłują zapobiec III wojnie światowej... - 7,5pkt.
29. Ilja Warszawski "Kaczka w śmietanie" - do domu znanego pisarza SF puka człowiek i podając się za kosmitę prosi o miesiąc pobytu, ale nie zostaje przyjęty... - 8pkt.
30. Jack Williamson "Świat w masce" - po zaginięciu 6 kolejnych wypraw, siódma odkrywa tajemnice nieznanej planety... - 8pkt
31. Kir Bułyczow "Oni już tu są" - Koko to przybysz z obcej planety, który pomieszkuje u Udałowa i "częstuję" go różnymi mądrościami... - 7pkt
32. Fredric Brown "Przedstawienie kukiełkowe" - nieziemiec (kosmita) przybywa na Ziemię w imieniu Związku Galaktycznego w celu sprawdzenia, czy Ziemia może stać się członkiem Związku... - 8pkt.
33. Fredric Brown "Wartownik" - wyniszczającą wojna z punktu widzenia kosmity... - 7,5pkt.
34. Ben Bova "Następny logiczny krok" - nowoczesny komputer symulujący gry wojenne pokazuje człowiekowi z CIA przewidywane skutki wojny nuklearnej... - 8pkt.
35. Władlen Bachnow "Ten sam Bałabaszkin" - organizacja chroniąca przyszłych geniuszy omyłkowo bierze pod skrzydła niewłaściwego poetę Bałabaszkina... - 7pkt.
36. Mack Reynolds "Szczyt" - spotkanie na szczycie prezydenta Donlevy i marszałka Ignatowa, przywódców kolonii Marsa i Wenus, kontynuatorów polityki zimnej wojny po upadku Ziemi... - 8pkt.
37. Frederic Brown "Brednie" - przyszłość, ojciec znajduje czasopismo o maszynach czasu i telekinezie w pokoju syna, co wywołuje jego złość... - 6pkt.
38. Ron Goulart "Nowe "Lo!" - kolekcjoner wycinków z gazet przytacza kilka spostrzeżeń... - 5pkt.
39. Władimir Szczerbakow "Żuk" - mały Alek znajduje żuka i podejrzewa że to Marsjanin... - 7pkt
40. Cyril M. Kornbluth "Intruzi" - szef Kontynentalnego Zarządu Pogody udaremnia intruzom nielegalne ściąganie deszczu... - 7pkt.
41. Fredric Brown "Eksperyment" - testy pierwszego wehikułu czasu kończą się niespodziewanym paradoksem... - 6,5pkt.
42. William F. Nolan "Brama czasu" - w celu przeciwdziałania przeludnieniu w 2057 roku profesor Ohms opracowuje bramę czasu, która przenosi chętnych do Teksasu z 1957 roku... - 8pkt.
43. Alfons van Worden "Nieśmiertelność" - Piotr zostaje ożywiony po każdym nieszczęśliwym wypadku w swoim domowym klonerze, za którymś jednak razem kloner ulega awarii i klonuje kolejnych Piotrów ku przerażeniu jego żony... - 9pkt.
44. Henry Slesar "Dzień egzaminu" - Dick, jak każde dziecko musi przejść rządowy egzamin na inteligencję... - 8pkt.
45. Kir Bułyczow "Brontek" - w moskiewskim zoo wylęga się brontozaur z jaja znalezionego w wiecznej zmarzlinie... - 7,5pkt.
46. Keith Laumer "Kiepski dzień dla szkodnika" - w małym amerykańskim miasteczku ląduje kosmita o kształcie dużej gąsienicy, zanim zostaje wysłuchany miejscowy rozrabiaka zabija go pistoletem... - 8pkt.
47. C. C. MacApp "Boom w przemyśle trumniarskim" - rozkręcona do granic możliwości kampania reklamowa trumien i moda na umieranie doprowadza do stopniowego upadku ludzkości... - 6pkt.

1. Robert A. Heinlein "Heil!" - po niezbędnym przeszczepie przysadki mózgowej wódz-dyktator budzi się w ciele więźnia z obozu koncentracyjnego... - 8pkt.
2. Ray Bradbury "Flecista" - muzyka szalonego flecisty z Wenus budzi i prowadzi pierwotnych mieszkańców Marsa do powstania przeciwko zachłannym ludzkim kolonistom... - 7pkt.
3. Harry Harrison "Dzień marynarki" - armia USA...

więcej Pokaż mimo to

avatar
926
165

Na półkach: , , , ,

Opowiadania, jak za dawnych dobrych czasów, kiedy pojawiały się pierwsze Kroki w nieznane. Króciaki nazywane jeszcze całkiem niedawno szortami, wczytuje się jak chrupanie wafelków. Pierwszy, drugi, ... kolejny, kolejny, ... do zatracenia i szybkiego końca tomiku.

Zręcznie i różnorodnie skomponowana porcja fantastyki, którą spotkało się tu i ówdzie. Gdybyż tylko premier było więcej, byłoby 9*. W konfiguracji przeczytanej daję +8* czekając niecierpliwie na zapowiadany już od roku 2021 drugi tom tej krócizny dla przekory chyba znakowany, jako lądowanie pierwsze.

Opowiadania, jak za dawnych dobrych czasów, kiedy pojawiały się pierwsze Kroki w nieznane. Króciaki nazywane jeszcze całkiem niedawno szortami, wczytuje się jak chrupanie wafelków. Pierwszy, drugi, ... kolejny, kolejny, ... do zatracenia i szybkiego końca tomiku.

Zręcznie i różnorodnie skomponowana porcja fantastyki, którą spotkało się tu i ówdzie. Gdybyż tylko premier...

więcej Pokaż mimo to

avatar
174
32

Na półkach:

Ta książka zasługuje na znacznie więcej miłości i zainteresowania. Zostałem wielkim fanem króciaków.

Ta książka zasługuje na znacznie więcej miłości i zainteresowania. Zostałem wielkim fanem króciaków.

Pokaż mimo to

avatar
99
67

Na półkach:

Polecam. Super opowiadania...dają dużo radości w tych ciężkich czasach.

Polecam. Super opowiadania...dają dużo radości w tych ciężkich czasach.

Pokaż mimo to

avatar
617
608

Na półkach: , ,

Rewelacyjny zbiorek krótkich opowiadań. Dostajemy to co obiecuje opis na okładce: krótkie formy (czasami faktycznie kilka zdań!) z (czasami) doskonałą puentą. Bardzo trudno byłoby ocenić każde z opowiadań bo jest ich w sumie 47. Jedne lepsze inne gorsze ale wszystkie jednakowo nie dłużące się. Jedne dają do myślenia inne są literackimi żartami. W zbiorku trafiły się nawet dwa opowiadania autorów japońskich (!). Z niektórymi autorami spotykałem się po raz pierwszy z innymi po raz kolejny. I albo utwierdzili swoja pozycję albo i nie :) Jak na razie Ray Bradbury literacko wypada ładnie... ale fabularnie raczej słabo. Kir Bułyczw, Harry Harrison, Ilia Warszawski, Keith Laumer i Frederic Brown najbardziej mi się podobali.

Jeśli szukasz odprężającej i niezobowiązujące, wciągającej a jednak intelektualnie zajmujące lektury - gorąco polecam ten zbiorek. Książka dobra przed snem lub by zabrać ją w locum secretum - jeno, dwa opowiadanka na posiedzenie ;) Kto nie wie ten gapa :P

Rewelacyjny zbiorek krótkich opowiadań. Dostajemy to co obiecuje opis na okładce: krótkie formy (czasami faktycznie kilka zdań!) z (czasami) doskonałą puentą. Bardzo trudno byłoby ocenić każde z opowiadań bo jest ich w sumie 47. Jedne lepsze inne gorsze ale wszystkie jednakowo nie dłużące się. Jedne dają do myślenia inne są literackimi żartami. W zbiorku trafiły się nawet...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  70
 • Przeczytane
  21
 • Posiadam
  12
 • Teraz czytam
  2
 • Chcę w prezencie
  2
 • Sci-Fi
  2
 • Posiadam Nie Czytałem
  1
 • MOŻE_KIEDYŚ dla_kogoś
  1
 • Zbiory
  1
 • 2019 Przybyło
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Drugie lądowanie


Podobne książki

Przeczytaj także