Drugie lądowanie

Rewelacyjny zbiorek krótkich opowiadań. Dostajemy to co obiecuje opis na okładce: krótkie formy (czasami faktycznie kilka zdań!) z (czasami) doskonałą puentą. Bardzo trudno byłoby ocenić każde z opowiadań bo jest ich w sumie 47. Jedne lepsze inne gorsze ale wszystkie jednakowo nie dłużące się. Jedne dają do myślenia inne są literackimi żartami. W zbiorku trafiły się nawet dwa opowiadania autorów japońskich (!). Z niektórymi autorami spotykałem się po raz pierwszy z innymi po raz kolejny. I albo utwierdzili swoja pozycję albo i nie :) Jak na razie Ray Bradbury literacko wypada ładnie... ale fabularnie raczej słabo. Kir Bułyczw, Harry Harrison, Ilia Warszawski, Keith Laumer i Frederic Brown najbardziej mi się podobali.

Jeśli szukasz odprężającej i niezobowiązujące, wciągającej a jednak intelektualnie zajmujące lektury - gorąco polecam ten zbiorek. Książka dobra przed snem lub by zabrać ją w locum secretum - jeno, dwa opowiadanka na posiedzenie ;) Kto nie wie ten gapa :P

Polecam. Super opowiadania...dają dużo radości w tych ciężkich czasach.

Polecam. Super opowiadania...dają dużo radości w tych ciężkich czasach.

Ta książka zasługuje na znacznie więcej miłości i zainteresowania. Zostałem wielkim fanem króciaków.

Dodaj cytat z książki Drugie lądowanie