The Outpost

Okładka książki The Outpost Devney Perry
Okładka książki The Outpost
Devney Perry Wydawnictwo: Devney Perry Cykl: Jamison Valley (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Jamison Valley (tom 4)
Devney Perry
2017-11-07
2017-11-07

Sabrina MacKenzie jest dziennikarką śledczą. Jej artykuł dla The Seattle Times o rodzinie Federovów, handlujących bronią z rosyjską mafią, przytacza niepodważalne dowody przestępstw. Publikacja tekstu wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem dla autorki, ponieważ ani jej tożsamość ani sposób zdobycia kompromitujących materiałów nie stanowią dla przestępców żadnej tejemnicy. Niewiele brakuje, aby uwiedzionemu przez dziennikarkę Antonowi Federerovowi zemsta się udała.

Jednak przerażonej i poturbowanej przez Antona Sabrinie udaje się uciec z Seattle do przyjaciółki w miasteczku Prescott w Montanie, a stamtąd pod opieką leśnika i górskiego ratownika, Beau Holta, wywieziona zostaje do położonego w głuszy leśnego posterunku.

Dla typowej dziewczyny z miasta nowe, prymitywne warunki życia stanowią prawdziwy szok. Proces aklimatyzacji jest trudny i szybko nie przebiega. Atrakcyjny, wyrozumiały i pomocny Beau bardzo Sabrinę pociąga, ale jednocześnie różnice między ich stylami życia, między światami w jakich się dotychczas obracali i wizjami przyszłości wydają się niemożliwe do pokonania. Kilkumiesięczny wspólny pobyt obfituje zarówno w drobne, czasami humorystyczne przygody, jak i w niespodzianki grożące Sabrinie dekonspiracją. Nuda spowodowana bezczynnością zawodową, w czasie gdy Beau może z nią przebywać już jedynie w weekendy, skłania ją do podjęcia pierwszych prób literackich. Rezultat wydaje jej się satysfakcjonujący. Czy dlatego, źe materiału dostarcza seks z Beau, do jakiego po paru tygodniach wreszcie dochodzi? Ale w odróżnieniu od fabuł przez nią wymyślanych, czy możliwe jest happily ever after także w realnym życiu?

No cóż, mimo konwencji obowiązującej we współczesnych romansach, jaka wyznacza rozwój fabuły, czytałam książkę z zainteresowaniem. Obok ciekawej scenerii i urozmaiconej akcji zdecydowała przede wszystkim postać bohaterki, jej emocjonalna ewolucja i, górnolotnie rzecz ujmując, społeczne dojrzewanie.

• Brain Candy
  • TBR Pile