Uwikłani. Tom 1

Adriana Rak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Agata i Piotr (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
dziecko romans przemoc psychiczna niepełnosprawność zdrada
Agata i Piotr (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
dziecko romans przemoc psychiczna niepełnosprawność zdrada

Przepiękna książka

1913

Na półkach: , , , ,

Sam pomysł na książkę dobry, ale to jak autorka wykreowała bohaterów wręcz żałosny. Bo niby mała wioska i o romansie Piotra dowiedzieli się wszyscy to o wyskokach Karoliny nie wiedział nikt? Mocno nie doprecyzowane fakty, kilkakrotnie autorka pogubiła się w doprecyzowaniu szczegółów. Sama postać Piotra mocno irytująca, brak mu zdecydowania, konsekwencji i charakteru....

Pani Adriana nie odkryła w tej książce niczego nowego - ale czy każdy pisarz, w każdym tytule musi to robić? Bardzo przyjemny romans.

Czasem muszę się pogodzić z tym, że nie każdą powieść chce mi się przeżywać tak samo mocno. I tutaj tak było. Nie ten czas i nie ta książka.
Jest w niej dużo emocji, bo przecież muszą być uczucia, gdy tematem są relacje dwojga ludzi. Oboje dorośli, przynajmniej patrząc w metrykę, oboje z doświadczeniami z przeszłości. A ja im wcale w to uczucie nie uwierzyłam. Wybaczcie,...

Czytanka na jedno popołudnie - nie wiem, może sięgnę po następny tom, bo sama historia nie jest zła, trzeba by tylko ją lepiej ubrać w słowa. Czytam drugi tom - może będzie lepiej

Czy z miłość budowana na zakończonym związku może się spełnić?

Biorąc książkę do ręki założyłam, że to będzie jakaś lekka historia o młodych ludziach, nic bardziej mylnego. Historia Agaty i Piotra nie jest lekka. W chwili kiedy oboje się poznają i kiedy zaczyna się ich wzajemna fascynacja stają przed moralnym dylematem, ona młoda wolna kobieta, on mąż i ojciec tkwiący w nieszczęśliwym związku. Oboje walczą z własnymi pragnieniami i...

Z przykrością stwierdzam, że z trudem przebrnelam przez tą powieść. Wszystko było nie tak. Język, styl, powtórzenia. O samej treści nawet nie chcę pisać. Postacie tak przerysowane, że aż bolało. Autorka chyba nie skorzystała z żadnej korekty. Widać, że to dzieło bardzo młodej osoby, więc mam nadzieję, że jej późniejsze prace będą lepsze.

Niedokończona.
Nudna i kompletnie bez emocji. Czułam się jakbym czytała lekturę szkolną, podpierałam głowę ręką sunąć wzrokiem po tekście.

Zupełnie nie moja bajka. Przeczytałam bo napisana jest "przyjemnie". Ale sama treść jest zbyt męcząca :( Nie, nie i jeszcze raz nie :(

Dyskusje

• 2019