Zaskocz mnie

Okładka książki Zaskocz mnie Małgorzata Falkowska, Daria Skiba
Okładka książki Zaskocz mnie
Małgorzata FalkowskaDaria Skiba Wydawnictwo: Inanna literatura obyczajowa, romans
Inanna
2019-07-31
2019-07-31
literatura kobieca romans duet

Okładka książki Miłość na cztery łapy Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłość na czte... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Miłosne wyzwanie Małgorzata Falkowsk...
Dziewięć świąt... Małgorzata Falkowsk...
Okładka książki Szczęśliwe nieporozumienie Małgorzata Falkowska, Ewelina Nawara
Szczęśliwe nie... Małgorzata Falkowsk...

„Zaskocz mnie” to powieść, która wyszła spod pióra dwóch autorek: Małgorzaty Falkowskiej i Darii Skiby. Książka to połączenie literatury obyczajowej i romansu, opowiada historię dwojga bohaterów – Jagody i Antka, których losy się niespodziewanie ze sobą krzyżują. Jagoda to ambitna kobieta, pełna pasji i spontaniczności, dla której planowanie przyszłości jest obce. Liczy się tu i teraz. Ma dosyć rzadko jak na kobietę spotykane hobby, a mianowicie parkour. Antek z kolei jest przeciwieństwem Jagody. Jest poukładany, roztropny, z dobrą pracą i na pozór poukładanym życiem i związkiem, który też pozostawia wiele do życzenia. Oboje spotykają się na kursie parkour, gdzie Jagoda wciela się w rolę nauczyciela, a Antek – ucznia. Mimo początkowych zgrzytów i różnic, z czasem powoli zaczynają znajdywać wspólny język, jedno dla drugiego staje się wsparciem w codziennym życiu.
Książka wciąga, cała fabuła przedstawiona jest w bardzo realistyczny sposób, przez co wszystko wydaje się takie naturalne i przekonywujące. Powieść porusza takie tematy jak siła marzeń i dążenie do celu, pokonywanie własnych słabości oraz istota ważności szczerości i dobrej komunikacji w związku.
„Zaskocz mnie” z pewnością spodoba się fanom lekkiej literatury obyczajowej z wątkiem romantycznym. Jest to również pozycja, która może zainspirować do sięgania po swoje marzenia i pokonywania własnych słabości.

Już w pierwszym rozdziale zniechęciło mnie robienie z dziewczyny głównego bohatera tej złej. Pomyślałam, że dam jeszcze szansę, ale kiedy w drugim rozdziale złem okazała się matka głównej bohaterki, a w trzecim dziewczyna bohatera znowu była tylko zła, stwierdziłam, że odpuszczę.

"Chciałem zapisać się w jej wspomnieniach, nawet jeśli miałem być tylko niemym tłem."
💜💜💜💜💜💜💜
Antek razem z dziewczyną zamieszkują we Wrocławiu. Ma dobrą pracę i uważa, że jego życie jest idealne i poukładane.
Jagoda żyje dla swojej pasji, dla marzeń, które są związane z parkourem.
Co się stanie, gdy przypadkiem staną sobie na drodze?
💜💜💜💜💜💜💜
Oryginalny i ciekawy pomysł na książkę. Nie czytałam żadnej innej, która opisywałaby parkour. Jednak pomysł to nie wszystko. Liczy się wykonanie.
Całość opisana jest oczami głównych bohaterów. Krótkie rozdziały powodują, że czyta się szybko. Jednak w duecie chyba coś nie zagrało, gdyż książka pozbawiona jest emocji. Czyta się, bo się czyta i poznaje historie Jagody i Antka. Zabrakło napięcia, zaskoczenia, poruszenia. Za długi wstęp, zbyt rozwlekle opisane życie Jagody i Antka zanim doszło do ich spotkania. Dzieje się to mniej więcej dopiero w połowie książki.
Ale oczywiście radzę Wam przeczytać i samemu się przekonać, jak wpłynie na Was ta książka

💜💜💜💜💜💜💜
Jagoda żyje dla swojej pasji, dla marzeń, które są związane z parkourem.
Co się stanie, gdy przypadkiem staną sobie na drodze?
💜💜💜💜💜💜💜
Oryginalny i ciekawy pomysł na...

Czy książka była zła?
No nie aż tak... Poprawnie napisana, ale strasznie wiało nudą i przeczytałam ją bez większych emocji. Tak dumam nad nią nawet teraz i myślę sobie: no nuda. Opis takiego typowego, szarego ludzkiego życia. Problem z rodzicami, zranione serce, nowa praca, zdrada... Niby wiele się dzieje, ale jakieś to płaskie i bez większych emocji. Dziwna ta książka. I raczej jej nie polecam, chociaż kto wie, może komuś innemu taka prostota przypadnie do gustu.

Jedno, co mi tu nie do końca pasowało, to nadzwyczajna sprawność Antka. Nigdy niczego nie trenował, łyknął trochę teorii i już sobie skacze przez murki i ogrodzenia... Hm. No ale może miał po prostu do tego smykałkę...

Czy książka była zła?

Lekka i bardzo przyjemna książka. Dwa różne charaktery, a połączyło ich wspólne hobby. Od samego początku byłam ciekawa jak oni się ze sobą spotkają i pokochają i było to dla mnie zaskoczeniem, że to było za pomocą sportu.

Książkę czytało się bardzo szybko. Przedstawiona narracja z dwóch stron Jagody i Antka bardzo dobrze skomponowała ciekawą całość. Muszę przyznać, że przy tych sportowych wyczynach aż samej zachciało mi się biegać, dodała energii:) Jagoda to ciekawa postać, nietuzinkowa. Typowa chłopczyca, ale wg Antka ciekawa i pociągająca. Czekałam, aż ich drogi się połączą, przecież on mieszka z Karoliną, w której jest zakochany, a która nie do końca jest z nim szczera. Polecam!!!

"Ktoś, kto kocha, nie chce na siłę zmieniać drugiego człowieka"

Jak ważna jest akceptacja, to każdy z nas doskonale wie. Jak istotne są słowa otuchy, poklepanie dłonią po plecach, potwierdzenie naszych myśli, podążanie wspólnie wybrana ścieżką. To nas motywuje. Dodaje skrzydeł. Jesteśmy bardziej pewni swoich decyzji. A w razie niepowodzenia mamy do kogo przyjść się wyżalić czy uronić tę przysłowiową łzę. Ale co wtedy, gdy mimo rodziny i przyjaciół jesteśmy sami? Sami ze swoimi problemami? Kiedy jesteśmy a tak jakby nas nie było? Gdy nie liczymy się dla tych, dla których powinniśmy być priorytetem?

Antek i Jagoda. Dwie osoby. Niewielka różnica wieku. Podobna przeszłość a nawet i teraźniejszość.

Antek i Karolina to na pozór idealna para. Ona śliczna, zadbana, jak z okładki, z dobrego domu, jedynaczka. On z rodziny rozbitej, przystojny, umiejący sobie radzić w życiu. I kochający swoją dziewczynę. Jest na każde jej skinienie, jest dla niego ważna - kocha ją. Tylko czy przypadkiem nie pomylił miłości z zauroczeniem?

Jagoda, Jaga, Jagodzianka. Kobieta starsza od Antka. Totalne przeciwieństwo Karoliny. Nieciekawa przeszłość i brak wsparcia. Twarda sztuka czy to tylko otoczka?

Czy tych dwoje połączy coś więcej niż zamiłowanie do parkouru? Sportu, który daje ucieczkę od wspomnień? Który daje możliwość wyładowania nagromadzonej złej energii. Otwiera on oczy na teraźniejszość i przyszłość. Daje wiarę i nadzieję. Zrządzeniem losu Antek staje na drodze Jagody. Ćwiczenia z grupa przyjaciół, dla których liczy się tylko jedno - wolność, akceptacja i wymarzony wyjazd. Ale czy członkowie grupy grają na pewno fair?

Wszystko to i jeszcze więcej w książce, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Dzięki opisom miałam wrażenie, że jestem jedną z nich. Bohaterowie mają w sobie determinację i siłę. Nie boją się pokonywać przeszkód nawet na wysokościach, by spełniać swe marzenia. Historia spisana na kartach powieści pokazuje, jak przewrotne bywa życie. Jak często jesteśmy zaślepieni i nie widzimy oczywistego. Lub po prostu nie chcemy tego dostrzec, choć wszystkie sygnały na niebie i ziemi nas naprowadzają. Niczym neon wskazujący strzałką. Wydarzenia z przeszłości też nie są bez znaczenia. Rzutują one na nasza teraźniejszość i przyszłość. A bez zaufania ciężko jest komuś uwierzyć. Uwierzyć w druga osobę. Otworzyć swe serce i wpuścić do niego te ciepłe myśli. Dać porwać się miłości. Trzeba być tyko cierpliwym i szczerym. I nie mylić zauroczenia z miłością, bo pobudka z tego snu bywa bolesna.

Czy Jagoda i Antek znajdą wspólna drogę? Czy im się uda? Czy jednak rywalizacja w parkourze podzieli członków grupy i wszystko się rozpadnie w drobny pył?

Pierwszy duet przebojowych kobiet wciągnął mnie w swój świat skutecznie. Tak skutecznie, że przeczytałam w jeden dzień. Jeśli się wahacie czy warto to mówię wam: Czytajcie!

"Ktoś, kto kocha, nie chce na siłę zmieniać drugiego człowieka"

"Zaskocz mnie "to książka wydana przez dwie utalentowane pisarki, które połaczyły siły i stworzyły niezwykle lekką, zabawną i szybką historię o mało znanym sporcie Parkour.Tak się składa, że miałam okazję poznać pióro autorek osobno i pamiętam, że były to historie, w których panowała lekkość słowa i emocjonujące odczucia.
Antek i Jagoda to istne dwa przeciwieństwa. Spotykają się przypadkiem i łączy ich pasja, która żyje i zostaje narodzona, zarządzenie losu, a może to przenaczenie? Antek to całkowicie oddany mol książkowy. Spokojny, poukładany i spełniający marzenia. Właśnie przeprowadza się do Wrocławia wspólnie ze swoją dziewczyną i rozpoczyna pracę w redakcji. Jagoda to całkowite przeciwieństwo dziewczyny Antka, chłopczyca, wiecznie chodząca w dresach. Ceni wolność, swobodę i adrenalinę, dzięki której czuje, że żyje. Parkour jest jej sposobem na przetrwanie i znalezienie siebie.
Łączy ich ta słynna iskra, ale pochodzą z dwóch innych światów, czy są w stanie to pogodzić?
Ta historia zdecydowanie zaskoczyła mnie swobodą i pomysłem na książkę. Nigdy nie słyszałam o tej dyscyplinie, więc z zaciekawieniem czytałam o czymś całkiem innym, mi nieznanym. Relacja między Antkiem i Jagodą jest bardzo realistyczna. Z początku jest uszczypliwie i niezbyt przyjemnie, ale im dalej, tym te uczucia stają się głębsze i widoczniesze. Bardzo żałowałam, że zanim porządnie zaprzyjaźniłam się z naszymi głównymi bohaterami, już musiałam się z nimi żegnać. Ta historia skończyła się o wiele za szybko i @dariaskiba_autor @malgorzatafalkowska ,ja poproszę o więcej! Zdecydowany plus książki to brak zbędnych opisów i zapełniaczy, ale jednak bywały momenty, gdzie brakowało mi rozwinięcia niektórych relacji i wydarzeń
Ta książka was obudzi, zachęci do życia i dążenia do marzeń! Czuć w niej pokłady energii i motywacji, więc dlatego bardzo się cieszę, że miałam możliwość wziąć ją pod swoje skrzydła patronackie i tylko wam polecić. Myślę, że jest to historia idealna na gorsze dni, na poczucie siły i radości. Ja w niej właśnie to znalazłam i to w momencie w którym właśnie potrzebowałam. .

Antek i Jagoda to istne dwa przeciwieństwa....

Dorosłość. Jedni planują ją krok po kroku zatracając radość małych chwil i poddając się w pełni z góry narzuconej wizji. Inni wolą łapać każdy moment, cieszyć się z tu i teraz, a tym samym omijać planowanie. Niezależność czy trzymanie się punktów? Co wybierzesz, gdy świat postanowi uderzyć cię prosto w twarz inną wizją przyszłości?
Jagoda to chodząca energia. Jej życie to żywioł, którego nie jest w stanie opanować żaden plan. Dziewczyna żyje z dnia na dzień, oddając się pasjom. Jedną z nich jest parkour, który pomaga jej przetrwać cięższe chwile i kłótnie z matką. Gdy nadarza się okazja, by spełnić jedno ze swoich marzeń, jakim jest wyjazd na zawody we Francji, Jagoda chce dać z siebie wszystko, gdyż wyjazd przeznaczony jest dla pięciu osób.

Antek miał plany. Nowe miasto, praca i marzenia, a to wszystko w towarzystwie jego drugiej połówki. Idealne życie, które okazuje się mieć sporo rys. Antoni zaczyna dostrzegać, że uczucie, jakim podobno darzy go Karolina może nie być prawdą. Jego życie diametralnie zmienia się, gdy mężczyzna postanawia skorzystać z vouchera na trening boksu. Na miejscu pociąga go jednak nie boks a parkour i nowo poznana Jagoda. Mężczyzna postanawia nauczyć się tej trudnej sztuki i spędzić trochę czasu w towarzystwie swojej nauczycielki. Czy zderzenie dwóch różnych światów wywoła trzęsienie ziemi?
_----------------

Jagoda to chodząca energia. Jej życie to...

Jagoda, to dziewczyna, która wiele w życiu przeszła i podchodzi do wszystkiego z rezerwą. Momentami zachowuje się jak chłopak, a kobiecość odkłada na bok. Cechuje się determinacją, uporem i specyficznych charakterem, którym pragnie odstraszyć od siebie ludzi. Niespodziewanie na jej drodze pojawia się Antek - chłopak, który został wykorzystany przez ukochaną i poniżony. Czy ta dwójka zranionych ludzi znajdzie wspólną nić porozumienia? Czy połączy ich miłość do parkouru?

Narracja w książce została przedstawiona z dwóch punktów widzenia. Dostrzegamy światopogląd Jagody i jej trudną codzienność. Jesteśmy świadkami tego, jakie problemy ma z matką, a także, że nie może otrzymać od nikogo wsparcia. Oczyma Antka odkrywamy zdradę i nieszczere zachowanie najbliższych. Dodatkowo wraz z nim podejmujemy pierwsze wyzwania i zmagamy się z trudnościami jakie los rzuca nam pod nogi.

ciąg dalszy: http://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2019/08/zaskocz-mnie-daria-skiba-magorzata.html

• Polscy autorzy
  • Lipiec 2019