Guess Who

Chris McGeorge Wydawnictwo: Hanover Square Press kryminał, sensacja, thriller
Hanover Square Press
2018-10-18
2018-10-18

Bardzo łatwo i szybko się czytało. Bardzo mi się podobało, nie mam nawet do czego się przyczepić. Więc polecam każdemu kto lubi kryminały :))

Do połowy byłem zachwycony fabułą i ogólnym klimatem jednak później nagle wszystko stało się przerażająco oczywiste i przewidywalne. Czuję ogromny niedosyt spowodowany rozwinięciem ciekawie zapowiadającej się historii a sam finał był po prostu słaby.

Historia mnie wciągnęła, czytało się mega szybko. Bardzo ciekawa fabuła choć na początku motyw przypominał mi "piłę".

Debiutancki kryminał o telewizyjnym „detektywie” spraw obyczajowych, który zostaje zmuszony do prowadzenia dochodzenia w sprawie morderstwa.
Główny bohater, Morgan Sheppard to popularny telewizyjny detektyw, prowadzący beztroskie życie celebryty. Podczas pobytu na zagranicznych wakacjach, zostaje porwany i budzi się w pokoju hotelowym. Okazuje się, że w pokojowej łazience znajdują się zwłoki, z Sheppardem w pokoju przebywa pięć innych osób, a porywacz w transmisji telewizyjnej ogłasza, że detektyw ma 3 godziny na rozwikłanie zagadki zabójstwa. Początkowa ekspozycja, wraz z rozmowami z podejrzanymi, to najlepsza część książki.
Jak głosi posłowie, Zgadnij kto to powieść powstała na potrzeby pracy magisterskiej podczas literackich studiów. Biorąc pod uwagę, że to debiut, autor wykazał się techniczną zręcznością i pomysłowością. Uważam jednak, że mamy do czynienia z typowym kryminałem. Zakończenie odnosi się do przeszłości bohatera, którą zdążył zapomnieć i w toku opowieści stopniowo jest odkrywana zarówno przed nami, jak i samym detektywem. Jest to sztampowa konwencja, nie byłoby przecież zagadki bez amnezji Shepparda. Zakończenie razi sztucznością, zabójca postarał się o nieprawdopodobne pozory. Czytanie ostatnich kilkudziesięciu stron to wątpliwa przyjemność, to, co interesujące, czytelnik ma już za sobą. Dla miłośników gatunku kryminału.

Jeśli to jest debiut autora, to czekam na więcej!
Wciągająca historia, wyraźne postacie, bardzo dobrze rozpisana intryga. Nie sposób się oderwać od czytania :) Szczerze polecam.

Jeśli to jest debiut autora, to czekam na więcej!

Bardzo wciągnęła mnie ta książka. Nie mogłam doczekać się końca, bo bardzo chciała poznać odpowiedź na pytanie "Zgadnij kto". Morgan Sheppard zasłynął jako młodociany detektyw, gdy jako jedenastolatek odkrył kto jest zabójca nauczyciela matematyki. Staje się sławny i niczego mu nie brakuje. Pewnego dnia budzi się w pokoju hotelowym przywiązany do łóżka. Razem z nim jest pięć nieznajomych osób. Kim są i dlaczego razem z nim znaleźli się w jednym pokoju? Zaczyna się mordercaza gra, a czas nieubłaganie ucieka..

Ten thriller jest genialny! Nie mogłam się oderwać, a fabuła szybko mnie zaintrygowała. Polecam z całego serca.

Książka była niesamowicie wciagajaca. Wręcz nie mogłem się od niej oderwać. Co chwile cos mnie w niej zaskakiwalo, a moje podejrzenia co do zabójcy przeskakiwaly z jednej osoby na druga. Zakończenie było dobre, nie powiem, że wybitne, ale nie było też całkowicie beznadziejne. Z chęcią przeczytam kolejne książki tego autora.

Ach, co to była za książka ❤️. Przedstawiam Państwu #zgadnijkto autorstwa Chrisa McGeorga. Niezwykle wciągająca historia o kradzieży tożsamości. Historia Morgana, który za dzieciaka rozwiązał zagadkę śmierci swojego nauczyciela matematyki. Rozwiązanie tej zagadki sprawiło, że życie bohatera się zmieniło. Z czasem stał się gwiazdą, która pewnego dnia zostaje porwana. Budzi się w hotelu z czworgiem innych ludzi i trupem w wannie. Jedno z czwórki go zabiło. Gwarantem wolności jest podanie tożsamości sprawcy przez Morgana. Czy mu się uda? A może jednak nic nie jest takie jak się wydaje i to wszystko to tylko gra pozorów? Przeczytałam w kilka godzin. Przepadłam. Polecam.

Bardzo udany debiut autora, książka cały czas trzyma w napięciu nie sposób się od niej oderwać. Zakończenie mogłoby być lepsze bardziej dopracowane

• Ebooki
  • Kryminały