Spring

Ali Smith Wydawnictwo: Hamish Hamilton Cykl: Pory roku (tom 3) literatura piękna
Data 1. wydania:
angielski
9780241207048
Hamish Hamilton
Pory roku (tom 3)
literatura piękna
angielski
9780241207048

„Wiosna”, trzeci tom cyklu „Pory roku” to majstersztyk gdzie każdy szczegół rozbrzmiewa na wielu poziomach, nawiązania do literatury i sztuki, kalamburowe skojarzenia imion i nazwisk, powiązania między kolejnymi tomami oraz motyw feministyczny. Meandrująca narracja spajają wszystko w idealną całość.
Ali Smith daje nam świetny literacko i konstrukcyjnie tekst, bardzo...

Początek książki świetny ale im dalej tym gorzej. Jakiś wątek fantasy z supermocami w roli głównej. Strasznie uproszczony temat imigracji, wyłożony łopatologicznie. Mocno średnie to dzieło. Na plus język i styl pisarki a także piękne wydanie.

Kolejne piękne wydanie i równie cudowna powieść.

• 2021
  • Chcę w prezencie