Bezwład

Rebis
2020-01-21
2020-01-21
Maria Smulewska-Dziadosz
debiut literacki katastrofa lotnicza literatura amerykańska niebezpieczeństwo thriller zemsta

Jak uratować samą siebie i ocalić prawdę?

Bardzo przyjemnie czyta się książkę. Niby akcja taka oczywista, niby wiadomo co się wydarzy, dość przewidująca a jednak człowiek się zastanawia jak się zakończy. No i na koniec małe zaskoczenie. Dlatego polecam :-)

Bez szału. Do przeczytania na wakacjach.. takie 5.

Bez szału. Do przeczytania na wakacjach.. takie 5.

Taka sobie. Na plus główna bohaterka

Taka sobie. Na plus główna bohaterka

A mnie się podobało. Była tajemnica, rodzinny dramat i przede wszystkim ucieczka i wola przetrwania. Warto dać szansę autorce i dać się wciągnąć w ten pościg z czasem...

Bardzo dobrze napisana historia. Katastrofa małego samolotu. Ginie pilot, przeżywa pasażerka, i to dopiero początek. Dziewczyna jest w górach, musi ranna się wydostać, ale to też nie wszystko bo ona ucieka, ucieka przed kimś.
Naprawdę dobry kawał lektury

Naprawdę dobry kawał lektury

Powyższą książkę zdobyłem zupełnie przez przypadek. Na jakiejś promocji kupiłem z kilkoma innymi tytuami. Nie przywiązywałem do niej większej wagi. W końcu się za nią zabrałem. Początek zaczynał się bardzo klimatycznie. Ale im dalej tym gorzej. Ciężko mi było se odnaleźć w tej historii. Zagmatwana i dane fakty jakoś się nie kleiły razem ze sobą. Moim zdaniem to trochę słaby debiut od autorki imieniem Jessica Barry. Osobiście nie poleciłbym tej książki.

Dotychczasowe oceny odzwierciedlają poziom tej książki. Według mnie temat ciekawy ale w ogóle nie zgłębiony, nie rozwinięty właściwie to ukryty wśród życiowo -dziennych problemów matki i córki ich wspomnień o wzajemnych relacjach i żalach. Brak napięcia i akcji charakterystycznych dla sensacji czy thiliera, bardziej to taka obyczajówka. W fotel na pewno nie wbija, dechu nie zapiera , nie polecę znajomym.

Całkiem fajna książka.
Prosta, szybka akcja. Narracja prowadzona przez dwie osoby - matkę i córkę.
Młoda kobieta, ktora odkrywa pewne tajemnice zawodowe swojego bogatego narzeczonego. Tę wiedzę może przypłącić życiem. Walczy jednak o przetrwanie. Zdaje sobie sprawę, że musi sie śpieszyć, bo zagrożona jest też jej matka, która nie mogąc pogodzić się z jej domniemaną śmiercią w wypadku lotniczym, szuka o niej wiadomości w necie i tym samym wkracza na grząski grunt.
Rozwiązanie ciekawe.
Miła rozrywka.
polecam

Całkiem fajna książka.
Prosta, szybka akcja. Narracja prowadzona przez dwie osoby - matkę i córkę.

Na plus tej książki z pewnością były odpowiednie tempo akcji, zaskakujące zwroty, wciągająca fabuła. Naprawdę szybko przepływałem między jednym rozdziałem a drugim. Jak na debiut, całkiem dobrze poszło autorce.
Był jednak dwa elementy, które - według mnie - troszeczkę psuly mi radość czytania. Mianowicie coś, co wydarzyło się dawno temu w życiu Allison, czego jej mąż miał się nigdy nie dowiedzieć, inaczej mógłby od niej odejść. I nie mam na myśli jej pracy w barze, ale to, co rzekomo stało się jeszcze wcześniej. Cóż to takiego? Tego się nie dowiedziałam, chyba że to ja czegoś nie zrozumiałam.
Druga kwestia to skrajnie różne zachowania Maggie, matki Allison. Z jednej strony wojowniczka, która nie podda się w walce o córkę, z drugiej bierna kobieta, bezwiednie biorąca udział w swoim życiu. Lepiej chyba trzymać się jednego obrazu, aby dopełnić całokształtu postaci.
Uważam, że Jessica Barry świetnie poradziła sobie ze stworzeniem książki w tym gatunku. Do niewielu rzeczy mogłabym się przyczepić.

"Korzystałam z internetu wystarczająco długo, by wiedzieć, że to nie jest normalne, żeby wszystkie recenzje czegokolwiek były jednomyślnie pochlebne. Ludzie używali internetu głównie do dwóch rzeczy: żeby znajdować informacje i żeby narzekać. Nieważne na jaki temat - jeśli tylko coś istnieje, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie na to narzekał."

Wiele w tym prawdy. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie będzie pasowała książka, piosenka czy inny produkt. I to jest okej. Mamy swój gust i wiele opcji, by wybierać to, co lubimy.

Książka która wywołała we mnie mieszane uczucia.
Dlaczego? Akcja jest, dzieje się wiele a to coś co lubię, ale Autorka puściła takie widzę fantazji, że robi się bardzo niewiarygodnie. A szkoda. Jest to debiut, więc lekko przymykam oko i czekam na kolejne książki Autorki.

Allison Carpenter to główna bohaterka tej książki. Kobieta, której ciała nie odnaleziono po katastrofie lotniczej w Górach Skalistych. Dlaczego? Ponieważ przeżyła i teraz trwa wyścig z czasem i z osobami, dla których jej śmierc byłaby na rękę.
Alisson wie zbyt wiele, żeby mogła dalej żyć. Ale jej samozaparcie jest ogromne. Co się z nią stanie, gdy ją znajdą? O tym przeczytacie w książce "Bezwład".

Wiele w tym prawdy. Zawsze...

• Przeczytane 2020

Video