Bezpieczny port

Patronat LC
Anna Karpińska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Rodzinne roszady (tom 2) literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura polska
Rodzinne roszady (tom 2)
literatura piękna
literatura polska

Podobnie jak pierwsza część,ta również mnie nie zachwyciła. Miłe czytadło,o którym się szybko zapomina.

Super seria. Jedynie w obydwóch częściach irytowała mnie postawa Kasi mamy Poli. Dopiero gdy potrzebowała córki to sobie o niej przypomniała.

Dalsze losy jakże prawdziwych i sympatycznych bohaterów czyli emerytowanej nauczycielki Wandy oraz jej najbliższych: córek Kasi i Joanny oraz syna Łukasza.
Wanda w dalszym ciągu zajmuje się Polą po nieudanej próbie asymilacji jej w Niemczech dokąd zabrała ją jej matka Kasia. Dramatyczne wydarzenia związane z porwaniem dziewczynki przez niezrównoważoną psychicznie kobietę...

Podoba mi się styl pisania Pani Karpińskiej. Fajnie opisuje życie rodziny, ich perypetie. Z ciekawością przeczytałam drugą część.

Kocham książki Ani Karpińskiej :) Bardzo polecam :)

Kontynuacja losów emerytowanej nauczycielki Wandy Zarębskiej. Pod koniec swej zawodowej kariery kobieta miała mnóstwo planów i marzeń na czas wolny od pracy. Jednak los, życie oraz rodzina pokrzyżowali w zupełności jej zamiary. Wnuczka pozostawiona przez jej córkę nazywa ją mamą i nie reaguje na naukę słowa Babcia. Mąż po śmierci zostawia ją z restauracją którą zamierza...

Ciąg dalszy losów Wandy, jej dzieci i wnuków. W poszukiwaniu szczęścia i bezpiecznej przystani. Rozterki matki, kobiety i kochanki.

Po cykl Rodzinne roszady sięgnęłam po przeczytaniu innych książek tej pisarki, mimo, że niektóre z nich bardzo mnie zasmuciły. W tej powieści także bardzo mi żal Poli, której z czasem coraz bardziej będzie brakowało matki. Szkoda mi też Wandy, której życie nie potoczyło się lekko. Za pewne takie sytuacje zdarzają się w realnym świecie, jednakże w literaturze szukam...

Świetna książka "Bezpieczny port" to godna kontynuacja "Szukając przystani" i dalszych losów Wandy. Polecam wszystkie książki autorki, bo są to bardzo dobre powieści obyczajowe: starannie napisane, bardzo życiowe, poruszające ważne tematy.

"Bezpieczny port" to drugi i ostatni tom cyklu pt. RODZINNE ROSZADY. Książek tych nie można czytać oddzielnie, pierwsza część została tak zakończona, by czytelnik musiał niemal natychmiast sięgnąć po kontynuację. Tak też zrobiłam i nie zawiodłam się, choć część druga zasługuje na odrobinę niższą notę. Wszystko to za sprawą epilogu, który, moim zdaniem, jest niedopracowany....

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • Audiobook
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Bezpieczny port