Zamknij oczy

2019-05-07
2019-05-07
Literatura polska

więcej Więcej

Historia przesiedlonych z podolskiej wsi do Wrocławia zebrana we wspomnieniach dziewczynki, małej Romy, późniejszej artystki.
Warto przeczytać, żeby odczuć, czy też spróbować odczuć, poniewierkę, opuszczenie, ale również nadzieję i solidarność ludzi, którzy tracą wszystko i muszą budować życie na nowo wśród swoich i nieswoich.

Iwona Żytkowiak znów niezawodna. Solidna dawka dobrej liaratury.

Odkładam książkę „Zamknij oczy” Iwony Żytkowiak. To już koniec tej opowieści.
Jak mam wyrazić swój zachwyt? Nasuwają mi się słowa…piękna, nostalgiczna, poruszająca, emocjonalna.
To historia autentyczna, smutna, opowiadająca o ciężkim życiu i mało łaskawym losie ludności podolskiej zmuszonej do repatriacji.
Oczami wyobraźni nadal widzę wrażliwą siedmioletnią Romę i jej ...

• 2019
  • Samodzielne
  • Na szybko, na luzie
  • Eboomoje:)
  • Beenar
  • Współczesna
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Zamknij oczy