Trening umysłu dla bystrzaków

Tracy Packiam Alloway Wydawnictwo: Septem poradniki
Training Your Brain For Dummies
poradniki
Leszek Sielicki
mózg umysł myślenie pamięć

Dobra książka jako wstęp do poznania pracy mózgu. Autorka przedstawia czytelnikowi różne sposoby poprawy wybranych funkcji mózgu. Informacje dotyczące diety są w większości przedawnione.

Ciekawa pozycja, w której znajdziemy dużo informacji o funkcjonowaniu mózgu i porad na poprawę jego efektywności. Dużym plusem książki są liczne przykłady podparte wynikami badań i ciekawostki w ramkach odnoszące się do omawianych treści.
Książka podzielona jest na sześć części. W pierwszej odkrywamy jak działa mózg, autorka obala powszechne mity oraz przedstawia podstawy...

dlaczego nie uczą tego w szkołach?

Na półkach: , , , ,

Ciekawe fakty i porady dotyczące mózgu. Polecam serdecznie! :)

Książka, w której naprawdę można znaleźć kilka ciekawych informacji. Na pewno nikt się nie zawiedzie, po jej przeczytaniu.

Tracy Packiam Alloway jest psychologiem, sporo pisze (ponad 75 tekstów, na które składają się książki jak i artykuły), prowadzi badania dotyczące pamięci, jest dyrektorką Centrum Pamięci i Kształcenia Ustawicznego na Uniwersytecie w Stirling. Współtwórca książki to Timothy E. Parker.

Książka składa się z sześciu części:
- część pierwsza - poznajemy tu podstawy treningu...

Dr Tracy Packiam Alloway ma na swoim koncie już 75 pozycji, które cieszą się wielkim uznaniem wśród czytelników.

Zapewne każdy z nas chciałby, aby jego mózg był bardziej pojemny i zapamiętywał więcej informacji, które mu przekażemy. Istnieje przekonanie, że objętość mózgu zmniejsza się wraz z wiekiem, jednak nie jest to do końca prawdziwe. Starsi ludzie, którzy będą...

Dyskusje

• Naukowe
  • Do kupienia
  • Dla bystrzaków
  • 001. Mam - literatura faktu
  • Kreatywność
  • Rozwój
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Trening umysłu dla bystrzaków