P.I.I.G.S

Patronat LC
Tomasz Prusek Wydawnictwo: Agora Cykl: Olga Kirsch (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Agora
finanse giełda kryzys finansowy literatura polska manipulacja oszustwo powieść sensacyjna szantaż śledztwo Wall Street zagrożenie
Olga Kirsch (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
2019-04-24

Równie udana co pierwsza część.
Po raz kolejny autor przeprowadza nas przez świat operacji finansowych i znowu robi to udanie i z wyczuciem.
Odrobinę za mało Olgi no i dla mnie zupełne zaskoczenie jeżeli chodzi o Bernsteina i jego postać.
Jeżeli wyjdzie kolejna część- postaram się również przeczytać.

Czytałem w formie papierowej - dla mnie idealnie dobrana wielkość czcionki.

Polecam zarówno dla fanów finansów jak i thrillerów.

"P.I.I.G.S” jest kontynuacją udanego “K.I.S.S.” i w niczym nie ustępuje poprzedniczce.
Tym razem autor inaczej rozłożył akcenty traktując wątek sensacyjny marginalnie i skupiając się na globalnych rozgrywkach w sferze finansów, co moim zdaniem wyszło tej książce na korzyść.
Prusek użył przykładu bankrutującej Grecji jako pretekstu do pokazania złożonych rozgrywek na...

Druga książka z bohaterką Olgą Kirsch jest równie dobra jak pierwsza. Fabuła książki też dotyczy rynków finansowych, ale dzieje się już nie w Polsce a na rynkach światowych. Obnaża wiele mechanizmów które rządzą światowym pieniądzem. Dla człowieka, który jest blisko rynków finansowych (a ja nim jestem), jest to thriller, który się połyka. Książce naprawdę nic nie można...

dałabym do przeczytania, tym dzięki którym nasz dług rośnie, a socjal w postaci + szaleje

Miałem naprawdę nadzieję, że autor się wyrobi i dałem mu drugą szansę.

Niestety znów mamy przewidywalny do bólu schemat.

Fabuła kuleje, momentami wieje nudą, że przestawia się tylko kartki. Parę momentów było niekiepskich, ale jakby je wyciąć i złożyć w całość, wyszłoby 8-10 stron. Czyli mamy materiał na opowiadanie, nie na książkę.

Temat jest z wielkim potencjałem,...

Książka kompletnie nie przypadła mi do gustu. Poza wpleceniem dość wiarygodnych informacji o funkcjonowaniu rynków finansowych i tle kryzysu długu w strefie euro, ja nic szczególnego dla siebie nie znalazłem.
Fabuła bardzo płaska i przewidywalna. Raczej nie sięgnę po kolejne książki tego autora.

Kontynuacja K.I.S.S. duuuuużo lepsza!
W moim ratingu kredytu zaufania do umiejętności autora, używając nomenklatury ekonomicznej, podniosła się z A do AA. A to za sprawą Olgi Kirsch, z którą tym razem nie zgubiłam kontaktu do końca jej emocjonującej i niebezpiecznej historii, a narrator zewnętrzny cały czas sprawiedliwie rozdzielał uwagę pomiędzy bohaterów powieści....

• 2019
  • Chcę w prezencie