Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach

Philipp Schott Wydawnictwo: Otwarte literatura piękna
The Accidental Veterinarian: Tales from a Pet Practice
Otwarte
The Accidental Veterinarian: Tales from a Pet Practice
literatura piękna
Martyna Tomczak

Książka jest właściwie w większości o byciu weterynarzem. To czego mi brakowało, to właśnie informacji o naszych zwierzętach które by mogły pomóc. Dla zainteresowanych zawodem, ciekawa: lekka i zabawna ale z empatią

Książka, którą czytałam z zadowoleniem, szybko przeczytana, lekki zabawny język, opisano kilka ciekawych sytuacji, jedyne co mi przeszkadzało to zbyt ogólne opisy sytuacji które działy się w klinice, chętnie poczytała bym więcej.
Polecam na miły wieczór z lekką książką.

Takie czytadełko.
Zgodzę się z opinią, że chyba bardziej dla dzieci czy młodzieży niż dla dorosłego czytelnika.
Przyjemna, ale nie zapada w pamięć.
Przypadki opisane skrótowo.
Nawet bardzo.
Tak bardzo, że większość nawet nie zdążyła mnie rozbawić gdy miały być śmieszne i zasmucić gdy były smutne.
Żadnych wielkich, fascynujących ciekawostek.
Żadnych ekstremalnych...

ta ksiazka powinna byc oznaczona jako literatura dziecieca i mlodziezowa. Jako ksiazka informacyjna dla doroslych to jest zbyt infantylna i nie wnosi zadnych informacji o kotrych przecietna osoba dorosla nie wie . ''Zabawne'' motywy nie sa zabawne.

Ostatnio miałam ochotę przeczytać coś lżejszego, więc sięgnęłam po "Weterynarza z przypadku". I to był dobry wybór, bo lektura okazała się bardzo przyjemna. Te zabawne, a czasami także wzruszające opowieści z życia lekarza weterynarii powinny spodobać się każdemu miłośnikowi zwierząt. Przytaczane anegdotki nie tylko bawią, lecz także zawierają wiele przydatnych informacji...

Lekka, pełna humoru, ale również pełna prawdy. Jako lekarz weterynarii w czasie lektury wielokrotnie uśmiechnęłam się pod nosem, a nawet wybuchnęłam śmiechem. Polecam wszystkim miłośnikom zwierząt.

O ile na początku lektura zupełnie nie wciąga i nie obiecuje nic konkretnego, to potem jest już tylko lepiej. Myślę, że każdy właściciel zwierząt powinien przeczytać i zastosować się do tego co autor pisze. Ułatwiłoby to życie zarówno właścicielom jak i lekarzom weterynarii.

Takie tam lekkie, łatwe i przyjemne czytadełko do połknięcia w jeden wieczór.

Przyjemna, bezpretensjonalna książka opowiadając jednak głównie o pracy weterynarza, bardziej niż o zwierzętach. Nie jest to do końca zarzut, dobrze było dowiedzieć się czegoś więcej o problemach i wyzwaniach związanych z tym zawodem. Ale nie należy oczekiwać, że będzie to pełen zabawnych i niezwykłych anegdot i barwnych zwierzęcych postaci zbiór, podobny do opowiadań...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

2041

Ostatnio przeczytałam "Wet. Moi wspaniali dzicy przyjaciele". Horrory śnią mi się do dziś. Dlatego z wielką nieufnością podeszłam do kolejnej książki napisanej przez weterynarza. Okładka książki zdawała się mówić do mnie: "Nie bój się. Tym razem będzie mniej makabrycznie, znacznie częściej śmiesznie." Posłuchałam i nie żałuję. Książka jest cudowna! Oczywiście, przy...

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2021
  • Zwierzęta
  • 2019

Philipp Schott Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach Zobacz więcej

Video

Video