Grzechu warta

Okładka książki Grzechu warta Agata Przybyłek
Okładka książki Grzechu warta
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Nie zmienił się tylko blond (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Nie zmienił się tylko blond (tom 3)
Czwarta Strona
2019-06-05
2016-09-14
literatura polska

Pomimo że uważam przedstawioną w książkę historię za nierealną, a nawet absurdalną, to jednak była wciągająca i przyjemna.

Zaskoczeni,e gdyż rzadko się to zdarza by część ostatnia trylogii była tą najlepszą, fakt, że też przebijało się tutaj chore myślenie autorki, czytaj brak tolerancji i hipokryzja, lecz było tego znacznie mniej niż w częściach poprzednich.
|Oczywiście najbardziej wkurzającą jest postać babci, pod płaszczykiem troski, jest chamska, wścibska i zwyczajnie wredna, a rodzinka traktuje ją jako ot taką kochającą babunię, no nóż się otwiera!

Trzecia i niestety ostatnia książka z serii ,,Nie zmienił się tylko blond" Agaty Przybyłek. Według mnie najlepsza z całej trylogii. Autorka jak zawsze potrafi nas rozbawić przygodami swoich bohaterów.

,,Grzechu warta" opowiada o Agacie, wnuczce Pani Haliny. Agata jest studentką architektury postanawia na wakacje przyjechać na wieś, aby odpocząć oraz spędzić jak najwięcej czasu ze swoim chłopakiem. Jednak starsza Pani nie daje młodym zakochanym zbyt wiele prywatności. Młoda kobieta postanawia wyrwać się od swojej apodyktycznej Babci i na czas wakacji poszukać pracy. Pani Halinka jest w szoku, gdy dowiaduje się że jej ukochana wnuczka będzie pracować w agencji towarzyskiej.
Czym w nowej pracy zajmować będzie się Agata?
Czy podjęcie tej pracy to dobra decyzja?
Jak potoczą się losy Agaty i jej chłopaka ?
Czy Agata w stolicy odnajdzie szczęście ?

Ciekawa książka aż szkoda że to ostatni tom. Mam nadzieje że pisarka napisze więcej. Polecam

Moim zdaniem była to najlepsza książką z całej serii. Czytało się ją pomimo dość nudnego początku, bardzo przyjemnie. Wgłębiając się w lekturę mogliśmy poznać kolejne szalone pomysły babci Haliny spowodowane podjęciem jednej decyzji przez wnuczkę Agatę. Cała sytuacja niesie za sobą pewne konsekwencję, które także możemy wyczytać z książki.
Lekkość tekstu sprawia, że jest to idealna książką na ponure dni.

Lekkość tekstu sprawia, że jest...

Szczerze z tej całej serii spodobała mi się ostatnia część. Świetnie napisana choć szkoda, że tak szybko się skończyła i nie zostało opisane jak zaczęła się jej nowa praca i jak się jej ułoży kolejne życie miłosne. Ale mimo wszystko książka the Best i każdemu będę polecać książki Agaty Przybyłek bo są po prostu świetne 😊😊😊

Mimo tego, że akcja zaczyna się toczyć dopiero w połowie książki, daję 7 ;)
Zdecydowanie najlepsza część całej sagi.

Mimo tego, że akcja zaczyna się toczyć dopiero w połowie książki, daję 7 ;)
Zdecydowanie najlepsza część całej sagi.

Mam za sobą trzecią część powieści.
Początek był nudnawy. Sądziłam, że autorka pójdzie w kierunku zabawy w kotka i myszkę pomiędzy babcią Haliną a córką Iwony - Agatą. Na szczęście krnąbrna studentka postawiła się seniorce rodu i tak naprawdę odmroziła sobie uszy, przyjmując pracę w agencji zajmującej się zdecydowanie nielegalną działalnością (ale bynajmniej nie prostytucją - jak sądziła babcia Halina).
Zakończenie jest wbrew moim przewidywaniom bardzo fajne. Czy przewidywalne? Nie zastanawiałam się wcześniej, jak skończy się powieść. Na pewno nie byłam nim rozczarowana.
Trochę mi przeszkadzało, że od początku do końca swojej historii Agatka nieustannie "trzepotała rzęsami" - jak typowa słodka idiotka, a przecież za taką nie uchodziła. Została przedstawiona przez pisarkę jako zjawiskowo piękna, ale inteligentna, mądra dziewczyna.
A co powiedzą inni czytelnicy? No cóż... Pozostawiam im opinię...

Mam za sobą trzecią część powieści.

Agata jest w szczęśliwym i poukładanym związku z Melkiem. Szukają razem każdej możliwej opcji by móc nacieszyć się tylko sobą. Niestety babcia im to sukcesywnie uniemożliwia. Dziewczyna postanawia wyrwać się od wścibskiej babci Haliny i znaleźć sobie pracę. Niefortuny zbieg wydarzeń prowadzi Agatę na rozmowę o pracę do agencji towarzyskiej. Czym tak na prawdę zajmować się będzie Agata? Czy Melek nadal będzie tym jedynym? Zachęcam byście przekonali się sami😉
Tę część zdecydowanie czytało mi się najlepiej. Była lekka, przyjemna, zaskakująca w wydarzenia i w zasadzie "połknełam" ją na raz. Bardzo polubiłam postać Agaty. Wydaje mi się najbardziej normalną i prawdziwą spośród swojej szalonej rodzinki🙉😂Pani Halina niezmiennie dostarczyła mi mocnych wrażeń i sporej dawki śmiechu.
* * *
Podsumowując cała serię, pomimo tego, że była debiutancką, tak na prawdę to niczego jej nie brakuje. Uwielbiam sposób w jaki Agata Przybyłek tworzy postacie. Mam wrażenie, że jest w nich sporo jej samej. Przede wszystkim  to ciepło jakie bije od samej autorki. Bez problemu można wczuć się w ich rolę. Przeżywać złość, smutek, irytację czy euforię razem z bohaterami. Dlatego te książki czyta się jednym tchem.
Serdecznie Wam polecam tę serię, jak i całą twórczość autorki.

To ostatnia część serii "Nie zmienił się tylko blond". Agata, córka Iwony z pierwszej części wyrasta na piękną kobietę, która ceni sobie niezależność i prywatność. Jest odważna i zawzięta w swoich działaniach. Wraca ze studiów na wakacyjną przerwę by odpocząć i wyciszyć się. Jej prywatność zostaje mocno naruszona, zarówno w domu rodzinnym jak i u dziadków w Sosenkach....

Wielki finał trylogii "Nie zmienił się tylko blond" @agata_przybylek . 📚💖 W ostatniej już części, zatytułowanej "Grzechu warta" mamy okazję poznać bliżej Agatę, wnuczkę zwariowanej pani Halinki. Jako dorosła dziewczyna, studentka architektury wraca po ciężkim roku nauki na wieś, by zaznać tam odpoczynku i nadrobić stracony czas ze swoim chłopakiem. Niestety, nie wszystko układa się po jej myśli. Nieporozumienia z mamą, a następnie przeboje z babcią Halinką, doprowadzają ją do ostateczności. Agata znajduje sobie bardzo nietypową pracę wakacyjną i wyprowadza się do Warszawy. Czym będzie musiała się tam zająć i dokąd zaprowadzi ją owe zajęcie? Żeby się tego dowiedzieć, musicie sięgnąć po tę książkę! 🤩
Lekka, pełna humoru lektura, z resztą podobnie jak poprzednie części. 💖 Świetna propozycja na letni wieczór przy lampce winka. 🍷😉

Agata Przybyłek Grzechu warta Zobacz więcej
Agata Przybyłek Grzechu warta Zobacz więcej