Nie odwracaj kota ogonem

Okładka książki Nie odwracaj kota ogonem
Beata Worobiec Wydawnictwo: Ridero kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Ridero
2017-09-09
2017-09-09
9788381262033
humor komedia kryminalna

Durna, a do tego jescze nudna!

Durna, a do tego jescze nudna!

Komedia kryminalna, zaczyna się niewinne... Zosia nie ma szczęścia do facetów, jak się okazuje na tym jej pech się nie kończy. Zostaje oskarżona o morderstwo. Ofiarą jest Kituś tytułowy bohater, potem jest już tylko gorzej. Do morderstwa dochodzi zarzut porwania. Do tego za Zosią łazi upierdliwy glina, który za wszelką cenę stara się poprawić swoją reputację na komendzie, więc zależy mu na doprowadzeniu sprawy do końca. Jak się okazuje Kituś jest niezwykle cennym kotem. Co w nim takiego wyjątkowego? Otóż ogon... Więcej nie zdradzę. I tak mam wrażenie, że napisałam wam za dużo.
Książka jest rewelacyjna i w dodatku świetnie przeczytana przez Beatę Kłos.

Nie powiem, skusiłam się na nią ze względu na kota w tytule i jak się później okazało cała fabuła była na nim oparta, co uważam za ciekawy zabieg. Wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w książce były z nim jakoś powiązane. Napisana prostym językiem, momentami absurdalna, ale w większości momentów ten absurd sprawiał, że była ona jeszcze bardziej zabawna. Postacie ciekawe, jak to zwykle bywa w komediach kryminalnych, tak zwane - ofiary losu. I tutaj miałabym zastrzeżenie, bo można byłoby dodać też inne, które ubogacałyby tę historię. Ogólnie dobrze się przy niej bawiłam, dobra niezobowiązująca rozrywka :)

77/2021 () A

77/2021 () A

Może i głupkowata, ale jednak zabawna:) wysłuchana w czasie prac na działce, bardzo to zajęcie uatrakcyjniła:) Sporo stereotypów, żarty wywołujące głupkowaty wybuch śmiech, ale w końcu taka miała być i spełniła swoją rolę rozweselacza.

niemądra książka, niezbyt starannie napisana i zredagowana, nieskładna zarówno w sferze fabularnej, jak i psychologicznej. Ni to kryminał, ni to romkom, napisany ewidentnie pod wpływem pomysłu "będzie lekkie i zabawne". A może to parodia, na której się nie poznałam?.... Druga gwiazdka wyłącznie za dwa lub trzy zdania, które mnie rzeczywiście skłoniły do szczerego uśmiechu.

xD Wciąż jeszcze się śmieję. Zwrot akcji na końcu sprawia, że wszystko nabiera sensu, ale bez spoilerów! Lekka historyjka przedstawiona w super lekkim stylu. Do przeczytania w jeden wieczór. Takie lubię :)

Dawno już tak dobrze się nie bawiłam czytając książkę. Pozycja szalenie lekka i zabawna. W sam raz do wciągnięcia na raz.
Poznajemy Zosię w chwili, kiedy właśnie skończyła najgorszą randkę w życiu, a to dopiero początek jej problemów, bo zaraz potem sąsiadka oskarża ją o zamordowanie kota. Mało tego, zgłasza morderstwo na policji, a potem znika. Potem poznajemy Bernarda Zatykę - pechowego policjanta, który dostaje przydział do sprawy morderstwa kota i zaczyna przesłuchiwać Zosię. Bardzo szybko okazuje się, że martwy kot to nie jedyne ich zmartwienie, ale nie będę spoilerowała, bo warto przeczytać samemu! Polecam :D

Beata Worobiec Nie odwracaj kota ogonem Zobacz więcej