Śmiertelne dziedzictwo

Okładka książki Śmiertelne dziedzictwo
Robin Stevens Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 5) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 5)
Mistleoe and Murder
Dwukropek
2019-04-24
2019-04-24
Magdalena Korobkiewicz
kryminał dziewczynka boże narodzenie śledztwo detektyw literatura dla dzieci

Temat morderstwa w czasie świąt Bożego Narodzenia nie jest nowy, ale wciąż klimatyczny. Zwłaszcza jeśli akcja ma miejsce w Cambridge.

Jak na razie moja ulubiona część! <3
Absolutnie kocham świąteczny klimat, a jeżeli na dodatek jest dobrze połączony z wątkiem kryminalnym to super ^^
Chociaż teoretycznie są to dwa przeciwne bieguny ;P
Uwielbiam współpraco-rywalizację Towarzystwa Detektywistycznego i Młodych Pinkertonów; zdecydowanie chcę więcej Aleksandra i Georga <3 <3
Jak zawsze świetna zagadka, miejsce, bohaterowie i zwroty akcji :3
Gorąco polecam!

Jak na razie moja ulubiona część! <3
Chociaż teoretycznie są to dwa przeciwne bieguny ;P
Jak zawsze świetna zagadka, miejsce,...

Kolejna bardzo dobra część z tej serii. Wyjątkowo miejsce akcji średnio przypadło mi do gustu, natomiast sama zagadka, jak najbardziej. Była jak zwykle świetna, pomysłowo wykreowana.

Fajne, lekkie i przyjemne, ale mam wrażenie, że jednak trochę przegadane i rozciągnięte momentami. Jak zwykle uważam końcówkę za mocno skróconą - serio, pani Robin, niech pani coś z tym zrobi - i troszkę niepotrzebną, ale co tam. Jako książka na rozluźnienie i zapomnienie o wszystkich problemach jest idealna.

Absolutne arcydzieło

Absolutne arcydzieło

Piękna książka! Czytajcie!

Piękna książka! Czytajcie!

Ta książka jest cudowna nie opowiada o jednym lecz dwóch morderstwach za którymi stoi nie oczekiwaną osoba i odkrywają dużo żeczy związanych z rodziną i z inną grupą ludzi którzy tworzą grupę wspinaczkową

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

CAWPILE rating: 6/10*

Książka po prostu ok. Nic porywającego, ale też nic strasznego. Widać, że ma to być inspiracja Sherlockiem Holmesem. Styl autorki jest bardzo przeciętny. Niby główni bohaterowie prowadzą śledztwo, ale ono zupełnie nie porywa. Bohaterowie raczej płascy. Atmosfera świąteczne też średnio odczuwalna. Na plus książce, że jak ją czytałam, to akurat zaczął padać śnieg. Intryga była dosyć zagmatwana i nieprzewidywalna. Młodszemu, mniej wymagającemu czytelnikowi może się podobać, ale z pewnością ja nie sięgnę więcej do tej serii.

CAWPILE rating: 6/10*

Oczywiście 10 / 10 bo jest to MEGA książka. Za każdym razem gdy sięgam po kolejny tom z tej serii nie dowierzam, że właśnie tak to się kończy i, że właśnie ta osoba popełniła zbrodnie ! Tyle zwrotów, tylnych motywów i podejrzanych a co więcej nic się nie powtarza ! Serię uwielbiam i polecam każdemu !

Mimo, że dalej irytuje mnie jak Hazel zwraca nam uwagę na to, że Daisy ładniej wygląda, chodzi się z większą gracją i bla bla bla bla bla... No ale mniejsza o to : * Kocham i polecam !

Mimo, że dalej irytuje mnie jak Hazel zwraca nam uwagę na to, że Daisy...

Cudowne

Cudowne

Dodaj cytat z książki Śmiertelne dziedzictwo