Zbrodnia pierwszej klasy

Okładka książki Zbrodnia pierwszej klasy Robin Stevens
Okładka książki Zbrodnia pierwszej klasy
Robin Stevens Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 3)
First Class Murder
Dwukropek
2018-05-23
2018-05-23
kryminał dziewczynka podróż pociąg śledztwo literatura dla dzieci

Okładka książki Powrót do Krainy Czarów. Opowieści inspirowane przygodami Alicji Lewisa Carrolla Peter Bunzl, Pamela Butchart, Maz Evans, Swapna Haddow, Patrice Lawrence, Chris Smith, Lauren St John, Robin Stevens, Lisa Thompson, Piers Torday, Amy Wilson
Powrót do Krai... Peter Bunzl, Pamela...
Okładka książki Tuzin tajemnic. 12 niezywkłych zagadek kryminalnych Clémentine Beauvais, Susie Day, Julia Golding, Frances Hardinge, Caroline Lawrence, Sally Nicholls, Kate Pankhurst, Robin Stevens, Katherine Woodfine, praca zbiorowa
Tuzin tajemnic... Clémentine Beauvais...
Okładka książki Klub świątecznych zbrodni Serena Patel, Robin Stevens
Klub świąteczn... Serena Patel, Robin...

Zdecydowanie podobała mi się bardziej niż porzedni tom. Nie była tak oczywista.
Trochę się na początku obawiłam, że zbyt będzie się wzorować na Christie, ale tak nie było (chodzi mi w kwestii rozwiązania).

[plus w jakiejś części udało mi się odgadnąć zakończenie, ale to nie minus tylko się z tego cieszę]

Zdecydowanie podobała mi się bardziej niż porzedni tom. Nie była tak oczywista.

W 3 tomie Hazel i Daisy podróżują pociągiem z ojcem Hazel , a konkretnie ruszają w podróż po Europie(wakacje) i okazuję się , że to tata Hazel wpadł na pomysł by Daisy z nimi pojechała , bo uważa , że ta potrzebuję oderwać się od tych zbrodni i stać się grzeczną dziewczynką , a Hazel ma być dla Niej wzorem. I wraz z Nimi jedzie również ich opiekunka , a konkretnie pokojówka z posiadłości Daisy. I okazuję się , że bohaterki wciąż myślą o tym co wydarzyło się w posiadłości Daisy i wychodzi również na jaw , że właśnie odbywa się proces mordercy z poprzedniego tomu , a rodzina Daisy zeznaję przed sądem. I po jakiś czasie bohaterki odkrywają , że każdy z pasażerów ma swoje tajemnice. A , gdy pociąg już rusza nagle pojawia się Panna Alton i wskakuję do środka i bohaterki nie mają pojęcia co Ona tu robi i od razu do Niej biegną i ta jest w szoku , że Je widzi , ale wyznaję , że została tu wysłana przez rząd by odnaleźć szpiega , który przewozi państwowe tajemnice i kobieta każę bohaterkom się nie wtrącać i mimo , że Daisy się stawia to Panna Alton nie odpuszcza i mówi , że to nie są żarty ani sprawa o morderstwo tylko chodzi o bezpieczeństwo kraju i bohaterki obiecują nie szukać szpiega. Jednak nie dotrzymują słowa i zaczynają obserwować pasażerów próbując wytypować kto jest szpiegiem. I pewnego wieczoru z jednego z przedziałów rozlega się okropny krzyk i okazuję się , że ktoś zamordował jedną z pasażerek(Pani Daunt) , a Jej drogocenny naszyjnik zniknął. I oczywiście Hazel i Daisy angażują się w śledztwo , a ojciec Hazel nie jest z tego powodu zadowolony i nie podoba mu się , że Daisy znów wciąga Jego córkę w takie sprawy i każę im się nie wtrącać. Tak samo Panna Alton ich czujnie obserwuję i każę się nie mieszać. Jednak bohaterki i tak się nie poddają i rozpoczynają śledztwo , a kilka godzin po morderstwie pociąg gwałtownie hamuję , bo jak się okazuję tory zostały uszkodzone i pociąg musi stać dopóki nie zostaną naprawione i wtedy Daisy przeżywa wstrząs , bo konduktor oznajmia , że wśród nich jest detektyw amator(lekarz) i ten postanawia przeprowadzić śledztwo , a pomaga mu pewien chłopak(Aleksander) , który również chcę być detektywem i Daisy postanawia za wszelką cenę rozwiązać sprawę by pokazać lekarzowi i Aleksandrowi , że to Ona i Hazel są najlepszymi detektywami i szybko tworzą listę podejrzanych : Brat Pani Daunt , Magik , Hrabina(Babcia Aleksandra) Medium , Pokojówka Pani Daunt , a nawet Panna Alston i w pewnym momencie bohaterki łączą siły z Aleksandrem(Choć Daisy nie jest zadowolona) i w pewnym momencie bohaterki przez przypadek odkrywają , że mąż ofiary , a także Jej pokojówka mają romans , a z kolei Aleksander odkrywa w rzeczach babci skradziony naszyjnik i mówi o tym bohaterkom , ale przysięga że Ona nie jest mordercą , a po jakimś czasie lekarz stwierdza , że mordercą jest brat ofiary i mimo , że inni zwracają mu uwagę mówiąc , że kilka rzeczy się nie zgadza z Jego teorią ten twierdzi , że to nic nie znaczy i każę zamknąć brata kobiety, a Daisy i Hazel są oburzone. I właśnie wtedy do Hazel dociera , że od początku się myliły i do zbrodni doszło w innym czasie , a krzyk który każdy słyszał nie pochodził od ofiary tylko od kogoś kto jest zamieszany w morderstwo. I po rozmowie do bohaterek dociera , że prawdziwym mordercą jest mąż ofiary(zabił dla pieniędzy i dlatego , że chciał się związać z pokojówką) , a pomagała mu medium(dla pieniędzy) i to Ona krzyknęła udając ofiarę i , gdy dochodzą do tych wniosków nagle do przedziału wpada ojciec Hazel i jest oburzony , a także wściekły , ale po wysłuchaniu podejrzeń córki zaczyna im wierzyć i pomaga udowodnić winę podejrzanych i podstęp się udaję i medium oraz mąż kobiety zostają aresztowani , a ojciec Hazel jest dumny z córki. A na koniec bohaterki dzięki Aleksandrowi odkrywają również , że szpiegiem jest brat ofiary i idą to powiedzieć Pannie Alston , ale ta już wie i wszyscy winni zostają aresztowani. No i mamy koniec kolejnego tomu , który tak jak poprzednie jest świetny i trzyma w napięciu. Co do zakończenia to nadal na plus , ale mąż ofiary jakoś od początku mi nie pasował i czułem , że coś będzie z nim nie tak. Na plus oczywiście relacja bohaterek i scena , gdy ojciec Hazel Jej uwierzył i pomógł odkryć prawdę. Polubiłem również Aleksandra i fajnie , że połączyli siły by odkryć prawdą. Choć Daisy niechętnie. Zaraz biorę się za kolejny tom

To już trzecia książka z serii detektywistycznej ,,Zbrodnia niezbyt elegancka" i musze przyznać, że po każdej książce chce sięgać po kolejną. W tym tomie Daisy i Hazel podróżują razem z ojcem Hazel Orient Expresem po Europie i poznają Aleksandra (moją ulubioną postać tej książki). Wiele osób może skojarzyć po nazwie te książkę z ,,Morderstwem w Orient Expresie" jednak jedyną rzeczą zapożyczoną przez Robin Stevens od Agathy Christie to niektóre postacie takie jak doktor i rosyjska hrabina więc ci, którzy przeczytali wersję Agathy Christie raczej nie będą znać mordercy, aż do końca książki.

Tym razem zbrodnię popełniono w słynnym Orient Expresie-na trasie Calais - Stambuł. Jedzie nim grono interesujących osób , w tym nasze bohaterki - Daisy i Hazel.
Sądzę ,że tak jak poprzedni tom, dla młodych czytelników będzie to wciągająca lektura. Jednak wielbiciele Agathy Christie szybko rozpoznają schemat i wytypują mordercę. Oczywiście książka nie jest przeznaczona dla mnie więc wystawiam ocenę z punktu widzenia młodych ludzi , zwłaszcza tych , którzy nie znają królowej kryminału.
Starszym polecam " Morderstwo w Orient Expresie".

Dla młodych buntowniczej które zawsze walczą o swoje zdanie!👭

Dla młodych buntowniczej które zawsze walczą o swoje zdanie!👭

To już trzeci tom Zbrodni Eleganckiej, a wciąż nie mogę uwierzyć, że ta seria jest taka przyjemna w czytaniu! Tym razem ten tomik, tak jak w słynnej powieści Agathy Christie kręci się wokół tajemniczego morderstwa na Orient Express. Oczywiście to Towarzystwo Detektywistyczne, nie Hercules Poirot podejmie się rozwiązania tej zagadki. Czy im się uda ją rozwiązać przed innym detektywem? Ponoć zagadki pojął się także pan Sandwich, inny pasażer Orient Express. Kto będzie pierwszy? Który z pasażerów tego pociągu okaże się mordercą? Odpowiedzi znajdziecie w tej książce. "Zbrodnię pierwszej klasy" połknęłam bardzo szybko: te 360 stron przeczytałam w dwa dni i mam ochotę na więcej przygód naszych detektywek. Polecam zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom

Kolejny fascynujący i trzymający napięciu tom serii. Tym razem do morderstwa dochodzi w Orient Ekspresie, niczym w książce znanej twórczyni kryminałów- Agathy Christie. Kolejny świetny tom pokazujący, że powieści kryminalne mogą zbudować napięcie w czytelniku. Polceam!

Hmm... Mam trochę mieszane uczucia co do tej książki. Bohaterki OK, intryga jako tako, natomiast DLACZEGO POSTACIE SĄ Z MORDERSTWA W ORIENT EKSPRESIE?! Ta książka to podobno nie adaptacja tej powieści dla dzieci- no i fakt, zakończenie inne- ale hrabina z rosji, lekarz, to wszystko postacie Agathy Chistie. Po za tym, ja np. nie bardzo lubię elementy z wywoływaniem duchów itp, co też wpłynęło na moją opinię.

P.S. Seria jest naprawdę fajna, ale gdzieś tak od połowy. Wcześniej nie ma szans.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Niestety ale trzeci tom niezbyt przypadł mi do gustu. Autorka za bardzo zainspirowała się ,,Morderstwem w Orient Expressie" Agathy Christie. Przez co jeśli ktoś już wcześniej czytał ten kryminał nie będzie zaskoczony żadnym zwrotem akcji. Mam nadzieję że kolejny tom będzie lepszy bo pierwsze dwa bardzo mi się podobały.

Robin Stevens Zbrodnia pierwszej klasy Zobacz więcej