Buntowniczka

Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Ravenels (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Marrying Winterborne
Prószyński i S-ka
Marrying Winterborne
Ravenels (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Małgorzata Fabianowska

Książka jest napisana poprawnie, jest dama i dżentelmen, jest XIX wiek , Anglia i tak dalej. Wszelkie prawidła romansu historycznego są zachowane, brakuje tylko magii pomiędzy bohaterami i tego szczególnego efektu wow ,który towarzyszy książkom pani Kleypas. Moim zdaniem najsłabsza z dotychczas przeczytanych.

Jeszcze lepsza historia niż w poprzednim tomie

Lisa Kleypas ma wyjątkowy talent do pisania o głębokich pasjach i uczuciach. Kiedy czytałam Norę Roberts, miałam przeciwne wrażenie - jakby łączenie się dusz za pomocą ciał streściła do krótkiej kopulacji. Buntowniczka pokazuje ciekawy kontrast zakochanych - z jednej strony silny ciemnowłosy mężczyzna i wrażliwa, inteligentna kobieta. Jak dla mnie co najmniej 9

Lubię tę autorkę i to kolejna książka, która mnie w tym utwierdza. Ciekawa postać Rhysa i Helen również interesująca, aczkolwiek chyba zbyt dużo wątków naraz (komplikujących związek oczywiście) w drugiej części książki. Za to dialogi prześwietne, jak zawsze!

Książka podobna do innych w tej kategorii. Mamy damę i dżentelmena. Ona niby grzeczna cicha i ułożona, on budzący grozę przedsiębiorca. Poza tym, że historia obsadzona w Anglii i Walii w XIX w. to z historią nie ma wiele wspólnego. Autora wiele poświeciła na historię ubioru - i tu faktycznie się postarała. Sama historia zakochanych jak to bywa w tego typu opowieściach...

Wielkie rozczarowanie.
Po pierwszym tomie (dość słabym) serii Ravenels z niecierpliwością czekałam na tom o Helen i Rhysie - postaciach od początku dość dobrze scharakteryzowanych i ciekawych.
Niestety w "Buntowniczce" ktoś ich charakterystykę zbyt "pogłębił" i wypaczył, a w rezultacie dostaliśmy "gniotka" dla spragnionych głębszych wzruszeń i seksu kobiet.

Miałam wielki...

Może nie jestem obiektywna co do książek Pani Kleypas, bo uwielbiam je wszystkie, nawet te których jeszcze nie przeczytałam ;), ale nic na to nie poradzę.
Łatwo, szybko (co nie zawsze jest dobre) i przyjemnie.

Bardzo dobrze wykreowani główni bohaterowie. Przyjemnie się czyta

Każdy historyczny cykl Lisy Kleypas winien jest mieć swojego Harry’ego Rutledge’a, czyli człowieka który mały interes przemienia w wielkie i świetnie prosperujące przedsięwzięcie, a przy tym ma tyle kasy, że zawstydziłby samego króla Midasa. Nie inaczej w pierwszym tomie cyklu Rodziny Ravenels został nam przedstawiony Rhys Wintersborne. Enigmatyczny i twardy Walijczyk,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę słaba jak na Lisę Kleypas, chociaż czytało mi się to szybko, to całość trochę może być nużąca. Ale na pewno zajrzę do kolejnych tomów, bo lubię tę autorkę.

Dyskusje

• 2019