Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia

Okładka książki Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia Sadhguru
Okładka książki Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia
Sadhguru Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Inner engineering. A yogi's guide to joy
Galaktyka
2019-02-21
2019-02-21
Jerzy Bokłażec
rozwój duchowy joga sadhguru

Jakbym mogła wystawić ocenę 100 - zrobiłabym to. Lektura wyjaśniająca, zrozumiałym językiem, prawdy życiowe oraz praktyczne rady dotyczące poprawy własnego życie
Polecam bardzo

Polecam bardzo

Trochę czasu zajęło mi przeczytanie tej książki. Filozofię wschodu odkryłem jakiś czas temu. Odnoszę wrażenie jakby nasza kultura zachodu bardzo inspirowała się tym co kultywują od wieków na wschodzie. Warto przeczytać. Na spokojnie. Czytać, trawić, myśleć, ćwiczyć i zdecydowanie wdrażać w życie. Zrobisz jak uważasz.
P.S. Facet bardzo dobrze gada na YouTube. Dobrze tego się słucha. Niby oczywiste tematy porusza ale porusza.

P.S. Facet bardzo dobrze gada na YouTube. Dobrze tego...

Sadhguru w tej książce pokazuje nam jak dosięgnąć, a później pięknie doświadczyć tego co jest naszą odwieczną tęsknotą: spokoju i uczucia szczęścia, jak doświadczyć tego co mentalnie wydaje się poza naszym zasięgiem, a jednak każdego dnia istnieje na wyciągnięcie ręki. Przypomina, że jesteśmy każdym aspektem naszego życia , każda chwilą, zapachem, uśmiechem i relacją.

Oglądając filmiki na yt nie bardzo miałam ochotę wziąć książki Sadhguru do ręki. Indyjski znajomy mi polecił, żebym jednak przeczytała.

Taką literaturę trudno się komentuje, bo czesto wkracza poza sferę "zachodniej logiki". Wchodzi bowiem w te delikatne miejsca, ktorych niektorzy szukają, ale nie zawsze są na nie przygotowani, bo niby ich głowa chce, ale ciało niekoniecznie :)

Mimo to myślę, że każdy coś tam dla siebie zyska z książki, albo przynajmnie zostanie zmuszony do przemyślenia niektórych kwestii.

Opowieść Sadhuru o tym jak osiągnąć radość życia i pełnię szczęścia sprowadza się do świadomego życia i medytacji. Książka podzielona jest na 2 części: pierwsza to podstawy, informacje, wyjaśnia dzięki którym można przejść do drugiej - bardziej praktycznej części.
Jednak to całość książki daje wgląd w istotę siebie i pokazuje jak prawdziwie żyć.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sadhguru pokazała mi moja Mama na Youtube i zainteresowałem się tą postacią i informacjami, które przekazuje. Gdy nadarzyła się okazja postanowiłem sięgnąć po książkę (druga o Karmie już czeka w kolejce). Od dawna interesuje się tematami związanymi z rozwojem duchowym. "Inżynieria wnętrza" to pokazanie jogi od strony właśnie duchowości, wiele informacji i cennych wskazówek, pozwalających spojrzeć na swoje życie od innej strony. W świecie materialnym zawsze dojdzie się do ściany, natomiast odkrywając swoją duchowość i pozafizyczny wymiar odkryje się nieskończone możliwości. Sadhguru jest postacią nietuzinkową, ma dużą i bogatą wiedzę, dzieli się nią w przystępny sposób, ale też nie adresuje swojego przekazu do osób całkowicie początkujących. Do mnie te treści trafiają i przemawiają, zwłaszcza, że nie są powiązane z żadną religią, są uniwersalne. Warto rozwijać swój potencjał, odkryć w sobie pokłady energii i zrozumienia, poczuć wdzięczność i oddanie. To bardzo procentuje, wiem po sobie. Kilka lat temu byłem w Indiach i muszę przyznać, że ten wyjazd zrobił na mnie duże wrażenie i wpłynął na moją świadomość i postrzeganie. A tego typu treści chłonę jak gąbka. Polecam osobom zainteresowanym taką tematyką.

Ok, ciut przekombinowana

Ok, ciut przekombinowana

Mądra, otwierająca oczy nawet dla tych, co uważają, że już dużo przemedytowali i odkryli

Książka bardzo fajna, pouczająca. Niemniej jednak myślałem, że znajdę w niej nieco bardziej "konkretne" wskazówki na temat medytacji. Książka opowiada bardzo ogólnie o medytacji

Świetna książka, treściwa, filozoficzna z aforyzmami i ukazaniem oryginalnego podejścia do życia jogina Sadhguru. Co kilka stron są ćwiczenia, warto je robić dla doświadczenia większego zrozumienia i dobrostanu.

• Szeroko pojęta psychologia
  • Mam, pora przeczytać
  • Na mojej półce
  • Mam na półce

Dodaj cytat z książki Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia