497 błędów. Jak nie zbłądzić w zawiłościach polszczyzny

Okładka książki 497 błędów. Jak nie zbłądzić w zawiłościach polszczyzny
Łukasz Mackiewicz Wydawnictwo: Łukasz Mackiewicz językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Łukasz Mackiewicz
2018-12-18
2018-12-18
błędy język polski pisownia polszczyzna ortografia interpunkcja fleksja składnia fonetyka edytorstwo dtp poligrafia redakcja korekta

więcej Więcej

Zaznaczam książkę jako przeczytaną, ale do końca tak nie jest. Nie przeczytałam jej od deski do deski (twarda oprawa uzasadnia to określenie). To jest książka, którą będę czytać bardzo długo, na wyrywki. Świetna pozycja dla redaktora i korektora (to ja), dla uczniów, studentów i wszystkich użytkowników języka polskiego. Polecam serdecznie!

Brakowało takiej książki, która ujmowałaby praktycznie całość zagadnień związanych z używaniem języka polskiego - siedem ogromnych rozdziałów (w tym jeden poświęcony błędom edytorskim). Dodatkowo, poradnik jest niezwykle starannie opracowany "wizualnie". Dzień po dniu, strona po stronie przeczytałem całość, utwierdzajac się w przekonaniu, że język polski jest niezwykle...

Rewelacyjna pozycja dla wszystkich, którzy interesują się tematem poprawnej polszczyzny. Książka została napisana bardzo przystępnym językiem, a zastosowanie kolorów zwiększa przejrzystość tekstu. To nie jest zwykły, nudny podręcznik :)

Jestem prawie przekonana, że każdy, kto przeczyta tę książkę, nie raz się zdziwi. Autor nie ucieka od trudnych zagadnień i przykładów, ale też wyjaśnia podstawowe zasady. Czyni to w przystępny sposób i - co ważne - bez zawstydzania czytelnika (duży plus za przyznawanie się do własnych pomyłek i tekst dotyczący oceniania ludzi na podstawie ich języka). Książka ma przejrzysty...

Znakomita książka! Czytałam i czytałam i nadziwić się nie mogłam... własnej ignorancji. Wydawało mi się, że tak wiele wiem o językowej poprawności, a tu takie zaskoczenie :) Dobrze, że Autor nie zaczął pisać powieści, o czym kiedyś marzył, bo wtedy nie mielibyśmy „497 błędów”. Książka jest nie do przecenienia i nie wyobrażam sobie, że ktoś, kto zajmuje się korektą, nie...

Bardzo wartościowa pozycja. Dobrze objaśnione błędy, przyjemna forma graficzna. Szczerze polecam.

Spora dawka wiedzy podana w bardzo przystępny sposób. Dziesiąta gwiazdka za elementy humorystyczne :)

Wspaniała książka! Mnóstwo informacji podanych w przystępnej formie. Będę do niej często zaglądał.

Fatalny marketing, problem z płatnością - brak mTransferu, sprzedawanie więcej sztuk za pół ceny sprawia, że książka się w mig dewaluuje do poziomu wystawionych w koszach w portugalskim markecie i sprzedawanych na kilogramy i odechciewa się kupować i przepłacać.

Świetny poradnik w przystępny sposób objaśniający zawiłości języka polskiego. Kilku nowych rzeczy dowiedziałem się z książki, kilka sobie przypomniałem, ale z przyjemnością czytało się liczne przykłady. Szkoda, że w taki sposób nie uczono mnie w szkole, bo lubię język polski, a popełniałem przez lata wiele błędów.

Uważam, że każdy, kto korzysta na co dzień z języka (czyli...

• Chcę w prezencie
  • Do kupienia