Okładka książki Zniszczona Monika Rępalska
Okładka książki Zniszczona
Monika Rępalska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
2019-03-25
2019-03-25
uczucie agencja towarzyska prostytucja handel ludźmi policja śledztwo

Wydanie nr. 2

Nat została sprzedana przez własną matkę do burdelu. Miała dopiero siedemnaście lat, gdy matka zamieniła ją na narkotyki. Przez pierwsze kilka lat jej ciało było sponiewierana, było własnością facetów, którzy codziennie odwiedzali jej pokój. Nat nauczyła się z tym żyć, ale chciała zmienić swoje życia dla młodszej siostry. Bardzo chciała dla niej innego życia, niż ona miała.
Dziewczyna pewnego dnia postanowiła, że ucieknie z tego piekła. Czy jej się to uda? 🤔
Czy zacznie nowe życie? 🤔
Właśnie tak znalazła się w San Diego, gdzie chce zacząć tworzyć swoją nową historię. Czy Nat zacznie nowa historie? 🤔 Czy dane jej będzie poznać kogoś? 🤔
Czy otworzy serce dla jakoś mężczyzny? 🤔
Już Wam mogę powiedzieć, że Nat pozna kogoś. Tylko pytanie, czy będzie umieć zaufać i zburzyć ten mur co wybudowała wokół siebie? 🤔
Czy dawne życie sobie o niej przypomni? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Dawno temu czytałam już pierwsza wersja ten książki i powiem Wam, że obie mnie w trzasnęły. Jak własna matka tak mogła się zachować.
Widać, że autorka w tym nowym wydaniu, włożyła jeszcze więcej serca i będzie do pracowała te historie.
Podczas czytania targały mnie różne emocje tj. smutek, złość, a nawet łzy się pojawiły. Główna bohaterka było widać, że nie chce takiego życia. Chcę je zmienić dla siebie i swoje ukochanej siostry. Ta książka jest przeznaczona dla osób pełnoletnich 🔞.
Ja osobiście bardzo lubię książki od autorki 😊.
Co do okładki, to jest pasująca do wszystkiego.

Polecam Wam ogromnie sięgać po nowe wydanie.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Wydanie nr. 2

Dobra książka. Nat miała ciężkie życie. W wieku 17 lat została sprzedana przez własną matkę do burdelu. Uwolniła się, ale czy da się uwolnić od przeszłości ? Czy nie jest tak, że ona zawsze nas dopadnie?
Odpowiedź znajdziemy w książce, momentami przerażająca, ale pełna emocji. Koniec zaskakujący.

Witam, dziś mam dla was recenzję książki Zniszczona ❤️ autorki Moniki Rępalskiej ❤️.
„Miała 17 lat, gdy matka sprzedała ją do burdelu…”.
Młoda dziewczyna, zamiast uczyć się zaznawać najlepszych lat swojego życia i cieszyć się nim, zostaje sprzedana do burdelu, robi to jej własna matka za działkę narkotyków. Jej domem był pokój, w którym przyjmowała mężczyzn, mogłaby z tym żyć, lecz nie umiała, dla swojej młodszej siostry próbowała uciec i zostawić wszystko za sobą. Tak właśnie znalazły się w San Diego, tam zaczęły nowe życie, nowa praca, nowi przyjaciele, i to, co chciały najbardziej bezpieczeństwo… Zamknięta na mężczyzn wokoło w końcu znalazła tego, który zburzył ten mur, Maks wnuczek kobiety, u której dostała schronienie i pracę, on nauczył ją, czym naprawdę jest seks, namiętność i miłość. Lecz, czy na pewno przeszłość tak łatwo da się zostawić za sobą? Czy młoda kobieta z siostrą w końcu zaznają spokoju, o jakim marzą? Przeczytajcie sami 😉.
Zniszczona to bardzo, ale to bardzo mocna historia, pokazuje nam, co może zrobić człowiek chory, człowiek, który powinien kochać, bronić i chronić swoje dziecko przed złem tego świata. Matka narkomanka sprzedaje 17-letnie dziecko, które powinno w swoim młodym wieku cieszyć się swoim normalnym młodzieńczym życiem, powoli poznawać świat, zakochać się, przeżyć swój pierwszy raz z kimś, kto jest dla niej ważny. Tu, jednak pokazane mamy jak brutalnie, to wszystko jest zabrane tej młodej dziewczynie, jej niewinność zabrana w tak brutalny sposób nie mieści się nam w głowie. Los jest okrutny i tak można przyzwyczaić się do życia, jakie się ma, ale jeśli każdy z nas ma, choć trochę współczucia nie pozwoli dla swoich bliskich, by żyli jak dotychczas, by spotkał ich los, taki jak nas samych. Nasza bohaterka odważyła się i zabrała swoją siostrę z dala od świata, w którym ona była zmuszona żyć, i za to ją podziwiam, ponieważ odwaga i determinacja nie opuszczała tej młodej kobiety do samego końca. Jak dziwne i inne może być poznawanie świata od początku, normalna praca, normalni ludzie tak normalni, bo ludzi, który pracują w zwykłej restauracji, dla takiej osoby tacy są. Od nowa trzeba uczyć się zaufania, szuka się wtedy czegoś, co jest nam podejrzane, bo jak można pomagać komuś bezinteresownie? Hmm można, tylko nasza bohaterka nigdy nie zaznała nawet w małym stopniu tego, co zaznała u nowo poznanego starszego małżeństwa. Miłość, przyjaźń, dobroć, pomoc to wszystko jak się okazuje, istnieje i jest prawdziwe. Niestety los bywa różny, trzeba zmagać się z wieloma jego przeciwnościami, co zrobić, kiedy do drzwi znów puka dawne życie? Odwaga naszej bohaterki sięga tutaj zenitu, a autorka nie daje nam odpocząć od nowych emocji, strachu i determinacji, by osiągnąć to, czego się pragnie, a młoda kobieta chciała tylko jednego spokoju dla swojej młodszej siostry…

„Miała 17 lat, gdy matka sprzedała ją do burdelu…”.

RECENZJA

🖤"ZNISZCZONA"🖤

Seria: Heartbears

AUTOR: MONIKA RĘPALSKA

WYDAWNICTWO: WasPos

"Nie płakałam, już dawno zabrakło mi łez. Ten skurwiel odebrał mi moją niewinność, chcąc zrobić ze mnie dziwkę.
Niech sobie myśli, że mu się uda. Zawładnął moim ciałem, ale duszy mu nie oddam, poczekam, ...."

"Zniszczona" to interesująca, momentami  brutalna, wzruszająca, pełna uczuć,  niespodzianek, niesprawiedliwości, walce o normalność historia z kontrowersyjnym wątkiem, która pokazuje jak zniszczona dziewczyna, pragnie lepszego życia nie dla siebie a dla swojej siostry i zrobi wszystko, aby to osiągnąć. Historia, która wywoła niemałe emocje, wzruszy I jest pełna zwrotów akcji.
Całość dynamicznie poprowadzona,
autorka miała naprawdę dobry pomysł na fabułę książki, która jest budowana stopniowo.
Fajnie, że autorka pokazała tylko zarys wątku Nat, pobytu i tego co przeżyła w piekle, w którym się znalazła, a bardziej skupiła się na dalszym życiu dziewczyny i tego jak się ono potoczyło.
Historia dziewczyny, która powoli odradza się z mroku, w którym przebywała i odnalazła odrobinę szczęścia wśród obcych ludzi.
Historia pokazuje, że miłość może uratować i zmienić wszystko w naszym życiu.
Książka, która porwała mnie już od pierwszej strony. Autorka ma lekki i przyjemny styl, który sprawia, że przez książkę się dosłownie płynnie.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, podobała mi się kreacja Nat, która była niezwykle silna i walczyła z całych sił o lepszą przyszłość.
Maks troszkę mnie rozczarował, ale i tak go bardzo polubiłam, ponieważ nie osądzał dziewczyny i tego kim była.
A Ester to chodzące dobro i niezła swatka 🙂.

Nat miała, siedemnaście lat wszystko zostało jej odebrane i to przez własną matkę, która sprzedała ją za kilka dolarów do burdelu. Kilka lat w piekle spowodowało, że stała się pozbawioną emocji, zobojętniałą kukiełką na otoczenie, w którym się znalazła. Kiedy nadchodzi upragniony dzień, ucieka, nie oglądając się za siebie. Pragnie zapewnić lepsze życie swojej malutkiej siostrzyce. San Diego stał się jej nowym początkiem i właśnie tam znajduje spokój, przyjaciół i poznaje mężczyznę, który wywołuje u niej jakieś głębsze uczucia, których się wyzbyła względem mężczyzn. Maks to on zburzył mury, które zbudowała wokół siebie.
Jednak nic nie trwa wiecznie i jej bańka ponownie zacznie pękać i dawne życie zacznie o sobie przypominać.

-Co Nat jest,  gotowa poświęcić dla swojej siostry?
-Czy ucieczka od danego, życia pozwoli Nat zacząć nowe życie?
-Czy przyjaciele, gdy poznają, historię dziewczyny odwrócą się od niej czy wręcz przeciwnie?
-Czy Max dał jej wszystko, o czym marzy?
-Czy znów będzie musiała poświęcić się dla najbliższych?
-Czy przeżyje starcie z Marco?
-Czy z Maksem czeka ja przyszłość?

Polecam

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. ❤️🥰 Współpraca barterowa.

RECENZJA

🖤"ZNISZCZONA"🖤

Seria: Heartbears

AUTOR: MONIKA RĘPALSKA

WYDAWNICTWO: WasPos

"Zniszczona" to interesująca, momentami  brutalna, wzruszająca, pełna...

Myśli błądzące gdzieś w oddali, odcięcie się od ciała, a szczególnie to, co z nim robiono.
Nat opanowała do perfekcji swoją tarczę ochronną, pomagała przetrwać jej to piekło, które była zmuszona przeżywać. Ucieczka była jedynym celem i szansa na lepsze jutro, dla obu dziewczyn. Liz słodka mała dziewczynka, słodkie dziecko, które nie powinno znajdować się w takim miejscu i to przez kogo, własną matkę. Nat została sprzedana, a miała zaledwie 17 lat za narkotyki. Jedynym plusem z tej sytuacji było to, że miała przy sobie młodszą siostrzyczkę i to była jej nadzieja ten mały promyczek światła na lepsze jutro. Długą drogę, jaką przebyły nie oglądając się za siebie, była bardzo wyczerpującą dla obu, ale znalezienie miejsca, w którym nie znajdzie ich Marco jej alfons, który jako pierwszy pokazał jej, z czym w tak młodym wieku będzie musiała się mierzyć każdego dnia. On myślał, że tak będzie zawsze, ale nie miał pojęcia, że Nat miła plan, który właśnie skrupulatnie realizowała.
Świat zepsucia, ohydnych mężczyzn, którzy ślinili się na jej widok, właśnie miał się skończyć w momencie, kiedy tylko na chwilę weszły do włoskiej restauracji, gdzie spotkały tak miłe osoby pewne ciepła i empatii, że nie mogło być inaczej jak zostać na odrobinę dłużej.
Poznając Elene która była właścicielka restauracji i mająca dużą rodzinę z tak samo równo ciepłym serduchem co Ona nie spodziewała się, że tak się sprawy w jej życiu potoczą.

Książka opowiada historie, gdzie w tak młodym wieku dziewczyna miała okropne doświadczenia z mężczyznami, ale nie uległa pod naciskiem tego całego okrucieństwa, tylko dzięki swojej młodszej siostrze postanowiła walczyć o swoje. Autorka ciekawie przedstawia to, co spotkało Nat i Liz, mimo tego, co przeszły mogły liczyć na przyjaciółki i nie tylko. Zdecydowanie książka zapadnie mi w pamięć.

Jak udało się uciec Nat?
Czy szczęśliwy los uśmiechnie się do Liz i Nat?
Czy z nowym początkiem będzie mogła Nat zapominać o przeszłości?
Czy Marco odnajdzie swoją "dziewczynkę"?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💕

Historia miała potencjał,ale niestety była płaska, bez wyrazu. Przeskakiwanie w akcjach - które urywają się w połowie. pomieszanie czasu, askie dialogi i zgubione wątki. Mam wrażenie, że to kiepskie wydanie z wattpad. Generalnie nie polecam.

Nat w wieku 17 lat zostaje sprzedana do burdelu przez własną matkę. Okrutny świat handlu żywym towarem i prostytucji odbiera jaj niewinność. Dla swojego szefa Marka jest ona istną maszyną do robienia pieniędzy. Młoda i ładna. Jednak dziewczyna znosi to wszystko tylko dlatego, że ma dla kogo żyć. Mała Liz ma dopiero 5 lat i Nat chce ochronić ją przed całym złem, które ja spotkało. Odkładała każdy grosz i z pomocą przyjaciół postanawia uciec z tego piekła wraz z siostrą. Czy uda jej się odciąć od przeszłości i zacząć nowe bezpieczne życie?
Kobieta dociera do San Diego i tak postanawia się zatrzymać może na dłużej. Pomocną dłoń wyciąga do jej starsza kobieta. Właścicielka restauracji, w której jedzą posiłek. Starsza pani daje dziewczyną dach nad głową i dla Nat prace w restauracji. Obie dziewczyny traktoje jak wnuczki i każe do siebie mowić babciu. Nie dopytuje o ich przezlosc tylko wspiera. Jakie będą dalsze losy tych dziewczyn. Czy Nat i Liz będą tu bezpieczne i szczęśliwe? Zwłaszcza, że trafią pod skrzydła przystojnego Maksa.

Kochani przepiękna historia trzymająca czytelnika w napięciu od początku do końca. Pokazująca brutalny świat handlu ludźmi i sutenerstwa. Nasza bohaterka przeszła przez piekło, które zafundowała jaj matka. Kobieta, która powinna ją chronić i dbać o nią, a na dodatek skazała na to piekło także niczego nieświadomą Liz. Pokazuję jak ważne jest odnalezienie w sobie siły i odwagi, ale także jak ważne jest dążenie za marzeniami. Cudowna historia, która wciąga i nie pozwala się oderwać od książki. Przepiękną okładka, która od razu przyciąganie wzrok. Doskonała fabuła, w której nie zabraknie wam rozmaitej gamy emocji. Są chwile, gdy lecą łzy, są chwile, gdy człowiek zapomina o oddechu, a także takie chwile, gdy krew w żyłach zamarza. Jednak najpiękniejsze jest to, że ta historia kończy się happy endem. Jeżeli są tu miłośnicy mocnych wrażeń, przystojny funkcjonariuszy policji to to jest coś dla was 😉 polecam z całego serduszka.
Powieść dostępna na platformie #Legimi.
Wydawnictwu i autorce dziękuję, że mogłam być patronem takiego cuda I poznać tak świetną historię.

Tytuł : Zniszczona
Autor : Monika Rępalska
Data premiery : 22 czerwiec 2023

Opis e-booka :
Zostałam sprzedana przez własną matkę za narkotyki. W wieku siedemnastu lat stałam się dziwką. Przez kilka lat byłam sponiewierana, moje ciało było własnością facetów, którzy codziennie odwiedzali mój pokój. Mogłabym z tym żyć, gdyby nie moja młodsza siostra. Chciałam dla niej innego życia, dlatego postanowiłam uciec z tego piekła. Właśnie tak znalazłam się w San Diego, gdzie od nowa zaczęłam tworzyć swoją historię. Byłam zamknięta na każdego faceta, który się do mnie przystawiał, dopóki nie trafiłam na Maksa. On dotarł do mnie, burząc ten mur, który zbudowałam wokół siebie. Nauczył mnie, jak cieszyć się seksem, którego myślałam, że nigdy nie polubię. Niestety moja bańka mydlana musiała pęknąć, a dawne życie przypomniało o sobie.

Teraz stoję pod ścianą, muszę dokonać wyboru, który daje mi Marco. Decyzja jest prosta. On znowu wygrał.

Wznowienie bestsellerowej powieści od której zaczęła się kariera autorki!

"Dzięki Nat jestem wolna i mogę zaznać życia, którego bym nie miała, gdyby moja siostra pozostała przy Marcu. Nat i Maks są moimi bohaterami, gdyby nie ona, nie byłoby mnie tutaj, i tak samo jak nie byłoby mnie tu bez obietnic Maksa. Przyrzekł opiekować się nami i dotrzymał słowa. "

Historia napisana prostymi słowami, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.
Nat nie miała łatwego życia, jej matka zgotowała jej piekło sprzedając ją do burdelu, jedyne co trzymało ją przy życiu i dawało chęci do walki to jej młodsza siostra Liz. Nat robiła wszystko aby Liz nie spotkało to samo co ją. Kiedy udaje im się uciec od Marca, który jest właścicielem burdelu, dziewczyny mają szansę na lepsze życie z dala od niego.
Kiedy trafiają do restauracji, tam spotykają wspaniałą staruszkę, która jest właścicielką. Staruszka wydaje się wiedzieć więcej niż widzi, postanawia wynająć mieszkanie Nat i dać jej pracę w jej restauracji.
Czy Nat i Liz zaznają spokoju w San Diego?
Czy kiedy nowi znajomi poznają historię Nat, nadal będą jej przyjaciółmi?
Kiedy Nat poznaje Maxa, wnuczka Ester, od pierwszego spotkania zaczyna między nimi iskrzyć.
Czy dadzą sobie szansę na lepsze poznanie?
Czy może Max ma inne plany wobec Nat, która jako obca osoba zaczyna kręcić się wokół jego rodziny?
Czy detektywistyczny nos Maxa odkryje tajemnice przeszłości Nat?
Gdy w końcu zaczyna się wszystko układać, ten spokój nie może trwać zbyt długo, prawda?
Kiedy w drzwiach mieszkania Nat pojawia się stara znajoma, z poprzedniego życia, wszystko się zmienia.
Skąd wiedziała gdzie ma się udać i dlaczego tak nagle pojawia się u Nat?
Co kiedy Marco postanowi upomnieć się o swoją własność, która przynosiła mu największe zyski?
Czy stara znajoma Nat wróciła tylko po to aby wydać ją Marco?
Jak zakończy się historia Nat i Maxa?
Czy zaznają w końcu szczęścia?
Szczerze mówiąc zakończenie tej histori złamało mi serce, ale po przeczytaniu epilogu, szybko zostało sklejone.
Historia jest wciągająca, emocjonująca, pokazuje że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i to akurat jest prawda. I, że prawdziwa miłość przezwycięży wszystko ❤️
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i możliwość zrecenzowania e-booka.
Gorąco polecam tę historię ❤️
PS: W tej histori, również znajdziecie fragmenty, w których wypieki na twarzy pozostaną na długo 🔥🔥🔥

Tytuł : Zniszczona
Autor : Monika Rępalska
Data premiery : 22 czerwiec 2023

Opis e-booka :

[Współpraca recenzencka]

Dzięki uprzejmości wydawnictwo WasPos miałam możliwość zapoznania się z książką Moniki Rępalskiej pod tytułem “Zniszczona”. To książka będąca połączeniem romansu i literatury obyczajowej, ale poruszająca temat wykorzystywania seksualnego kobiet. Dlatego nie dziwi oznaczenie kategorii wiekowej 18+. Jednocześnie była to dla mnie pierwsza książka tej autorki, jaką czytałam.
Już teraz przyznam, że mam mieszane uczucia w stosunku do książki, ale więcej może na koniec.
W książce opisana jest historia Nat, którą własna matka sprzedała za pieniądze na narkotyki. Bohaterkę poznajemy pięć lat po tym okropnym wydarzeniu, kiedy to wreszcie udaje jej się uwolnić z tego koszmarnego życia i wraz z młodszą siostrzyczką ucieka z burdelu. Dziewczyna stara się oddalić, jak najbardziej od miejsca, gdzie przeszła gehennę, jednocześnie zapewniając coś na kształt normalności Liz.
Nad obiema czuwa, chyba jakaś przychylna im siła wyższa, bo prędko na ich drodze pojawia się domyślna starsza pani (Ester),która po przyjrzeniu się Nat, proponuje jej pracę w swojej restauracji oraz mieszkanie. Niestety, jak wiadomo, los lubi płatać ludziom figle i w tym wypadku tak się dzieje. Dziewczynę dopada przeszłość, a właściwie to sama pozwala jej to zrobić, wchodząc w relację z przystojnym policjantem Maksem.
Mamy więc wątek obyczajowy. Nat zmienia swoje życie, zaczyna nawiązywać normalne relacje z ludźmi, z którymi pracuje i powoli dochodzi do siebie. Przy tym cały czas stara się zapewniać przynajmniej odrobinę stabilności swojej małej siostrzyczce. Mamy i romans, w który wdaje się z Maksem, wnukiem Ester.
W tym wszystkim pojawiają się pojedyncze opisy przemyśleń głównej bohaterki na temat tego, co ją spotkało. Informacja o tym, że już nie boi się przyjaźnie uśmiechnąć do mężczyzny. Wspomnienie o strachu przed zbliżeniem z mężczyzną, czy nie wrócą nawyki, które miały ratować jej psychikę we wcześniejszym życiu, a które mogą zniszczyć jej relację teraz. Autorka głosem stworzonej przez siebie bohaterki nie serwuje swoim czytelnikom opisów traumy, jakie zapewne pojawiają się u kobiet po takich przejściach. Można by powiedzieć, że tylko się po nich prześlizguje.
Z jednej strony można uznać to za zarzut, że porusza tak ciężki temat, ale tylko po łebkach. Z drugiej strony, to przecież nie książka psychologiczna, a raczej pozycja, napisana po to by czytelnik mógł oderwać się od swojego życia i przeczytać historię, która zakończy się, chociaż dla niektórych szczęśliwie.
Akcja w książce prowadzona jest bardzo szybko. Krótsze lub dłuższe okresy przeskakiwane są i podsumowywane w jednym akapicie. Zdarzenia wydarzają się jakby jedne po drugich. Nie ma też dłużyzn, ale może właśnie to zabiera miejsce na głębsze przemyślenia i opisy.
Jak oceniam “Zniszczoną”? Jako niezłą książkę do przeczytania dla rozrywki. Dlaczego mam wobec tej pozycji mieszane uczucia? Ponieważ mogłaby nieść więcej przekazu w kwestii przeżyć kobiet wykorzystywanych. Nie można jej jednak zarzucić, że nic na ten temat się nie pojawia, bo się pojawia, ale na najbardziej podstawowym poziomie.

[Współpraca recenzencka]

Monika Rępalska Zniszczona Zobacz więcej