Inna Blue

A Different Blue: A Novel
literatura obyczajowa, romans
Marcin Machnik

O czym jest ta książka?
Jest to opowieść o szukaniu własnej tożsamości. O miłości matczynej, która wcale nie jest prosta. Książka ta zawiera dużą dawkę historii, legend, wrażliwej sztuki a to wszystko przy akompaniamencie wrażliwego wiolaczelisty.

Po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Nie mogę pogodzić się z pewnymi decyzjami podjętymi przez bohaterów - szczególnie Blue, ale też i jej nauczyciela. Nie będę teraz wskazywać które decyzje mam na myśli, gdyż będzie to ewidentny spoiler. Niemniej, kto przeczytał, ten nie ma wątpliwości co mam na myśli. Książka jest dobra, wciąga, chociaż nie od pierwszych...

Po przeczytaniu tej książki czuję lekki niedosyt. Nie zrozumcie mnie źle, była bardzo dobra i pochłonęłam ją w 2 dni. Jednak oczekiwałam czegoś troszkę innego jeśli chodzi o fabułę. Miałam wrażenie że cały czas na coś czekam, że czegoś mi brakuje i do końca lektury to wrażenie ze mną pozostało. Autorka skupiła się bardziej na relacji przyjacielskiej niż miłosnej między...

Na półkach: , , , ,

Cudowna książka, jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu literackiego autorki. Pierwsza moja pozycja Amy Harmon i z całą pewnością przeczytam wszystkie jej książki. Polecam

Książka jest bardzo interesująca i wciąga ja osobiście przeczytałam ją i w wielu momentach się wzruszyłam mam nadzieję że tak jak i mi się spodobała to wam też😊

Ile zależy od nas, a na ile determinuje nas miejsce w którym przyszliśmy na ten świat.
"Inna Blue" to historia o odkrywaniu siebie. I to nie tylko swej historii, ale również swego wnętrza. Tego kim tak naprawdę jesteśmy, a nie masek (bądź etykiet), które sami sobie nadajemy. Poznanie samego siebie wcale nie jest łatwiejsze niż poznanie drugiego człowieka.
Amy Harmon jak...

Takiej książki szukałam. Opowiadająca o najtrudniejszych chwilach w życiu. O prawdziwej miłości i poszukiwaniu siebie. O oddaniu pasji i o dobrym sercu, które jest w stanie przetrwać wszystko. Przepięknie opisane emocje. Nie mogłam się od niej oderwać i tak bardzo cieszę się, że na nią trafiłam.

Jakoś specjalnie nie zachwyciłam się tą historią, ale doceniam styl autorki, to jak kreuje bohaterów i jak wpływa na emocje czytelników. Sam pomysł interesujący, natomiast decyzje podejmowane przez Blue i przez Wilsona były dla mnie częściowo niezrozumiałe.

Na półkach: , , , ,

Niektóre książki muszą u mnie odczekać swoje, zanim po nie sięgnę. Tak też właśnie było z powieścią Amy Harmon – Inna Blue. Naczytałam się o niej tyle dobrego i w końcu stwierdziłam, że czas sprawdzić, jak ja odbiorę ten tytuł. Historia Blue już za mną, a co zostawiła po sobie w mojej głowie?

Fatalny tytuł. Wiem, że to dobre tłumaczenie angielskiego A Different Blue: A Novel, jednak absolutnie nic nie mówi. Nie zachęca, nie intryguje, ba! Inna Blue brzmi dziwacznie. O ile po angielsku to brzmi jako "inny odcień niebieskiego", więc ma jakiekolwiek znaczenie, to taka forma nie mogła zaistnieć po polsku, ponieważ Blue jest nieprzetłumaczalne jako imię głównej...

Dyskusje

• 2019