Targ zamknięty. Lekcje Hioba. Droga do zbawienia

religia
2018-12-05
Jestem legendą
literatura polska Biblia relacja łaska handel Hiob Bóg konferencja

Pomoc w odczytaniu i zrozumieniu kolejnego fragmentu Pisma Świętego.
Ten tekst przyniósł mi pokój, ulgę i pojednanie.
Tradycyjnie benefit w postaci cudownego poczucia humoru o.Szustaka.
Będę tu wracać.

Bardzo wartościowa książka. Wyjaśnia czym jest cierpienie, a czym nie jest. Wyjaśnia jak się z nim zmierzyć, jak je przyjąć. Autor wyjaśnia, że w każdej chwili jest z nami Bóg, że wszystko jest częścią Jego planu oraz, że jako ludzie niewiele rozumiemy:)
Książkę przeczytałam w jeden dzień, napisana jest prostym językiem, polecam.

Na półkach: , , , , ,

Genialna (jak zwykle) konferencja ojca Szustaka, dzięki której naprawdę można o 180 stopni zmienić swoje podejście do różnych życiowych problemów i nieszczęść. Dopiero co skończyłam ją czytać, a już mam ochotę przeczytać ją od nowa, żeby jak najwięcej z niej zapamiętać. Na pewno będę wracać do niej regularnie, zwłaszcza w trudnych momentach, bo bardzo podniosła mnie na duchu.

Lektura obowiązkowa, to jedna z tych pozycji, do których trzeba wracać.

Majstersztyk! Tej konferencji nie da się wysłuchać raz i zapomnieć. Trzeba jej słuchać raz po raz i zmieniać swoje życie.

Jest to zapis rekolekcji o. Szustaka na podstawie Księgi Hioba, Bardzo konkretnie, z odniesieniem do sytuacji czlowieka, odczytana ta zksięga. Ponizszy cytat podsumowuje dobrze przekaz tych rekolekcji
„Bóg chce powiedzieć Hiobowi, że jedyne, co musi uznać i przyjąć, to fakt, że Bóg ma wszystko, łącznie ze złem, w swoich rękach. Nic Mu nie umyka. On wie, co robi. Bóg...

Kiedy myślimy o Hiobie, przed oczami od razu staje nam obraz człowieka, który w swoim życiu doświadczył wszelkich dobrodziejstw i który zupełnie nieoczekiwanie został ich pozbawiony. Widzimy w tej historii również pewną niespójność - oto Bóg zgadza się na wystawienie bogobojnego Hioba na próbę i zezwala na doświadczenie go cierpieniem wszelkiego rodzaju. Tak jakby traktował...

Księga Hioba nabiera kolorytu, gdy czyta się ojca Szustaka. W zasadzie dzięki Szustakowi czytam Stary Testament i przestał być on dla mnie ciemnym zaułkiem. Bardzo polecam, niestety do przeczytania na jeden wieczór

Pozycja idealna na chwilę zastanowienia się nad sobą podczas wakacyjnych wojaży. Czyta się lekko choć temat nie należy do łatwych. Napisana językiem do jakiego zdążył nas już przyzwyczaić Adam Szustak OP.

Uwielbiam komentarze o. Szustaka do Pisma świętego. Są konkretne, przekazane w lekki, zrozumiały sposób.
W tej książce przyjrzymy się ks. Hioba, jego historii.
O Bożej Miłości, cierpieniu i handlu z Bogiem. Czy faktycznie działa system nagród i kar?
Bardzo ciekawa pozycja, aczkolwiek chyba przynosi więcej pytań niż odpowiedzi. Ale na pewno daje nam obraz Boga i jego...

Dyskusje

• 2019