Ty jesteś marką

RTCK
religia marka poradnik
religia
religia marka poradnik

Książka bardzo wartościowa, podczas której czytania można zastanowić się nad swoim życiem, relacją z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Napisana z typowym dla ks. Piotra humorem i prostotą.

Książka właściwie na jedno popołudnie.
Moim zdaniem książka w zaskakujący sposób pozwala na głębsze zastanowienie się nad naszym życiem. W pewnym sensie czytelnik jest zmuszony jest do analizy swoich relacji m.in.: z Bogiem, z żoną czy mężem. Wprowadzenie anegdot jest dobrym zabiegiem, który pozwala nieco obniżyć wagę poruszanego tematu a tym samym daje otwarte drzwi dla...

Największą zaletą tej książki jest to, że można ją połknąć w godzinkę, z może małym haczykiem. Nie jest ona specjalnie odkrywcza i wydaję mi się, że nie do końca jej treść odpowiada opisowi z tylnej okładki. Ale przypomina pewne prawdy i przez to jest zdecydowanie inspirująca do działania i zmiany swojej postawy. Przy okazji można poznać ciekawe i śmieszne historie, jak...

Wartościowa, wartościowa bardzo. Ks. Piotr potrafił tak dogłębnie pisać i trafiać do ludzi swoim głosem, że od razu człowiek potrafił się przestawić i przewartościować swoje myślenie. Takie książki cenię bardzo. Polecam, polecam!

uwielbiam książki, do których można wracać :) "jednorazówki" puszczam dalej w obieg.
Mądra, z humorem.
Pierwszy raz do przeczytania na szybko, pośmiać się zachwycić.
Kolejny raz już wolniej, zauważyć inne treści, pomyśleć, zastanowić się.
następne razy - powoli, rozdział po rozdziale, myśleć, zastanawiać się, powoli zmieniać to co do zmienienia.

Można trochę w pułapkę...

Ksiądz Pawlukiewicz, był wspaniałym kaznodzieją. W tej książce, w ciekawy i pełen humoru sposób, pokazuje jak budować swoją markę. Książkę czyta się szybko, ale warto do niej wracać i pomyśleć trochę głębiej o niektórych kwestiach.

Książka Ty jesteś miarką pokazuje, co znaczy być prawdziwym chrześcijaninem to bycie pomocnym drugiemu człowiekowi głoszenie dobrej nowiny i życie wiarą, na co dzień swoimi czynami i modlitwą, ale nie taką gdzie pójdziesz do kościoła wszystko ładnie pięknie znasz tysiąc modlitw pieśni a za drzwiami robisz swoje tylko albo jesteś chrześcijaninem albo nie, lecz każdy człowiek...

Na wstępie zaznacze , że śp. już ks. Pawlukiewicz jest jednym z moich ulubionych. Książka fajna, wesoła, szybka świetnie się ją czyta. Niby nic mega nowego nie wnosi ale daje pozytywneg kopa więc zastanawiałem się czy ocena 7 czy 8. To taki zbiór anegdot księdza zgrabnie opowiedziany. Książka dla kazdego , ja w zapracowanym tygodniu pochłonąłem ją bardzo szybko.

Szybko się czyta.
Jednak myślę, że należy do niej wrócić jeszcze kilka razy. Spodziewałem się czegoś "więcej" aczkolwiek jeśli przeczytam ją kolejny raz może coś takiego odkryję.
Uważam, że ksiądz Pawlukiewicz to bardzo dobry kaznodzieja. Zapamiętałem kilka moim zdaniem istotnych kwestii z tej książki, które zapadną mi na długo w pamięci.

#recenzja

Ks. Piotr Pawlukiewicz - Ty jesteś marką

Ostatnia książka w dorobku księdza Piotra, księdza z ogromnym poczuciem humoru, który potrafi "wyławiać" z codzienności prawdziwe perełki a z małych drobnostek - wielkie przesłania.

Na przykładzie różnych anegdot pokazuje nam jak w małych rzeczach możemy być przyzwoitymi ludźmi, co zaowocuje z czasem. Prostym i...

Dyskusje

• 2020