(Nie)pamięć

Sonia Draga
L'horizon à l'envers
literatura piękna
Joanna Kluza

Polecam świetna książka, lekko i przyjemnie się ją czytało. W książce znajdziecie miłość, studenckie życie jest romantyczna. Bardzo ciekawie historia opisana, taka prawdziwa. Zakończenie genialne, wciągająca historia.

Trójka przyjaciół, studia neurobiologii, wielka miłość i śmiertelna choroba... Co może powstać z takiej mieszanki?? Z pewnością coś nieprzeciętnego.
Marc Levy przenosi nas w przyszłość badań nad ludzkim mózgiem i pamięcią. Stwarza świat, w którym chyba każdy chciałby żyć. Daje nam bowiem przedsmak rzeczywistości, w której ludzką pamięć wraz z emocjami i całym jestectwem...

Historia młodzieńczej miłości i próby badań neurobiologicznych związanej z przedłużeniem życia. Pierwsza część Hope może niektórym się trochę dłużyć ze względu na terminy naukowe i wyjaśnienia badań aczkolwiek przenosi nas w studenckie życie I lekkość młodości. Druga część Melody jest bardziej romantyczna, miłosna i wystarczająco ciekawa ze chce się przeczytać szybko do...

Genialna książka! Naprawdę ciekawa historia opowiedziana w taki zwyczajny i przystępny sposób. W dodatku inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Od początku wciąga, nic nie jest oczywiste, każdy zabieg autora jest przemyślany i zrozumiały. Zakończenie jest właściwe, satysfakcjonuje czytelnika. Polecam!

Ciekawy pomysł na fabułę. Jednak na początku było nużąco i ciężkie momenty wczytania się.
Ale to co było potem! Istna petarda.
Uważam, że książka pomimo tego jest dość ciekawa i nietypowa.

(Nie)pamięć to piękna historia o miłości, walce o ukochaną osobę.
Wyjątkowo najbardziej podobała mi się ostatnia część książki - historia Melody jak i zakończenie.

Po przeczytaniu...

Pomysł na książkę miał ogromny potencjał, który niestety został zmarnowany. Zamiast inteligentnej refleksji na temat natury ludzkiej otrzymałam mdłe romansidło. Historia miłości Hope i Josha była wyidealizowana do bólu, a bohaterowie drugoplanowi byli bardzo "płascy". Im dalej tym gorzej. Do tego doszło pisarstwo na bardzo przeciętnym poziomie, czytanie niektórych dialogów...

Po przeczytaniu tej książki, zwłaszcza po finale, naszła mnie refleksja, czy chciałabym żyć w takim świecie, jaki proponuję autor. Jasne, wszystkie te cuda medycyny, to wydaje się zachęcające. Ale czy przez to, że człowiek stanie się w pewnym sensie "nieśmiertelny" nie sprawi, że przestanie doceniać życie? Dla mnie to przerażająca perspektywa.

Cała moja opinia znajduje...

Fantastyczna, dosłownie fantastyczna opowieść o miłości. Marc Levy jak zawsze potrafi zaskoczyć i tym samym trafia na listę moich ulubionych.
Słodko-gorzka historia młodych ludzi którzy stykają się z najgorszym koszmarem. To jak rozwiążą potencjalnie nierozwiązywalny problem zaskoczy każdego. Polecam.

Początek był trudny, prawie się poddałam. Gdzieś od 80 strony już się nie mogłam oderwać, a dwie ostatnie strony przepłakałam. Bardzo wzruszyła mnie ta miłość.

Zdarza się – nieczęsto, ale jednak – że biorę do ręki książkę i… nie chcę jej czytać. Nie ma żadnego racjonalnego powodu. Okładka jest całkiem niezła, opis fabuły intrygujący, objętość nie przeraża. A jednak odkładam ją gdzieś na stos innych „jeszcze nieprzeczytanych”, decydując się na coś innego. Ale w końcu przychodzi taki dzień, kiedy wybór pada właśnie na tę powieść. I...

Dyskusje

• 2019