Call to Vengeance

Okładka książki Call to Vengeance Thomas Pope, David Weber, Timothy Zahn
Okładka książki Call to Vengeance
Thomas PopeDavid Weber Wydawnictwo: Baen Books Cykl: Kroniki Manticore (tom 3) fantasy, science fiction
640 str. 10 godz. 40 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Kroniki Manticore (tom 3)
Wydawnictwo:
Baen Books
Data wydania:
2018-12-25
Data 1. wydania:
2018-12-25
Liczba stron:
640
Czas czytania
10 godz. 40 min.
Język:
angielski
ISBN:
9781481483735
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki 1634: Wojna bałtycka Eric Flint, David Weber
Ocena 7,2
1634: Wojna ba... Eric Flint, David W...
Okładka książki To End in Fire Eric Flint, David Weber
Ocena 0,0
To End in Fire Eric Flint, David W...
Okładka książki 1633 Eric Flint, David Weber
Ocena 7,1
1633 Eric Flint, David W...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Wezwanie do walki Thomas Pope, David Weber, Timothy Zahn
Ocena 7,3
Wezwanie do walki Thomas Pope, David ...
Okładka książki W służbie miecza Eric Flint, John Ringo, David Weber, Timothy Zahn
Ocena 7,6
W służbie miecza Eric Flint, John Ri...
Okładka książki Światy Honor Linda Evans, David Weber
Ocena 7,5
Światy Honor Linda Evans, David ...
Okładka książki Powstanie David Weber, Steve White
Ocena 7,2
Powstanie David Weber, Steve ...

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
73
73

Na półkach:

David Weber to dla mnie medyczny pewniak. Jego powieści to sprawdzona terapia ilekroć wpadam w doły rozpaczy. Są odpowiednio długie, by zapaść w nie na wiele godzin, perfekcyjne narracyjnie, wystarczająco odtwórcze i powtarzalne by czuć się jak w domu, z wyraźną strukturą akcji, stosowną domieszką dramatu i tragedii i potężnym payoffem na końcu oraz milionem "facetowskich" detali dotyczących space warfare... Po prostu samo złoto w kategorii guilty pleasure.

Tym razem złoto okazało się cokolwiek gorszej próby. Nadal nie jest to cyna, jednak Wezwaniu do zemsty sporo brakuje do klasycznych powieści weberowskich. Może ma to sens, bowiem oprócz Webera książkę (będącą trzecim tomem subcyklu) tworzyło dwóch innych jeszcze kolesi. Jak znam życie, to pewnie Weber był tutaj konsultantem i udzielił nazwiska, bowiem roboty dla trzech ludzi to ja tutaj nie widzę. Ale nie ma tego złego, wszak drugie z nazwisk to Timothy Zahn - nie kto inny jak autor Trylogii Thrawna, a więc tego unikalnego obszaru świata Gwiezdnych Wojen, który - w przeciwieństwie do reszty tego uniwersum - ma wartość większą niż papier makulaturowy na jakim został wydrukowany. Niewiele większą, ale jednak.

Wróćmy jednak do rzeczy - Wezwanie do zemsty to kontynuacja opowieści, która ma miejsce na długo przed nastaniem Honor Harrington. Czasowo ulokowana jest w przeszłości na tyle zamierzchłej, by Manticore było jeszcze zaśniedziałą dziurą, ale na tyle niedawnej zarazem, by widać było już zręby świata, w którym przyjdzie walczyć naszej honorowej heroinie. Inna technologia, inna strategia, inna taktyka, wszystko jest tutaj zupełnie inne i to jest fajne. Niestety, sama fabuła nie dostarcza. Jest nudnawa i dziwnie zapętlona, w czym zapewne widać rękę Zahna - umówmy się, dzieje Thrawna były może i ciekawe, ale sensu w tamtych opowieściach nie było za grosz. Stara technologia wiąże się z bardzo długimi, wielomiesięcznymi podróżami kosmicznymi, bohaterowie są rozsyłani po różnych obszarach galaktyki, a jednak - nie wiedzieć jakim cudem - zawsze trafiają w samo centrum wydarzeń i choć siły Manticore są niewielkie, wręcz trzeciorzędne, to nieustannie mają niewspółmiernie wysoki wpływ na bieg wydarzeń. Deus ex machina rządzi, a cały kosmos - stosownie poinstruowany - klęka na kolano i chyli głowę przed RMN. I jasne, po drodze jest dramatycznie, są zwroty akcji, ciągle coś się komplikuje... a jednak jest to jedna z bardzo nielicznych powieści universum, której nie miałem ochoty kończyć. Z nudów.

Czy jest źle? Nie, to nadal jest niezłe czytadło, wszak nie sięga się po Webera dla zaawansowanych emocji literackich, ale zarazem widać krok w tył.

Panie Weber - zamiast pisać takie rzeczy, weź pan lepiej pogadaj z Rebisem by wznowili główny cykl, bo mnie ciągle brakuje paru powieści i nijak ich nie można kupić!

David Weber to dla mnie medyczny pewniak. Jego powieści to sprawdzona terapia ilekroć wpadam w doły rozpaczy. Są odpowiednio długie, by zapaść w nie na wiele godzin, perfekcyjne narracyjnie, wystarczająco odtwórcze i powtarzalne by czuć się jak w domu, z wyraźną strukturą akcji, stosowną domieszką dramatu i tragedii i potężnym payoffem na końcu oraz milionem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
92
69

Na półkach:

Opowieści płaszcza i szpady

Akcja Wezwania do Zemsty rozgrywa się tuż po wydarzeniach opisanych w Wezwaniu do Broni. Wtedy to Gwiezdne Królestwo Manticore zostało zaatakowane przez nieznanego wroga. Choć przeciwnika udało się pokonać to jednak zagrożenie pozostało. Marynarka musi zrobić wszystko by jak najszybciej odkryć kto stoi za zagrożeniem i je zneutralizować.

W 3 tomie akcja wyraźnie przyśpiesza. Większą rolę zaczynają odgrywać działania wywiadowcze związane z próbą ustalenia kto stał za atakiem. Kradzież danych, włamania, abordaże to nowe metody RMN.

W trakcie poszukiwań nieprzyjaciela niejednokrotnie okazuje się też, że powiedzenie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem nigdy nie traci na aktualności. W tych niebezpiecznych czasach zarówno Heaven jak i Imperium Aldermańskie może stać się sojusznikiem, o ile uda się przekonać bardziej twardogłowych oficerów, że współpraca jest konieczna.
Same bitwy kosmiczne jak zawsze u tych autorów są świetnie zrealizowane oraz emocjonujące. Jednak nie jest to RMN znana z Honorverse, która niejednokrotnie dysponuje lepszą techniką i wyszkoleniem niż przeciwnik, nawet jeśli tym przeciwnikiem są zwykli najemnicy na przestarzałych okrętach. Częściej w wygranej pomaga determinacja załóg, szczęście i właściwy pomysł we właściwym momencie.
Służba i polityka

Zagrożenie dla ojczyzny, strata przyjaciół i udział w prawdziwych walkach powoli zmieniają podejście głównego bohatera Travisa Long do reguł. Zaczyna on rozumieć, że liczy się bardziej cel i duch przepisów niż tylko ich treść. Mimo, że nadal kiepsko sobie radzi z relacjami międzyludzkimi poza obszarem regulaminów to z służbisty staje się osobą dużo bardziej znośną. Jego niekonwencjonalne pomysły taktyczne i zaangażowanie sprawiają zaś, że powoli czytelnicy mogą go polubić.

Swoista przemiana dotyczy też Gavina przyrodniego brata Travisa, do którego powoli dociera, że był tylko pionkiem Breakwatera wykorzystywanym do własnych celów politycznych a nie dla dobra Gwiezdnego Królestwa.

Pobocznym choć ciekawie opisanym wątkiem są rozterki królowej Elżbiety II, która nigdy nie chciała ani władzy ani wiążącej się z nią odpowiedzialności.
OCENA

Recenzując 2 pierwsze tomy serii pisałem o tendencji w dobrym kierunku, która jak miałem nadzieje zostanie utrzymana. 3 tom serii spełnił te oczekiwania akcja wreszcie ruszyła z miejsca, mniej jest przestojów i jałowej polityki więcej operacji specjalnych i walki. W zasadzie to ten tom w końcu sprawił, że nie mogę doczekać się kontynuacji serii co jak mam nadzieje wkrótce nastąpi.

Więcej military sci-fi https://solaris7.pl/tag/zaginione-opowiesci/

Opowieści płaszcza i szpady

Akcja Wezwania do Zemsty rozgrywa się tuż po wydarzeniach opisanych w Wezwaniu do Broni. Wtedy to Gwiezdne Królestwo Manticore zostało zaatakowane przez nieznanego wroga. Choć przeciwnika udało się pokonać to jednak zagrożenie pozostało. Marynarka musi zrobić wszystko by jak najszybciej odkryć kto stoi za zagrożeniem i je zneutralizować.

W 3...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1741
533

Na półkach: , ,

Kolejna historia z początków istnienia Gwiezdnego Królestwa Manticore.
Lubię autora, lubię serię (każdą kolejną) z tego uniwersum, więc nie jest chyba zaskoczeniem, jeśli napiszę:
polecam!

Kolejna historia z początków istnienia Gwiezdnego Królestwa Manticore.
Lubię autora, lubię serię (każdą kolejną) z tego uniwersum, więc nie jest chyba zaskoczeniem, jeśli napiszę:
polecam!

Pokaż mimo to

avatar
613
380

Na półkach: , ,

Trzeci tom prequelu cyklu Honor Harington wypada całkiem fajnie. Wartka akcja bez dłużyzn, sporo walki w kosmosie, ciekawe postacie. Zdecydowanie na plus.

Trzeci tom prequelu cyklu Honor Harington wypada całkiem fajnie. Wartka akcja bez dłużyzn, sporo walki w kosmosie, ciekawe postacie. Zdecydowanie na plus.

Pokaż mimo to

avatar
189
158

Na półkach: , ,

Tom trzeci - trzyma poziom, można czytać niezależnie od 1 i 2 ale lepiej jednak w kolejności. polecam.

Tom trzeci - trzyma poziom, można czytać niezależnie od 1 i 2 ale lepiej jednak w kolejności. polecam.

Pokaż mimo to

avatar
839
299

Na półkach: , ,

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie gorsza od części pierwszej.
Jak dla mnie, nuda.

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie gorsza od części pierwszej.
Jak dla mnie, nuda.

Pokaż mimo to

avatar
704
120

Na półkach: ,

Bardzo dobrze się czytało, podoba mi się ten klimat i chętnie sięgnę po następny tom. Ciekawostką jest to, że w treści książki przewijają się polskie nazwiska i nazwy własne: SIlesia i Posnan.

Bardzo dobrze się czytało, podoba mi się ten klimat i chętnie sięgnę po następny tom. Ciekawostką jest to, że w treści książki przewijają się polskie nazwiska i nazwy własne: SIlesia i Posnan.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    59
  • Chcę przeczytać
    48
  • Posiadam
    28
  • Science Fiction
    4
  • 2019
    4
  • 2019
    3
  • 2021
    3
  • Fantastyka
    2
  • Sci-fi
    2
  • Przeczytane 2019
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Call to Vengeance


Podobne książki

Przeczytaj także