Wezwanie do zemsty

Okładka książki Wezwanie do zemsty
Thomas PopeDavid Weber Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Manticore (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kroniki Manticore (tom 3)
A Call to Vengeance
2018-12-25
Radosław Kot

Okładka książki 1634: Wojna bałtycka Eric Flint, David Weber
Ocena 7,3
1634: Wojna ba... Eric Flint, David W...
Okładka książki 1633 Eric Flint, David Weber
Ocena 7,2
1633 Eric Flint, David W...

Bardzo dobrze się czytało, podoba mi się ten klimat i chętnie sięgnę po następny tom. Ciekawostką jest to, że w treści książki przewijają się polskie nazwiska i nazwy własne: SIlesia i Posnan.

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanie gorsza od części pierwszej.
Jak dla mnie, nuda.

Tom trzeci - trzyma poziom, można czytać niezależnie od 1 i 2 ale lepiej jednak w kolejności. polecam.

Kolejna historia z początków istnienia Gwiezdnego Królestwa Manticore.
Lubię autora, lubię serię (każdą kolejną) z tego uniwersum, więc nie jest chyba zaskoczeniem, jeśli napiszę:
polecam!

Opowieści płaszcza i szpady

Akcja Wezwania do Zemsty rozgrywa się tuż po wydarzeniach opisanych w Wezwaniu do Broni. Wtedy to Gwiezdne Królestwo Manticore zostało zaatakowane przez nieznanego wroga. Choć przeciwnika udało się pokonać to jednak zagrożenie pozostało. Marynarka musi zrobić wszystko by jak najszybciej odkryć kto stoi za zagrożeniem i je zneutralizować.

W 3...

Trzeci tom prequelu cyklu Honor Harington wypada całkiem fajnie. Wartka akcja bez dłużyzn, sporo walki w kosmosie, ciekawe postacie. Zdecydowanie na plus.

• 2019
  • 2021
  • 2019
  • Science Fiction
  • Fantastyka
  • Sci-fi
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Wezwanie do zemsty