Beneath His Stars

Okładka książki Beneath His Stars Amie Knight
Okładka książki Beneath His Stars
Amie Knight Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Stars Duet (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Stars Duet (tom 1)
Kindle Edition
2018-11-01
2018-11-01

"Beneath His Stars" jest dobrą książką, choć nie do końca pod paroma względami mi pasuje i czytając ją czułam się troszkę oderwana od fabuły, zamiast być częścią niej. Podejrzewam, że wzięło się to za sprawą głownej bohaterki Livingston, która nie jest łatwym kąskiem do przełknięcia. Autorka nie do końca potrafiła w pełni oddać jej osobowość, miałam wrażenie, że to taka trochę głuipia gąska (ma 16/17 lat więc trudno ją winić),która nie ma za grosz wyobraźni. Jej pociąg do gwiazd choć zrozumiały to był bardzo tanim i słabym elementem (coś na kształt Mufasy i Simby),wolałabym, żeby wyniknęło to z troszkę innych okoliczoności, ale można na to przymknąć oko. Do tego znowu ten kontrast - ona bogata, on biedny... już naprawdę mało kiedy jest mnie w stanie to ruszyć. Mocnym aspektem okazał się być Adam i jego historia, która niestety rozwija się dopiero pod koniec pierwszego tomu i mimo iż nie byłam jakoś specjalnie wstrząśnięta czy też otumaniona emocjonalnie, to jednak będąc obecnie już w trakcie czytania tomu drugiego muszę przyznać, że od początku nie mogę wysiedzieć na miejscu i jestem ciekawa co będzie dalej. Jak narazie jest bardzo bardzo dobrze i liczę na to, że uda mi się ją skończyć znacznie szybciej niż przewidywałam.

• 2018 ✔
  • Po angielsku